Dnes Neděle - oblacno 24°C
Zítra Pondělí - zatazeno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 5 se rýsuje koalice Prahy Sobě, Pirátů a SEN 21. Měla by většinu jednoho hlasu
Radnice Prahy 5 sídlí ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

V Praze 5 se rýsuje koalice Prahy Sobě, Pirátů a SEN 21. Měla by většinu jednoho hlasu

V Praze 5 jednají o koalici zástupci vítězné Prahy 5 Sobě, Pirátů a koalice SEN 21. Na dotaz ČTK to odpověděl lídr Prahy 5 Sobě Jaroslav Pašmik. Koalice by měla v 41členném zastupitelstvu těsnou většinu 21 hlasů. Dosud v Praze 5 vládla ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 pod vedení starostky Renáty Zajíčkové za ODS.

Praha 5 Sobě získala ve volbách deset mandátů, Piráti šest a SEN 21 reprezentuje pět zastupitelů. ODS ve volbách kandidovala společně s TOP 09 a jejich koalice skončila s deseti mandát druhá. V zastupitelstvu zasedne ještě sedm zástupců hnutí ANO a tři zastupitelé STAN.

Zástupci Prahy 5 Sobě, Pirátů a SEN 21 se podle Pašmika už dvakrát sešli. „Panuje dobrá konstruktivní atmosféra. Pokračujeme zítra (v úterý). Budeme ladit programové priority a rozdělení gescí. O tom, kdo bude starosta, jsme zatím nejednali," napsal Pašmik.

Dodal, že jednání jsou stále na začátku, ale navržená koaliční sestava odpovídá snaze o změnu ve vedení radnice, kterou Praha 5 Sobě prosazuje.

V roce 2018 volby v Praze 5 vyhráli se ziskem 11 mandátů Piráti spolu se sdružením nezávislých kandidátů SNOP 5. Druhá skončila ODS s devíti křesly, TOP 09 a ANO získaly po sedmi zastupitelích. Hnutí STAN získalo šest mandátů, KDU-ČSL tři.

Po volbách vznikla koalice Pirátů, ODS, ANO a SNOP 5 v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Ta se však v polovině roku 2019 rozpadla a následně vznikla nová složená z ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 v čele se Zajíčkovou.


Autor: ČTK

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru