dnes
Úterý - skorojasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
V Praze 5 hořelo v obytném domě, evakuováni byli lidé i zvířata
Osm lidí bylo evakuováno pomoci vyváděcích masek. Foto: Radek Krahulík / HZS Praha

V Praze 5 hořelo v obytném domě, evakuováni byli lidé i zvířata

Ve Vrchlického ulici v Praze 5 zasahovalo včera odpoledne několik jednotek hasičů v suterénu obytného domu u požáru. V jednom z bytů začala hořet matrace, od ní se oheň šířil dál. Za zakouřených prostor hasiči evakuovali nájemníky domu. Tři zachráněné lidi předali záchranářům.

Po požáru zůstalo zplodinami hoření zničeno osm malých bytů, zdevastovaná je i společná chodba. Pro některé obyvatele domu bude nutné zajistit náhradní ubytování. Během průzkumu byla nalezena intoxikovaná kočka, velitel hasičů proto povolal veterinární službu.

Celkem se v domě nacházelo 24 dospělých, 4 děti, 3 psy, zmiňovaná kočka a také králík.


Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

Včera ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru