dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
4°C
pozítří
Neděle - skorojasno
7°C
Pražský sport

V Praze 5 a jejích partnerských městech startuje projekt Sport4Citizens

Pátá městská část rozjíždí několikaměsíční sportovní projekt Sport4Citizens, kterého se účastní i partnerská města, a to Budapešť – Újbuda (Maďarsko), Bratislava – Petržalka (Slovensko), Bělehrad – Savskivenac (Srbsko) a Trogir (Chorvatsko). Cílem projektu je propagace sportu, vzájemná výměna zkušeností i vytvoření vzájemné sítě kontaktů. 

Hlavním smyslem projektu je výměna know-how mezi partnerskými městy, která se týká propagace sportu, sportu a inkluze a financování sportu, dále vytvoření mezinárodní sítě spolupracujících samospráv a v neposlední řadě i propagace sportu mezi občany, která je inspirovaná Pokyny EU pro pohybovou aktivitu (EU Guidelines on Physical Activity).

 „Věříme, že akce osloví širokou veřejnost a vyvolá zájem nejen o sport samotný, ale i o sporty, které nejsou v jednotlivých partnerských městech až tak moc známé. Během projektu totiž budou představeny i netradiční sporty, resp. sporty typické pro jednotlivá partnerská města,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

V úvodu zahajovací fáze projektu proběhlo setkání v Praze 5, následně od dubna poběží několikatýdenní prezentace jednotlivých sportů v klubech a oddílech po celé městské části, respektive v partnerských městech a jejich městských částech.

V Praze 5 bude v týdenních cyklech představena např. hned v úvodu atletika, plavání a fotbal (3. – 9. 4.), dále golf, tenis, ragby, šachy, americký fotbal či tanec. Dvanáctitýdenní prezentaci sportů uzavře týden s lezením (19. – 25. 6.).

„Vzhledem k podstatě projektu, počítáme s aktivním zapojením sportovních klubů sídlících na území naší městské části. Kluby dostanou prostor jednak prezentovat svoji sportovní činnost široké veřejnosti bez rozdílu věku, ale také možnost k náboru nových zájemců do svých sportovních oddílů,“ doplňuje zástupce starosty Lukáš Herold (ODS), který má v kompetenci oblast sportu.

Projekt, který poběží až do června 2018, je realizován díky grantu z programu Evropské Unie Erasmus+. Bližší informace je možné najít na http://s4c.praha5.cz/.

Pátá městská část se svými partnerskými městy spolupracuje ve více oblastech. Již tradičně se jedná například o soutěž Talent Prahy 5, kde na koncertě laureátů vystupují i zástupci partnerských měst.

„Sport a kultura jsou oblasti, které se pro spolupráci hodí úplně nejlépe – zde se vztahy navazují velmi snadno. Navíc jde většinou o mladé lidí, kteří s navazováním kontaktů nemají nejmenší problémy,“ dodává k zahraniční spolupráci starosta Radek Klíma.


Skipark na Vypichu bude na víkend připraven

Dnes v 07:07

Vzhledem k očekávanému ochlazení na víkend připravují ve Skiparku Praha novou porci sněhu, organizátoři budou zasněžovat a upravovat trať.

Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

11. února 2019 v 16:16

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské...

Praha 11: Tereza Šínová mistryní ČR v halovém pětiboji juniorek

11. února 2019 v 10:37

Talentovaná závodnice oddílu Atletika Jižní Město Tereza Elena Šínová se stala v sobotu 9. února mistryní ČR v halovém pětiboji v osobním rekordu 4.047 bodů.

Kluziště v Praze 8 budou v provozu do března

7. února 2019 ve 14:45

Kasárna Karlín, hřiště u ZŠ Glowackého, koupaliště Ládví – veřejná kluziště Prahy 8 se těší velkému zájmu a díky příznivým klimatickým podmínkám se bude bruslit i v březnu.

Praha 13: Veteráni si zahrají volejbal

6. února 2019 v 07:46

Stodůlecký veteránský volejbalový turnaj pořádá volejbalový oddíl Sokola Stodůlky v sobotu 20. února v tělocvičně ZŠ Bronzová

Okruh Na Vypichu je prodloužen

4. února 2019 v 18:24

Za hranice areálu na téměř 2 km prodloužili dnes organizátoři běžkařský okruh, který zájemci mohou užívat denně zdarma.

Pražský Pohár v běhu na lyžích

4. února 2019 v 08:07

Ve středu 6. února se na Vypichu koná intervalový závod pro všechny věkové kategorie. Start v 17 hodin, registrovat se můžete od 15 hodin.

Na Veronském náměstí se stále bruslí

28. ledna 2019 v 08:01

Od prosince je v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

Další články
Nahoru