Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

V Praze 6 bude už druhá školní ulice

Bezpečnější cestu do školní budovy budou mít od dubna žáci základní školy Na Dlouhém lánu. Ulice Nechanského se každé školní ráno od 7:30 do 8:30 promění v pěší zónu. Tu budou využívat nejen školáci, ale i rodiče a děti sousedních mateřských školek Čtyřlístek a MŠ Na Dlouhém lánu. Nový režim začne platit od 4. dubna.

„Jde již o druhou školní ulici v Praze 6. První vznikla v loňském školním roce při základní škole Na Hanspaulce a po skončení zkušebního provozu se většina rodičů vyslovila pro trvalou úpravu. Věřím, že i u této školy dopravní omezení povede ke zklidnění provozu a většímu bezpečí pro děti,“ řekl místostarosta pro dopravu Jiří Lála.

V ulici Nechanského běžně docházelo před začátkem vyučování k chaotickým a nepředvídatelným situacím způsobeným auty, jimiž rodiče školáky do školy přiváželi. Loni se škola zapojila do projektu Bezpečné cesty do školy, protože chtěla často nepřehlednou dopravní ulici řešit. Díky dotazníkovému šetření, které bylo součástí samotného projektu, pak získala informace o tom, jak se děti do školy dopravují a jaká místa vnímají jako nebezpečná.

Výsledky průzkumu ukázaly, že skoro polovina dětí považuje ranní provoz před školou za nepříjemný, 58 % rodičů by uvítalo bezpečnější cesty pro pěší a skoro stejný počet rodičů také zklidnění dopravy v bezprostředním okolí školy. Ulice Nechanského, odkud se do školy vchází, byla jedním z nejčastěji zmiňovaných míst, která děti označily jako nebezpečná.

Režim školní ulice v ulici Nechanského bude zahájen 4. dubna ve dnech školního vyučování v čase 7:30–8:30. V této době se ulice dočasně změní v pěší zónu bez povoleného vjezdu motorových vozidel. Zákaz vjezdu bude proveden dopravními značkami a vymezen dopravními kužely. Výjezd z oblasti bude umožněn, stejně jako případný vjezd vozidel integrovaného záchranného systému.

Pro rodiče, kteří dovážejí děti autem, budou vyhrazena parkovací stání v ulici Na Dlouhém lánu, nebo budou moci využít volné parkovací kapacity v okolí (ulice Na Dlouhém lánu, Kladenskou nebo ulici Nad Bořislavkou).


Autor: Alo

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru