Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 5 letos začne rekonstrukce Peroutkovy ulice, potrvá tři roky
Peroutkova ulice. Foto: ŠJů / wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0 DEED

V Praze 5 letos začne rekonstrukce Peroutkovy ulice, potrvá tři roky

V Praze 5 letos začne rekonstrukce Peroutkovy ulice v celé délce od prostranství u prodejny Albert po areál Nové Waltrovky. Práce, které má na starosti městská Technická správa komunikací (TSK), budou rozděleny do tří stavebních sezon, skončit by tak měly v roce 2026. ČTK to řekl místostarosta městské části Radek Janoušek (Praha 5 Sobě). Rekonstrukce podle něj přinese v letošním a příštím roce i úplnou uzavírku části ulice, která je zásadní spojnicí pro obyvatele Malvazinek a Farkáně.

TSK získala nedávno pro rekonstrukci zatím nepravomocné stavební povolení a podle místostarosty plánuje s pracemi začít letos. Práce mají podle projektu zahrnovat zvýšení bezpečnosti silnice, doplnění přechodů pro chodce, opatření pro cyklisty či výsadbu stromů.

Úprav se dočká také prostranství u Alberta na spojnici Peroutkovy s ulicemi Na Václavce, U Mrázovky, Na Cihlářce a U Šalamounky. Tam přibude prostor pro pěší, stromy, lavičky i parkovací místa. „Za městskou část to vnímáme pozitivně, současný stav se zlepší, byť zátěž spojená se stavbou bude nepříjemná," řekl k projektu Janoušek.

Součástí rekonstrukce bude i oprava inženýrských sítí, kvůli kterým bude podle místostarosty pravděpodobně letos v létě a příští rok rovněž o prázdninách nutná úplná uzavírka ulice mezi Waltrovkou a Farkání.

Řidiči často Peroutkovu využívají jako objízdnou trasu v případě velkého provozu v Radlické ulici, na které se tak v době uzavírek dá předpokládat zvýšení provozu. Pro městskou část je pak zásadní zachování provozu autobusu 137, který je klíčový pro dopravní obsluhu celé MHD, dodal Janoušek.

Praha 5 zvažuje v Peroutkově ulici také stavbu základní školy, o které vedení radnice ještě definitivně nerozhodlo. Pražský magistrát pak na městských pozemcích v ulici připravuje stavbu bytových domů s nájemním bydlením určeným pro profese preferované městem, jako jsou učitelé či zdravotníci.


Autor: ČTK

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

22. dubna 2024 v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Další články
Nahoru