dnes
Středa - oblacno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - zatazeno
1°C
Pražský sport

V Praze 5 a jejích partnerských městech startuje projekt Sport4Citizens

Pátá městská část rozjíždí několikaměsíční sportovní projekt Sport4Citizens, kterého se účastní i partnerská města, a to Budapešť – Újbuda (Maďarsko), Bratislava – Petržalka (Slovensko), Bělehrad – Savskivenac (Srbsko) a Trogir (Chorvatsko). Cílem projektu je propagace sportu, vzájemná výměna zkušeností i vytvoření vzájemné sítě kontaktů. 

Hlavním smyslem projektu je výměna know-how mezi partnerskými městy, která se týká propagace sportu, sportu a inkluze a financování sportu, dále vytvoření mezinárodní sítě spolupracujících samospráv a v neposlední řadě i propagace sportu mezi občany, která je inspirovaná Pokyny EU pro pohybovou aktivitu (EU Guidelines on Physical Activity).

 „Věříme, že akce osloví širokou veřejnost a vyvolá zájem nejen o sport samotný, ale i o sporty, které nejsou v jednotlivých partnerských městech až tak moc známé. Během projektu totiž budou představeny i netradiční sporty, resp. sporty typické pro jednotlivá partnerská města,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

V úvodu zahajovací fáze projektu proběhlo setkání v Praze 5, následně od dubna poběží několikatýdenní prezentace jednotlivých sportů v klubech a oddílech po celé městské části, respektive v partnerských městech a jejich městských částech.

V Praze 5 bude v týdenních cyklech představena např. hned v úvodu atletika, plavání a fotbal (3. – 9. 4.), dále golf, tenis, ragby, šachy, americký fotbal či tanec. Dvanáctitýdenní prezentaci sportů uzavře týden s lezením (19. – 25. 6.).

„Vzhledem k podstatě projektu, počítáme s aktivním zapojením sportovních klubů sídlících na území naší městské části. Kluby dostanou prostor jednak prezentovat svoji sportovní činnost široké veřejnosti bez rozdílu věku, ale také možnost k náboru nových zájemců do svých sportovních oddílů,“ doplňuje zástupce starosty Lukáš Herold (ODS), který má v kompetenci oblast sportu.

Projekt, který poběží až do června 2018, je realizován díky grantu z programu Evropské Unie Erasmus+. Bližší informace je možné najít na http://s4c.praha5.cz/.

Pátá městská část se svými partnerskými městy spolupracuje ve více oblastech. Již tradičně se jedná například o soutěž Talent Prahy 5, kde na koncertě laureátů vystupují i zástupci partnerských měst.

„Sport a kultura jsou oblasti, které se pro spolupráci hodí úplně nejlépe – zde se vztahy navazují velmi snadno. Navíc jde většinou o mladé lidí, kteří s navazováním kontaktů nemají nejmenší problémy,“ dodává k zahraniční spolupráci starosta Radek Klíma.


Na Veronském náměstí se bude bruslit

Včera v 08:39

Od středy 12. prosince bude v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

Adventní a novoroční bruslení na Jižním Městě

7. prosince 2018 ve 12:34

Adventní a novoroční bruslení pro obyvatele Jižního Města od 15. prosince do 15. ledna u metra Háje na prostranství u Modré školy zdarma.

V Karlínských kasárnách bude kluziště

6. prosince 2018 v 08:41

V objektu kasáren se kluziště slavnostně otevře v pondělí 17. prosince. U kluziště je k dispozici půjčovna bruslí a dětských přileb, opory pro děti, brusírna bruslí.

Bruslí se i na Františku, venkovní kluziště je v provozu denně

6. prosince 2018 v 07:09

Ledová plocha v areálu na Františku v Praze 1 je v provozu do 15. března. Na venkovním kluzišti o rozměrech 40×20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu. Brusle si tu můžete půjčit, i nechat nabrousit.

Bruslení na letenském kluzišti. Pro děti je samostatná dětská plocha

5. prosince 2018 ve 23:21

Bruslařskou plochu na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Provoz kluziště bude do 24. února 2019.

Před OC Šestka je kluziště pro veřejnost

4. prosince 2018 v 15:21

Několik stovek malých i dospělých (kraso)bruslařů už stihlo vyzkoušet ledovou plochu na novém kluzišti, které vyrostlo na prostranství před Obchodním centrem Šestka na Praze 6. V provozu zde bude až do konce února, součástí tohoto sportovního areálu je rovněž půjčovna bruslí, občerstvení, stejně...

Kluziště na Ovocném trhu

3. prosince 2018 ve 13:50

Venkovní kluziště zahájí provoz 5. prosince v 17 hodin. Ledová plocha o rozměrech 14×30 metrů bude denně otevřená od 10 do 22 hodin.

Orienťák pro Madlenku, dnes za Barborou na Vyšehrad

3. prosince 2018 ve 13:20

Na Vyšehradě můžete dnes potrénovat anebo jen vyzkoušet orienťák a podpořit dobrou věc. Připraveny budou dvě tratě, závodnická a lehká, sjízdná i pro kočárky. Start a cíl bude v Hospůdce Na hradbách.

Chodov Cup 2018

29. listopadu 2018 v 18:41

Tradiční závod v moderní gymnastice Chodov Cup 2018 se letos koná speciálně pro společné skladby 1. adventní neděli 2. prosince od 10 hodin v hale Květnového vítězství 1554/54, Praha 11.

Galerie Harfa mění jeviště za kluziště

29. listopadu 2018 v 17:42

Veřejné bruslení probíhá každý den odpoledne, a pokud nemáte brusle, rádi vám je v Harfě zapůjčí. Bruslící sezóna na Harfě začíná už 29. listopadu. 

V prosinci se v Praze 8 otevřou veřejná kluziště

28. listopadu 2018 ve 13:42

Tři veřejná kluziště se otevřou během prosince v osmé městské části. Na všech kluzištích mohou zájemci bruslit od pondělí do pátku. O víkendech bude na kluzištích zajištěn doprovodný kulturní program.

Další články
Nahoru