Dnes Čtvrtek - oblacno 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Praze 5 budou kandidovat ODS a TOP 09 společně
Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková povede do voleb kandidátku ODS a TOP 09 Společně pro Prahu 5. Foto: archiv

V Praze 5 budou kandidovat ODS a TOP 09 společně

Starostka páté městské části Renáta Zajíčková (ODS) povede do komunálních voleb koalici s názvem Společně pro Prahu 5. Druhým lídrem kandidátky je současný radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). Občanští demokraté a TOP 09 společně kandidují také na magistrát i v dalších městských částech. ODS o tom informovala v tiskové zprávě.

„Jako starostka jsem radnici zbavila korupce a otevřela lidem. Společně jsme nastartovali strategii rozvoje městské části, do jejíž přípravy jsem zapojila desítky lidí včetně politické opozice i veřejnosti. Po dvou letech mi důvěra Pražanů umožnila stát se poslankyní, což mi při každodenní práci otevírá mnohé dveře, mám nesrovnatelně více možností, jak svému městu pomáhat. Máme za sebou ohromný posun v boji s drogami v ulicích, developery tlačíme k enormním investicím do infrastruktury, striktně bráníme zeleň, rekordně investujeme do rekonstrukcí a výstavby škol. To přesně Praze 5 nabízím znovu,” okomentovala Renáta Zajíčková (ODS) své rozhodnutí znovu kandidovat na starostku páté městské části.  

Podle Jana Kavalírka je společnou strategií budování štíhlého a moderního úřadu. „Úspory na provozních výdajích převádíme na strategické investice. Do školství, sociální oblasti, obnovy parků a veřejných prostranství, čistoty a bezpečnosti v ulicích investujeme stamiliony, prostor samozřejmě dostávají i menší komunitní projekty, na kterých se podílejí samotní občané. Pětku se nám jako partnerům daří úspěšně rozvíjet, proto jsme se rozhodli společně jít i do nadcházejících komunálních voleb,” uvedl. 

Sestavením koalice chtějí ODS a TOP 09 pokračovat v dosavadní spolupráci ve vedení Prahy 5 a spojit konzervativně liberální síly. „Koalice Společně pro Prahu 5 je jistou alternativou k aktivistickým a populistickým kandidátkám, jejichž nezkušenost a politikaření vede ke zmatkům, rozhazování veřejných peněz, nebo iracionálnímu blokování pro Pětku klíčových projektů třeba v oblasti dostupného bydlení či školství. Naproti tomu naše kandidátka prezentuje kompetentní a pracovité lidi se zkušenostmi s vedením města, kteří tyto projekty úspěšně realizují,” sdělil místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).  

Místostarosta Prahy 5 za TOP 09 Martin Damašek věří, že v silách koalice je volby vyhrát. „Chceme Prahu 5 dál rozvíjet v moderní, bezpečnou a čistou metropoli. Jsme připraveni naše občany maximálně podpořit i v ekonomicky nepříznivé době,“ řekl.

Obdobná koalice Společně pro Prahu 2 vznikla minulý týden v druhé městské části. Společnou kandidátku ODS a TOP 09 vede starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS). Stejná koalice jako v Praze 2 a 5 bude i v Praze 4 a Praze 10.

Komunální volby se budou konat 23. a 24. září.


Autor: puc

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru