dnes
Středa - skorojasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
29°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Pražský sport

V Praze 5 a jejích partnerských městech startuje projekt Sport4Citizens

Pátá městská část rozjíždí několikaměsíční sportovní projekt Sport4Citizens, kterého se účastní i partnerská města, a to Budapešť – Újbuda (Maďarsko), Bratislava – Petržalka (Slovensko), Bělehrad – Savskivenac (Srbsko) a Trogir (Chorvatsko). Cílem projektu je propagace sportu, vzájemná výměna zkušeností i vytvoření vzájemné sítě kontaktů. 

Hlavním smyslem projektu je výměna know-how mezi partnerskými městy, která se týká propagace sportu, sportu a inkluze a financování sportu, dále vytvoření mezinárodní sítě spolupracujících samospráv a v neposlední řadě i propagace sportu mezi občany, která je inspirovaná Pokyny EU pro pohybovou aktivitu (EU Guidelines on Physical Activity).

 „Věříme, že akce osloví širokou veřejnost a vyvolá zájem nejen o sport samotný, ale i o sporty, které nejsou v jednotlivých partnerských městech až tak moc známé. Během projektu totiž budou představeny i netradiční sporty, resp. sporty typické pro jednotlivá partnerská města,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

V úvodu zahajovací fáze projektu proběhlo setkání v Praze 5, následně od dubna poběží několikatýdenní prezentace jednotlivých sportů v klubech a oddílech po celé městské části, respektive v partnerských městech a jejich městských částech.

V Praze 5 bude v týdenních cyklech představena např. hned v úvodu atletika, plavání a fotbal (3. – 9. 4.), dále golf, tenis, ragby, šachy, americký fotbal či tanec. Dvanáctitýdenní prezentaci sportů uzavře týden s lezením (19. – 25. 6.).

„Vzhledem k podstatě projektu, počítáme s aktivním zapojením sportovních klubů sídlících na území naší městské části. Kluby dostanou prostor jednak prezentovat svoji sportovní činnost široké veřejnosti bez rozdílu věku, ale také možnost k náboru nových zájemců do svých sportovních oddílů,“ doplňuje zástupce starosty Lukáš Herold (ODS), který má v kompetenci oblast sportu.

Projekt, který poběží až do června 2018, je realizován díky grantu z programu Evropské Unie Erasmus+. Bližší informace je možné najít na http://s4c.praha5.cz/.

Pátá městská část se svými partnerskými městy spolupracuje ve více oblastech. Již tradičně se jedná například o soutěž Talent Prahy 5, kde na koncertě laureátů vystupují i zástupci partnerských měst.

„Sport a kultura jsou oblasti, které se pro spolupráci hodí úplně nejlépe – zde se vztahy navazují velmi snadno. Navíc jde většinou o mladé lidí, kteří s navazováním kontaktů nemají nejmenší problémy,“ dodává k zahraniční spolupráci starosta Radek Klíma.


Na kole po Suchdole a okolí

Včera v 11:02

Komentovaná cyklojízda se starostou Petrem Hejlem po Suchdole a okolí. Vhodné pro náročné i nenáročné, malé i velké cyklisty. Povinná cyklovýbava nutná. V případě vytrvalého deště se akce nekoná.

Metrostav Handy Cyklo Maraton vyvrcholil na Kampě

7. srpna 2018 ve 12:16

Trasa vedoucí všemi kraji a na ní čtyřicítka týmů s třemi stovkami zdravých i handicapovaných cyklistů, kteří názorně ukázali, že lidé s postižením i bez něj mohou fungovat jako jeden tým. To byl šestý ročník Metrostav Handy Cyklo Maratonu, který otevřela časovka na Petřín a jehož cíl byl...

Praha 9 zve na další závod Bike Ranch Cup 2018

7. srpna 2018 v 10:33

Bike Ranch Cup 2018 pokračuje dalším závodem v parku Višňovka v neděli 12. srpna. Závody budou odstartovány v 10 hod ráno dětskými kategoriemi.

Bach a jóga na střeše Lucerny

29. července 2018 v 07:02

Poslední červencové úterý od 7 do 22 hodin na střeše Lucerny den plný jógy. Vybrané lekce budou probíhat za živého doprovodu Bachových suit v podání violoncellisty Viléma Vlčka.

Parkourové léto beztíže v Praze 3

24. července 2018 v 10:30

Praha 3 zve na Parkourové léto beztíže které se koná Na Jarově 2 ve čtvrtek 26. července. Akce je zdarma pro všechny od 10 do 26 let.

Praha 11 zve: Jóga pod širým nebem

24. července 2018 v 06:07

Ve středu 25. července se cvičí od 18 do 19 hodin.

Jóga pro Čalantiku

18. července 2018 v 10:40

Zacvičte si v parku a pomozte dětem. V úterý 24. července se cvičí jóga od 16 hodin. Akci v Riegrových sadech podpořila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Aktivní Desítka zve na squash

11. července 2018 v 16:54

Hrajete squash a máte volno v sobotu 21. července? Nebo byste si squash rádi zkusili?

V Praze 15 můžete cvičit jógu přímo na úřadě

11. července 2018 v 10:40

V obřadní síni Úřadu městské části Praha 15 se koná každé úterý od 15:10 hodin.

Žluté lázně žijí fotbalovým mistrovstvím

3. července 2018 ve 20:46

Areál Žluté lázně v Podolí žije fotbalovou horečkou. Návštěvníci lázní mohou sledovat denně na obrazovkách Mistrovství světa ve fotbale, které se koná v Rusku. Ve vybrané dny organizátoři připravili promítání na velkoplošné obrazovce nebo plátně. Žluté lázně nabízí i doprovodný...

Další články
Nahoru