Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 5 vznikne na nevyužívaném pozemku u Radlické hřiště pro plážové sporty
Švárová plocha se změní na pískové hřiště. Foto: P5

V Praze 5 vznikne na nevyužívaném pozemku u Radlické hřiště pro plážové sporty

U Radlické ulice v Jinonicích vznikne pískové hřiště pro plážové sporty. Vedení Prahy 5 pronajalo nevyužívaný pozemek Svazu plážových sportů. Hřiště bude v místě, kudy povede plánovaná Radlická radiála propojující vnější a vnitřní silniční okruh.

„O pronájem projevila zájem nezisková společnost Svaz plážových sportů. Smlouvu jsme uzavřeli do konce roku 2021 s tím, že je možné ji později prodloužit,“ uvedl místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09).

Účelem pronájmu je dočasné využití doposud zanedbaného veřejného prostoru, který aktuálně nikomu neslouží. „Svaz plážových sportů dle smlouvy nebude hřiště dále pronajímat, ani za pořádané akce vybírat vstupné,“ doplnil radní David Dušek (STAN).

Součástí nabízených sportovních aktivit bude vytvoření členského beach kroužku pro děti a dospělé s možností využívat prostor pro individuální a skupinové tréninky plážového fotbalu.

„Hřiště bude využíváno pro plážové sporty a trénování reprezentačních týmů, nicméně naší podmínkou bylo umožnit vstup zdarma pro žáky škol zřizovaných Prahou 5,“ sděll Damašek. Hřiště bude sloužit školákům v dopoledních hodinách.

Nájemce nejdříve vyčistí plochu od náletových porostů, upraví škvárový povrch a postaví mobilní oplocení. Následně hřiště pokryje geotextilií a zasype pískem. Součástí hřiště bude mobilní zázemí – šatny, WC, sprchy a sezení pro diváky.

Smlouva je mezi pronajímatelem a městskou částí uzavřena tak, aby do budoucna nijak neomezila realizaci projektu Radlické radiály. „První sportovci mohou dorazit ještě v průběhu srpna, jakmile budou veškeré úpravy na hřišti dokončeny,“ dodal Dušek.

Stavba radiály je nyní v územním řízení, vedení magistrátu nicméně nedávno schválilo, že nechá prověřit významné úpravy v původním projektu, který kritizovaly místní spolky. 


Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

1. března 2021 v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

28. února 2021 ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

Další články
Nahoru