Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

V Praze 6 bude už druhá školní ulice

Bezpečnější cestu do školní budovy budou mít od dubna žáci základní školy Na Dlouhém lánu. Ulice Nechanského se každé školní ráno od 7:30 do 8:30 promění v pěší zónu. Tu budou využívat nejen školáci, ale i rodiče a děti sousedních mateřských školek Čtyřlístek a MŠ Na Dlouhém lánu. Nový režim začne platit od 4. dubna.

„Jde již o druhou školní ulici v Praze 6. První vznikla v loňském školním roce při základní škole Na Hanspaulce a po skončení zkušebního provozu se většina rodičů vyslovila pro trvalou úpravu. Věřím, že i u této školy dopravní omezení povede ke zklidnění provozu a většímu bezpečí pro děti,“ řekl místostarosta pro dopravu Jiří Lála.

V ulici Nechanského běžně docházelo před začátkem vyučování k chaotickým a nepředvídatelným situacím způsobeným auty, jimiž rodiče školáky do školy přiváželi. Loni se škola zapojila do projektu Bezpečné cesty do školy, protože chtěla často nepřehlednou dopravní ulici řešit. Díky dotazníkovému šetření, které bylo součástí samotného projektu, pak získala informace o tom, jak se děti do školy dopravují a jaká místa vnímají jako nebezpečná.

Výsledky průzkumu ukázaly, že skoro polovina dětí považuje ranní provoz před školou za nepříjemný, 58 % rodičů by uvítalo bezpečnější cesty pro pěší a skoro stejný počet rodičů také zklidnění dopravy v bezprostředním okolí školy. Ulice Nechanského, odkud se do školy vchází, byla jedním z nejčastěji zmiňovaných míst, která děti označily jako nebezpečná.

Režim školní ulice v ulici Nechanského bude zahájen 4. dubna ve dnech školního vyučování v čase 7:30–8:30. V této době se ulice dočasně změní v pěší zónu bez povoleného vjezdu motorových vozidel. Zákaz vjezdu bude proveden dopravními značkami a vymezen dopravními kužely. Výjezd z oblasti bude umožněn, stejně jako případný vjezd vozidel integrovaného záchranného systému.

Pro rodiče, kteří dovážejí děti autem, budou vyhrazena parkovací stání v ulici Na Dlouhém lánu, nebo budou moci využít volné parkovací kapacity v okolí (ulice Na Dlouhém lánu, Kladenskou nebo ulici Nad Bořislavkou).


Autor: Alo

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru