Dnes Středa - skorojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 5 budou kandidovat ODS a TOP 09 společně
Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková povede do voleb kandidátku ODS a TOP 09 Společně pro Prahu 5. Foto: archiv

V Praze 5 budou kandidovat ODS a TOP 09 společně

Starostka páté městské části Renáta Zajíčková (ODS) povede do komunálních voleb koalici s názvem Společně pro Prahu 5. Druhým lídrem kandidátky je současný radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). Občanští demokraté a TOP 09 společně kandidují také na magistrát i v dalších městských částech. ODS o tom informovala v tiskové zprávě.

„Jako starostka jsem radnici zbavila korupce a otevřela lidem. Společně jsme nastartovali strategii rozvoje městské části, do jejíž přípravy jsem zapojila desítky lidí včetně politické opozice i veřejnosti. Po dvou letech mi důvěra Pražanů umožnila stát se poslankyní, což mi při každodenní práci otevírá mnohé dveře, mám nesrovnatelně více možností, jak svému městu pomáhat. Máme za sebou ohromný posun v boji s drogami v ulicích, developery tlačíme k enormním investicím do infrastruktury, striktně bráníme zeleň, rekordně investujeme do rekonstrukcí a výstavby škol. To přesně Praze 5 nabízím znovu,” okomentovala Renáta Zajíčková (ODS) své rozhodnutí znovu kandidovat na starostku páté městské části.  

Podle Jana Kavalírka je společnou strategií budování štíhlého a moderního úřadu. „Úspory na provozních výdajích převádíme na strategické investice. Do školství, sociální oblasti, obnovy parků a veřejných prostranství, čistoty a bezpečnosti v ulicích investujeme stamiliony, prostor samozřejmě dostávají i menší komunitní projekty, na kterých se podílejí samotní občané. Pětku se nám jako partnerům daří úspěšně rozvíjet, proto jsme se rozhodli společně jít i do nadcházejících komunálních voleb,” uvedl. 

Sestavením koalice chtějí ODS a TOP 09 pokračovat v dosavadní spolupráci ve vedení Prahy 5 a spojit konzervativně liberální síly. „Koalice Společně pro Prahu 5 je jistou alternativou k aktivistickým a populistickým kandidátkám, jejichž nezkušenost a politikaření vede ke zmatkům, rozhazování veřejných peněz, nebo iracionálnímu blokování pro Pětku klíčových projektů třeba v oblasti dostupného bydlení či školství. Naproti tomu naše kandidátka prezentuje kompetentní a pracovité lidi se zkušenostmi s vedením města, kteří tyto projekty úspěšně realizují,” sdělil místostarosta Prahy 5 Lukáš Herold (ODS).  

Místostarosta Prahy 5 za TOP 09 Martin Damašek věří, že v silách koalice je volby vyhrát. „Chceme Prahu 5 dál rozvíjet v moderní, bezpečnou a čistou metropoli. Jsme připraveni naše občany maximálně podpořit i v ekonomicky nepříznivé době,“ řekl.

Obdobná koalice Společně pro Prahu 2 vznikla minulý týden v druhé městské části. Společnou kandidátku ODS a TOP 09 vede starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS). Stejná koalice jako v Praze 2 a 5 bude i v Praze 4 a Praze 10.

Komunální volby se budou konat 23. a 24. září.


Autor: puc

Koalice Solidarita má v Praze nového člena

15. července 2022 v 09:49

Novým členem pražské koalice Solidarita je politické hnutí Budoucnost. Jeho zástupci doplnili koalici České strany sociálně demokratické, Strany zelených a hnutí Idealisté. Lídryně kandidáty, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová vidí v široké spolupráci levostředových také příležitost ke generační...

ČSSD, KDU-ČSL, Zelení a nezávislí budou opět společně kandidovat v Praze 2

12. července 2022 v 09:58

V podzimních komunálních volbách budou v Praze 2 opět společně kandidovat ČSSD, KDU-ČSL, Zelení a nezávislí kandidáti pod označením Dvojka solidární a zelená. ČTK dnes o tom informovala jednička kandidátky Monika Horáková (Zelení). Strany spolu kandidovaly již v roce 2018, kdy jejich koalice...

Další články
Nahoru