dnes
Sobota - zatazeno
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Volby 2018

V Praze 6 bude na podzim kandidovat 11 subjektů

V úterý 31. července v 16 hodin vypršela lhůta pro podávání kandidátních listin pro volby do Zastupitelstva městská části Praha 6. Na registrační úřad městské části bylo odevzdáno celkem jedenáct kandidátních listin. Je to o pět kandidátek méně než při minulých komunálních volbách v roce 2014. 

V termínu od 31. července do 6. srpna 2018 přezkoumá registrační úřad odevzdané kandidátní listiny, zda obsahují všechny náležitosti stanovené volebním zákonem č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí. V případě, že by tomu tak nebylo, byla by volební strana prostřednictvím zmocněnce registračním úřadem písemně vyzvána, aby nejpozději do 13. srpna 2018 nedostatky odstranila.

Pokud volební strana závady ve shora uvedené lhůtě neodstraní, rozhodne registrační úřad do 18. srpna 2018 o škrtnutí kandidáta na kandidátní listině nebo o odmítnutí celé kandidátní listiny. Pokud však kandidátní listina splňuje náležitosti podle volebního zákona, rozhodne registrační úřad ve stejné lhůtě o její registraci. Po 18. srpnu bude registrační úřad losovat pořadí volebních stran na hlasovacím lístku pro volby do Zastupitelstva městské části Praha 6.

Kandidující strany v Praze 6:

Starostové a Nezávislí

Občanská demokratická strana

Česká strana sociálně demokratická

Česká pirátská strana

KLID. Koalice TOP 09 a KDU-ČSL pro Prahu 6

Komunistická strana Čech a Moravy

ANO 2011

Zelení – Strana zelených

Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD)

Krásná Praha 6

Evropská koalice pro Prahu 6 – Občané za odstranění pomníku maršála Koněva

 

 

 


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru