dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - skorojasno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
0°C
V Praze 5 útočí rusky hovořící muž. Pobodal už několik lidí
Neznámý můž pravděpodobně útočí nožem. Ilustrační foto: sxc.hu

V Praze 5 útočí rusky hovořící muž. Pobodal už několik lidí

Pražští kriminalisté pátrají po ozbrojeném muži, který s bodnou zbraní v ruce přepadává v Praze 5 nic netušící chodce. K prvnímu případu došlo 26. září pár minut po šesté hodině ranní v Kinského zahradách. Neznámý, rusky hovořící, útočník tam přistoupil k muži a žádal o připálení cigarety. Když mu nic netušící mladík vyhověl, útočník ho bodl do krku.

Když to viděl kamarád napadeného, přispěchal mu na pomoc, ale pachatel napadl i tohoto muže, kterému taktéž způsobil bodnou ránu v oblasti krku. Napadení se poté dali na útěk, ale pachatel je pronásledoval.

Jednoho ze zraněných dostihl, srazil na zem a opakovaně jej udeřil pěstí, kdy v pravé ruce stále svíral zřejmě nůž nebo jinou bodnou zbraň. Po znehybnění poškozeného jej okradl o hotovost, kterou měl v peněžence.

Dle zjištění kriminalistů poté pravděpodobný pachatel nasednul do tramvaje číslo 9 na zastávce Švandovo divadlo a odjel směr Újezd.

Další přepadení prošetřují detektivové od úterý 8. října. To se nápadně podobá shora popsanému případu. V ten den se mladý houslista vracel dvě hodiny po půlnoci z jazz clubu domů.

„Na Janáčkově nábřeží k němu přistoupil muž a anglicky ho vyzval k vydání peněz. Poškozený, v obavě o svůj život, muži vydal veškerou finanční hotovost a dal se na útěk,“ popsala mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Toto pachateli nestačilo a okradeného začal pronásledovat. Jakmile ho doběhl, napadl ho bodnou zbraní a zranil na krku. Zraněnému poté uloupil notebook a mobilní telefon.

Detektivové nevylučují, že spolu oba případy souvisí a jedná se o totožného násilníka. Kriminalistům se podařilo ve spolupráci s poškozenými vyobrazit podobu pachatele.

Muž je ve věku okolo 30 let, vysoký asi 175 centimetrů. Má krátké rovné vlasy, tmavé oči a široký nos. Hovoří rusky a v posledním případě mluvil i anglicky. Oblečen byl do světlých špinavých roztrhaných džínových kalhot a mikiny s kapucí a nápisem.

„Apelujeme na pozorné spoluobčany, aby se tohoto násilníka nepokoušeli žádným způsobem zadržet, ale pouze předali informace na linku 158. Jedná se totiž s největší pravděpodobností o ozbrojeného a nebezpečného pachatele,“ dodala policejní mluvčí Hana Jeřábková.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru