dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Pražský sport

V Praze 5 a jejích partnerských městech startuje projekt Sport4Citizens

Pátá městská část rozjíždí několikaměsíční sportovní projekt Sport4Citizens, kterého se účastní i partnerská města, a to Budapešť – Újbuda (Maďarsko), Bratislava – Petržalka (Slovensko), Bělehrad – Savskivenac (Srbsko) a Trogir (Chorvatsko). Cílem projektu je propagace sportu, vzájemná výměna zkušeností i vytvoření vzájemné sítě kontaktů. 

Hlavním smyslem projektu je výměna know-how mezi partnerskými městy, která se týká propagace sportu, sportu a inkluze a financování sportu, dále vytvoření mezinárodní sítě spolupracujících samospráv a v neposlední řadě i propagace sportu mezi občany, která je inspirovaná Pokyny EU pro pohybovou aktivitu (EU Guidelines on Physical Activity).

 „Věříme, že akce osloví širokou veřejnost a vyvolá zájem nejen o sport samotný, ale i o sporty, které nejsou v jednotlivých partnerských městech až tak moc známé. Během projektu totiž budou představeny i netradiční sporty, resp. sporty typické pro jednotlivá partnerská města,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

V úvodu zahajovací fáze projektu proběhlo setkání v Praze 5, následně od dubna poběží několikatýdenní prezentace jednotlivých sportů v klubech a oddílech po celé městské části, respektive v partnerských městech a jejich městských částech.

V Praze 5 bude v týdenních cyklech představena např. hned v úvodu atletika, plavání a fotbal (3. – 9. 4.), dále golf, tenis, ragby, šachy, americký fotbal či tanec. Dvanáctitýdenní prezentaci sportů uzavře týden s lezením (19. – 25. 6.).

„Vzhledem k podstatě projektu, počítáme s aktivním zapojením sportovních klubů sídlících na území naší městské části. Kluby dostanou prostor jednak prezentovat svoji sportovní činnost široké veřejnosti bez rozdílu věku, ale také možnost k náboru nových zájemců do svých sportovních oddílů,“ doplňuje zástupce starosty Lukáš Herold (ODS), který má v kompetenci oblast sportu.

Projekt, který poběží až do června 2018, je realizován díky grantu z programu Evropské Unie Erasmus+. Bližší informace je možné najít na http://s4c.praha5.cz/.

Pátá městská část se svými partnerskými městy spolupracuje ve více oblastech. Již tradičně se jedná například o soutěž Talent Prahy 5, kde na koncertě laureátů vystupují i zástupci partnerských měst.

„Sport a kultura jsou oblasti, které se pro spolupráci hodí úplně nejlépe – zde se vztahy navazují velmi snadno. Navíc jde většinou o mladé lidí, kteří s navazováním kontaktů nemají nejmenší problémy,“ dodává k zahraniční spolupráci starosta Radek Klíma.


Druhý ročník Studentského štafetového maratonu zná své vítěze

11. října 2018 v 10:50

Praha má za sebou druhý ročník Studentského štafetového maratonu. Běžecké akce se zúčastnilo dvacet desetičlenných týmů z pražských středních škol. Cílem pořádající neziskové organizace Dělej co tě baví bylo rozhýbat studenty a podpořit budování týmového ducha v rámci škol. Závod odstartovala...

Praha 2 zve do v Riegrových sadů na outdoorové tréninky

11. října 2018 v 07:56

Běh, cvičení a jóga. Každý z tréningů bude začínat v 18 hodin a sraz na parkovišti vedle Sokolovny.

Podzimní běhání 2018 v sobotu 13. října

9. října 2018 ve 13:30

Seriál závodů 15. ročníku Poháru Pražských Běžeckých Nadějí pokračuje na Jižním Městě v sobotu 13. října, tradičně v Kunratickém lese, za pořadatelství oddílu Atletika Jižní Město a při spoluúčasti městské části Praha 11.

Štafetový maraton rozhýbe studenty

7. října 2018 v 19:43

Už podruhé je pro studenty středních a vysokých škol v Praze připravený Studentský štafetový maraton. Závod desetičlenných týmů odstartuje ve středu 10. října na Výstavišti v Holešovicích běžkyně a olympionička Lenka Masná. Běžecký závod i celodenní doprovodný program na Výstavišti a v parku...

Klánovický 1/2 maraton se blíží

3. října 2018 ve 13:59

Čtvrtý ročník Klánovického terénního 1/2 maratonu se koná v neděli 21. října. Trasa závodu má minimální převýšení, vede přes Klánovický les a běžci se mohou po cestě kochat krásnou přírodou, užívat si měkkou půdu pod nohama a využívat zázemí a komfortu odpovídající profesionálním...

Běh Jana Kocourka

3. října 2018 v 08:36

V okolí Švehlovy sokolovny se za podpory patnácté městské části koná 7. října Běh Jana Kocourka. Děti startují v 10 hodin, dospělí poběží od 11 hodin.

Pro milovníky výkonů: Mistrovství ČR v aerobiku láká na skvělou podívanou

1. října 2018 v 19:24

Čeští závodníci ve sportovním aerobiku patří právem mezi světovou elitu a umisťují se na předních příčkách stupňů vítězů. Právě nyní se už pečlivě chystají na blížící se mistrovství světa. Ještě předtím – 5. až 7 října 2018 – se ovšem předvedou se svými vypilovanými sestavami v pražské sportovní...

Na Cyklistický závod zve Aktivní Desítka

1. října 2018 ve 14:39

V areálu velodromu TJ Kovo Praha bude zítra od 14 hodin probíhat cyklistický závod pro děti i dospělé. Děti mohou závodit na dětských kolech nebo odrážedlech, dospělí závodníci na horských i jiných kolech vhodných do terénu.

Praha 11 zažije přehlídku nejlepších světových týmů malého fotbalu

1. října 2018 v 11:47

Svátek malého fotbalu se blíží do Prahy. Historicky první mistrovství světa hráčů do 21 let proběhne ve sportovní hale Jedenáctka VS v Praze 11 od 4. do 7. října.

Chcete si vyzkoušet orientační běh ve městě?

30. září 2018 v 09:23

Pokud máte v pátek ráno volno, můžete si zaběhat závod v délce 2 km, který vás provede parkem, lesíkem i mezi domy na Praze 6.

V neděli začíná veslařský svátek Hladiny

20. září 2018 ve 12:00

Již tuto neděli, 23. září, začíná netradiční veslařská událost roku. Střelecký ostrov ožije akcí Hladiny, která je veslařskou akademií pro děti i dospělé. Pod vedením olympijského medailisty a legendy českého veslování, Václava Chalupy si každý bude moci vyzkoušet tento populární sport. Ojedinělé...

Další články
Nahoru