Dnes Úterý - zatazeno 8°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 5 vznikl provizorní zimní stadion
Nový stadion se stane domovem hokejového klubu HC Smíchov 1913. Foto: Facebook

V Praze 5 vznikl provizorní zimní stadion

V Praze 5 na městských pozemcích na pomezí Jinonic a Nových Butovic vznikl provizorní zimní stadion s ledovou plochou, který má sloužit namísto uzavřeného stadionu na Nikolajce. ČTK o tom informoval mluvčí městské části David Šťáhlavský. Sportoviště vzniklo na základě dohody Prahy 5, investora Slavomíra Pavlíčka, hokejového klubu HC Smíchov 1913 a Krasobruslařského klubu Stadion Praha. Stadion Nikolajka jeho majitelé uzavřeli loni.

Nový stadion je podle informací radnice sice provizorní, ale plně funkční a zahrnuje sociální zařízení, zázemí na uložení výstroje i na rozcvičení hráčů, mobilní sklad pro sportovní náčiní a administrativní zázemí. Ledová plocha má rozměry 26 krát 58 metrů a je zakrytá halou. U sportoviště je parkoviště pro 40 aut přístupné z Radlické ulice.

„Rád bych, aby když se na Praze 5 rozhodne nějaké dítě, že by rádo hrálo hokej, tak aby mělo odpovídající prostor a podmínky. Výhradní investice stála řádově k 80 milionům korun, velká část z toho padla na terénní úpravy," uvedl miliardář a spolumajitel herní firmy Bohemia Interactive Slavomír Pavlíček, který projekt zaplatil.

Na stadionu budou trénovat smíchovští hokejisté a krasobruslařský klub. Mateřské a základní školy budou mít v době vyučování možnost si objednat kluziště pouze pro sebe, a to za symbolickou částku.

„Malí hokejisté se mohou konečně vrátit zpět na domovskou Pětku, veřejnost si může užívat bruslení na hladkém ledě a naše školky a školy mohou dětem popřát skvělý zimní zážitek," uvedla místostarostka Prahy 5 Monika Shaw Salajová (SEN 21). Výhledově radnice plánuje výstavbu trvalého stadionu.

V Praze je několik zimních stadionů, například na Výstavišti, ve Vršovicích, na Veleslavíně, v Braníku, v parku Grébovka, ve Stodůlkách, v Letňanech nebo ve Strašnicích. Kromě toho v zimě funguje řada dočasných kluzišť.

V roce 2011 město nechalo kvůli špatnému stavu zbourat památkově chráněný zimní stadion na Štvanici, po jeho demolici se stala nejdéle fungujícím stadionem v metropoli právě loni uzavřená Nikolajka.


Autor: ČTK

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Praha 6: na Kluzišti Vypich se bruslí do konce února

26. února 2024 v 09:44

Poslední den, kdy si moci na kluzišti klasicky zabruslit, bude ve čtvrtek 29. února. Led je podle organizátorů pořád v dobré kondici.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Další články
Nahoru