dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
V Praze 5 se rozpadla radniční koalice, Strana zelených koketuje s ANO i ODS
Radnice Prahy 5 sídlí na Smíchově ve Štefánikově ulici. Foto: archiv

V Praze 5 se rozpadla radniční koalice, Strana zelených koketuje s ANO i ODS

V Praze 5 se rozpadla koalice. Strana zelených a Piráti se rozhodli vypovědět koaliční smlouvu, oznámil dnes místostarosta Lukáš Budín (SZ). Po Praze 4 jde o druhou pražskou radnici, kde se po loňských volbách zhroutila rada. Zelení s podporou Pirátů vládli Praze 5 spolu s ČSSD, KDU-ČSL a TOP 09 v čele se starostou Radkem Klímou (TOP 09). Koalice měla většinu 25 hlasů ze 45.

To je prostě politika…

Vedení radnice Prahy 5 dementuje zprávy šířící se v pražských politických kruzích, informoval včera smíchovský úřad média v tiskovém prohlášení. Zástupci všech stran ve vedení radnice proto prohlašují, že žádná jiná varianta koaličního uspořádání není v současnosti reálná a jakákoli změna v tomto směru nehrozí, stálo v tiskové zprávě. O pár hodin bylo vše jinak. 

Obě strany, které rozpad koalice v noci na středu iniciovaly, podepsaly podle Budína memorandum o spolupráci s ANO, ODS a Patrioty, ochotni jsou spolupracovat i s lidovci. ANO, které ve volbách zvítězilo, skončilo nakonec v opozici, stejně jako ODS, která Praze 5 dlouhé roky vládla.

Jako oficiální důvod rozvázání koaliční smlouvy strany uvedly nekomunikativnost starosty, který se prý kvůli osobním problémům naplno nevěnuje práci pro městskou část.

„Za zásadní problém zelení zastupitelé vnímají fungování procesu veřejných zakázek, nakládání s majetkem, neadekvátní čerpání rezervy rozpočtu a reorganizaci úřadu, která paralyzovala jeho chod," uvedl Budín.

Vyjádření Klímy ČTK zjišťuje. Už ve středu však radnice vydala oficiální vyjádření, v němž informace o blížícím se rozpadu koalice dementovala.


Další články
Nahoru