dnes
Úterý - polojasno
21°C
zítra
Středa - zatazeno
22°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
22°C
V Praze 5 vznikne na nevyužívaném pozemku u Radlické hřiště pro plážové sporty
Švárová plocha se změní na pískové hřiště. Foto: P5

V Praze 5 vznikne na nevyužívaném pozemku u Radlické hřiště pro plážové sporty

U Radlické ulice v Jinonicích vznikne pískové hřiště pro plážové sporty. Vedení Prahy 5 pronajalo nevyužívaný pozemek Svazu plážových sportů. Hřiště bude v místě, kudy povede plánovaná Radlická radiála propojující vnější a vnitřní silniční okruh.

„O pronájem projevila zájem nezisková společnost Svaz plážových sportů. Smlouvu jsme uzavřeli do konce roku 2021 s tím, že je možné ji později prodloužit,“ uvedl místostarosta Prahy 5 Martin Damašek (TOP 09).

Účelem pronájmu je dočasné využití doposud zanedbaného veřejného prostoru, který aktuálně nikomu neslouží. „Svaz plážových sportů dle smlouvy nebude hřiště dále pronajímat, ani za pořádané akce vybírat vstupné,“ doplnil radní David Dušek (STAN).

Součástí nabízených sportovních aktivit bude vytvoření členského beach kroužku pro děti a dospělé s možností využívat prostor pro individuální a skupinové tréninky plážového fotbalu.

„Hřiště bude využíváno pro plážové sporty a trénování reprezentačních týmů, nicméně naší podmínkou bylo umožnit vstup zdarma pro žáky škol zřizovaných Prahou 5,“ sděll Damašek. Hřiště bude sloužit školákům v dopoledních hodinách.

Nájemce nejdříve vyčistí plochu od náletových porostů, upraví škvárový povrch a postaví mobilní oplocení. Následně hřiště pokryje geotextilií a zasype pískem. Součástí hřiště bude mobilní zázemí – šatny, WC, sprchy a sezení pro diváky.

Smlouva je mezi pronajímatelem a městskou částí uzavřena tak, aby do budoucna nijak neomezila realizaci projektu Radlické radiály. „První sportovci mohou dorazit ještě v průběhu srpna, jakmile budou veškeré úpravy na hřišti dokončeny,“ dodal Dušek.

Stavba radiály je nyní v územním řízení, vedení magistrátu nicméně nedávno schválilo, že nechá prověřit významné úpravy v původním projektu, který kritizovaly místní spolky. 


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Včera ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Běh za Vidouli

Včera v 10:22

V úterý 22. září od 16 hodin proběhne tradiční sportovní akce na podporu hory Vidoule. Z bezpečnostních důvodů letos však neproběhne doprovodný program, závod bude probíhat individuálně.

Běh strmý do zámeckého vrchu

Včera v 08:20

Na dvacátý ročník Běhu strmého do zámeckého vrchu zve ve čtvrtek 24. září Praha 8.

Další články
Nahoru