Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

V Praze 6 bude už druhá školní ulice

Bezpečnější cestu do školní budovy budou mít od dubna žáci základní školy Na Dlouhém lánu. Ulice Nechanského se každé školní ráno od 7:30 do 8:30 promění v pěší zónu. Tu budou využívat nejen školáci, ale i rodiče a děti sousedních mateřských školek Čtyřlístek a MŠ Na Dlouhém lánu. Nový režim začne platit od 4. dubna.

„Jde již o druhou školní ulici v Praze 6. První vznikla v loňském školním roce při základní škole Na Hanspaulce a po skončení zkušebního provozu se většina rodičů vyslovila pro trvalou úpravu. Věřím, že i u této školy dopravní omezení povede ke zklidnění provozu a většímu bezpečí pro děti,“ řekl místostarosta pro dopravu Jiří Lála.

V ulici Nechanského běžně docházelo před začátkem vyučování k chaotickým a nepředvídatelným situacím způsobeným auty, jimiž rodiče školáky do školy přiváželi. Loni se škola zapojila do projektu Bezpečné cesty do školy, protože chtěla často nepřehlednou dopravní ulici řešit. Díky dotazníkovému šetření, které bylo součástí samotného projektu, pak získala informace o tom, jak se děti do školy dopravují a jaká místa vnímají jako nebezpečná.

Výsledky průzkumu ukázaly, že skoro polovina dětí považuje ranní provoz před školou za nepříjemný, 58 % rodičů by uvítalo bezpečnější cesty pro pěší a skoro stejný počet rodičů také zklidnění dopravy v bezprostředním okolí školy. Ulice Nechanského, odkud se do školy vchází, byla jedním z nejčastěji zmiňovaných míst, která děti označily jako nebezpečná.

Režim školní ulice v ulici Nechanského bude zahájen 4. dubna ve dnech školního vyučování v čase 7:30–8:30. V této době se ulice dočasně změní v pěší zónu bez povoleného vjezdu motorových vozidel. Zákaz vjezdu bude proveden dopravními značkami a vymezen dopravními kužely. Výjezd z oblasti bude umožněn, stejně jako případný vjezd vozidel integrovaného záchranného systému.

Pro rodiče, kteří dovážejí děti autem, budou vyhrazena parkovací stání v ulici Na Dlouhém lánu, nebo budou moci využít volné parkovací kapacity v okolí (ulice Na Dlouhém lánu, Kladenskou nebo ulici Nad Bořislavkou).


Autor: Alo

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru