Dnes Pátek - zatazeno -1°C
Zítra Sobota - oblacno -4°C
Pátek 15. 1. 2021
Svátek má Alice
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

V Praze 6 dezinfikují základní i mateřské školy

Celkem čtyři základní a jedna mateřská škola v Praze 6 mají nařízena karanténní opatření. Situace se zatím nijak dramaticky nezhoršuje. Aktuálně se v karanténě nachází osm a půl třídy základních škol a dvě oddělení mateřské školy.   

„Evidujeme 50 pozitivně testovaných dětí z více než devíti tisíc a pouze 20 zaměstnanců škol. Zajišťujeme dezinfikování vnitřních prostor dotčených škol, v jedné škole také řešíme náhradní stravování, jelikož zde koronavirem onemocněla kuchařka,“ přibližuje aktuální situaci radní Prahy 6 pro školství a vzdělávání Marie Kubíková (ODS).

Školy v šesté městské části od dnešního dne upravily provoz dle vládních nařízení. Žáci druhého stupně základních škol budou střídat distanční a prezenční výuku.

Na prvním stupni zůstane zachována prezenční výuka, mimoškolní aktivity budou zrušeny. V úterý 13. října proběhne distribuce respirátorů všem zaměstnancům základních škol. V mateřských školách k žádné další úpravě režimu nedochází.

V léčebnách dlouhodobě nemocných ani v domovech s pečovatelskou službou na území Prahy 6 se aktuálně nevyskytuje žádný případ nákazy koronavirem.

V těchto zařízeních jsou v souladu s vládními nařízeními zakázány návštěvy, pro veřejnost jsou v současné době uzavřena i komunitní seniorská centra. Jednotlivá zařízení dodržují příslušná opatření s cílem udržet uvnitř sterilní prostředí a zabránit proniknutí viru zvenku. 

Na území Prahy 6 se aktuálně nachází pět odběrových míst (z toho tři výhradně pro samoplátce), kde si lidé mohou nechat provést test na koronavirus. Na základě dohody městské části s magistrátem bude v průběhu tohto týdne otevřeno nové odběrové místo na Vítězném náměstí.

Praha 6 rovněž usiluje o zřízení odběrového místa u koupaliště Džbán, jež by mělo fungovat v režimu drive-in (testování z osobního automobilu). 


Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Dnes v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Dnes v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Dnes v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Dnes v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Dnes v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

Včera v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

Včera ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Praha 15 zřídí speciální telefonní linky a informační letáky do schránek

12. ledna 2021 ve 13:39

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl včera svolal operativní skupinu Krizového štábu, která na svém jednání za přítomnosti odborníků z řad zdravotnictví a sociální péče přijala koordinační koncepci.

Praha 8: Telefonní linky pomohou při potížích s registrací při očkování

12. ledna 2021 ve 12:22

Praha 8 v rámci první vlny pandemie covid-19 zprovoznila telefonní linky pro seniory. Na základě dobré zkušenosti z jejich využívaním je v plném rozsahu obnovuje.

Další články
Nahoru