dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Povodně 2013

V Praze 5 se bude asi evakuovat

Během noci proběhne pravděpodobně evakuace části Prahy 5. Obyvatelé Hořejšího i Janáčkova nábřeží jsou vyzýváni starostou městské části Miroslavem Zeleným aby, mají – li tu možnost, trávili tuto noc mimo domov. Nebo se mají připravit na evakuaci tím, že si zajistí evakuační zavazadlo.

Evakuace by se měla týkat zhruba 5000 lidí.

Doporučený obsah evakuačního zavazadla, které si s sebou vzít v případě vyhlášení dlouhodobé evakuace:
osobní doklady, peníze a platební karty, doklady od vozidel, pojistné smlouvy a jiné drobné cennosti, léky a brýle, užíváte-li je, náhradní prádlo, oděv, obuv, pláštěnku, spací pytel nebo přikrývku, pitnou vodu na dva dny, základní trvanlivé potraviny nejméně na 24 hodin: nejlépe stravu v konzervách a dobře zabalený chléb, předměty denní potřeby, jídelní misku, nůž, otvírák na konzervy, příbor, ručník, toaletní a hygienické potřeby, mobilní telefon s nabíječkou, přenosnou svítilnu, nebo svíčky a zápalky, psací potřeby, sešit nebo volné papíry knihy, pro ukrácení času karty, drobné společenské hry pro děti drobné hračky, pexeso, omalovánky apod., malým dětem plyšovou hračku na spaní, přenosné rádio s rezervními bateriemi.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru