Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 5 vznikne na nevyužívaném pozemku u Radlické hřiště pro plážové sporty
Švárová plocha se změní na pískové hřiště. Foto: P5

V Praze 5 vznikne na nevyužívaném pozemku u Radlické hřiště pro plážové sporty

U Radlické ulice v Jinonicích vznikne pískové hřiště pro plážové sporty. Vedení Prahy 5 pronajalo nevyužívaný pozemek Svazu plážových sportů. Hřiště bude v místě, kudy povede plánovaná Radlická radiála propojující vnější a vnitřní silniční okruh.

„O pronájem projevila zájem nezisková společnost Svaz plážových sportů. Smlouvu jsme uzavřeli do konce roku 2021 s tím, že je možné ji později prodloužit,“ uvedl místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09).

Účelem pronájmu je dočasné využití doposud zanedbaného veřejného prostoru, který aktuálně nikomu neslouží. „Svaz plážových sportů dle smlouvy nebude hřiště dále pronajímat, ani za pořádané akce vybírat vstupné,“ doplnil radní David Dušek (STAN).

Součástí nabízených sportovních aktivit bude vytvoření členského beach kroužku pro děti a dospělé s možností využívat prostor pro individuální a skupinové tréninky plážového fotbalu.

„Hřiště bude využíváno pro plážové sporty a trénování reprezentačních týmů, nicméně naší podmínkou bylo umožnit vstup zdarma pro žáky škol zřizovaných Prahou 5,“ sděll Damašek. Hřiště bude sloužit školákům v dopoledních hodinách.

Nájemce nejdříve vyčistí plochu od náletových porostů, upraví škvárový povrch a postaví mobilní oplocení. Následně hřiště pokryje geotextilií a zasype pískem. Součástí hřiště bude mobilní zázemí – šatny, WC, sprchy a sezení pro diváky.

Smlouva je mezi pronajímatelem a městskou částí uzavřena tak, aby do budoucna nijak neomezila realizaci projektu Radlické radiály. „První sportovci mohou dorazit ještě v průběhu srpna, jakmile budou veškeré úpravy na hřišti dokončeny,“ dodal Dušek.

Stavba radiály je nyní v územním řízení, vedení magistrátu nicméně nedávno schválilo, že nechá prověřit významné úpravy v původním projektu, který kritizovaly místní spolky. 


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru