dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Koronavirus

V Praze 6 dezinfikují základní i mateřské školy

Celkem čtyři základní a jedna mateřská škola v Praze 6 mají nařízena karanténní opatření. Situace se zatím nijak dramaticky nezhoršuje. Aktuálně se v karanténě nachází osm a půl třídy základních škol a dvě oddělení mateřské školy.   

„Evidujeme 50 pozitivně testovaných dětí z více než devíti tisíc a pouze 20 zaměstnanců škol. Zajišťujeme dezinfikování vnitřních prostor dotčených škol, v jedné škole také řešíme náhradní stravování, jelikož zde koronavirem onemocněla kuchařka,“ přibližuje aktuální situaci radní Prahy 6 pro školství a vzdělávání Marie Kubíková (ODS).

Školy v šesté městské části od dnešního dne upravily provoz dle vládních nařízení. Žáci druhého stupně základních škol budou střídat distanční a prezenční výuku.

Na prvním stupni zůstane zachována prezenční výuka, mimoškolní aktivity budou zrušeny. V úterý 13. října proběhne distribuce respirátorů všem zaměstnancům základních škol. V mateřských školách k žádné další úpravě režimu nedochází.

V léčebnách dlouhodobě nemocných ani v domovech s pečovatelskou službou na území Prahy 6 se aktuálně nevyskytuje žádný případ nákazy koronavirem.

V těchto zařízeních jsou v souladu s vládními nařízeními zakázány návštěvy, pro veřejnost jsou v současné době uzavřena i komunitní seniorská centra. Jednotlivá zařízení dodržují příslušná opatření s cílem udržet uvnitř sterilní prostředí a zabránit proniknutí viru zvenku. 

Na území Prahy 6 se aktuálně nachází pět odběrových míst (z toho tři výhradně pro samoplátce), kde si lidé mohou nechat provést test na koronavirus. Na základě dohody městské části s magistrátem bude v průběhu tohto týdne otevřeno nové odběrové místo na Vítězném náměstí.

Praha 6 rovněž usiluje o zřízení odběrového místa u koupaliště Džbán, jež by mělo fungovat v režimu drive-in (testování z osobního automobilu). 


Praha 13: Kdy na úřad

Dnes ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

Dnes ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

Dnes ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

Dnes v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

Včera v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

Včera v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

28. října 2020 v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha poděkovala pracovníkům škol a školských zařízení

27. října 2020 v 08:33

V současné době nejenom hlavní město Praha, ale celý svět prochází těžkou zkouškou. Pandemie koronaviru ohrožuje životy naše a našich blízkých a naše sociální a ekonomické struktury se i po překonání toho kritického období budou ještě dlouho potýkat s negativními dopady nutných epidemických...

Zaměstnanci radnice Prahy 13 se mohou nechat dobrovolně testovat

27. října 2020 v 08:09

Úřad MČ Prahy 13 přijal opatření, která by ho měla i při současné špatné pandemické situaci udržet v činnosti. Zaměstnanci jsou rozděleni na dvě početně zhruba stejné skupiny, které se střídají po dnech. 

Před Dušičkami strážníci letos kvůli covidu neplánují na hřbitovech zvýšený dohled

26. října 2020 v 16:53

Pražští strážníci nebudou v následujících dnech, kdy si lidé připomínají památku zesnulých, dělat speciální akci u hřbitovů a okolí, což je každý rok na přelomu října a listopadu běžné. Důvodem je nouzový stav a protikoronavirová opatření. Památka zesnulých, takzvané Dušičky, připadá na pondělí...

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 10 získalo jihokorejské testovací přístroje

26. října 2020 v 16:43

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP), pod které na Praze 10 spadají domovy seniorů, ale i terénní služby pomáhající klientům v místě jejich bydliště, v pátek obdrželo tři jihokorejské testovací přístroje Ichroma II. Doposud byl personál těchto zařízení pravidelně testován klasickými PCR...

Další články
Nahoru