Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

V Praze 5 jsou nová mlžítka

V horkých letních dnech se mohou Pražané nově osvěžit u mlžítek na Smíchově. Obě mlžítka se nachází v blízkosti metra Anděl, první je umístěno u výstupu pro vozíčkáře a druhé u zastávky tramvaje na Andělu směr Řepy.
2022-mlzitka

Foto: Praha 5

„Jsou to první dvě vlaštovky většího projektu. Společně s obyvateli jsme v anketě vytipovali místa, kde si ve veřejném prostoru podobné osvěžení přejete. Mlžítka se spouští při 23 stupních, další budou třeba na Barrandově. Bohužel, ne vždy vše funguje jak má. Třeba právě na Barrandově často řádí vandalové. Zkrátka jsou mezi námi i lidé, kteří si příjemnějšího veřejného prostoru neváží. Pokud o něčem poškozeném budete vědět, napište. My se to pokusíme dát co nejrychleji do pořádku,“ řekla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Mlžítka jsou velmi důležitá, protože v nejbližším okolí dokáží pocitově snížit teplotu vzduchu, zvýšit vlhkost a snížit prašnost a mohou v letošním parném létě příjemně ochladit.


Autor: Alo

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Dnes v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

Včera v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Další články
Nahoru