Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
V Praze 4 zahradničí už i děti ze školek
Radní Tomáš Hrdinka navštívil děti v mateřských školách. Foto: Praha 4

V Praze 4 zahradničí už i děti ze školek

Začátek nového školního roku byl v některých mateřských školách obohacen už tradičním zahradnickým workshopem organizovaným v rámci místní Agendy 21 městskou částí Praha 4 ve spolupráci se spolkem Záhony pro školky.

„Jedná se o vzdělávací program podporující vztah dětí k přírodě i prohlubující jejich znalosti o půdě, pěstování květin, bylinek či zeleniny,“ popsal radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Ten spolu s lektorkami spolku Záhony pro školky navštívil děti v mateřských školách Kaplická a Táborská a v Montessori klubu Elipsa při Základní škole Školní, které mají zásluhou projektu založené dřevěné záhony, vyvýšené tak, aby se dětem s rostlinkami dobře pracovalo. Předškoláci si navíc za pomoci paní učitelek vedou Sešity malého zahradníka.

V první části workshopu si děti povídaly o ročních obdobích, půdě a přínosu žížal a opylovačů a významu živin pro růst rostlin. Pohádková hra jim pak přiblížila růst rostlin ze semínek, a nakonec přišla na řadu napjatě očekávaná péče o záhonky, na kterých stále ještě bylo dost bylinek, jahod, keříčkových rajčat, dýní, paprik anebo třeba kvetoucích slunečnic. A závěrečný výsev semínek, tentokrát špenátu a řeřichy, se postaral o to, že i na podzim se malí zahradníci budou mít o co starat.

„Vše je naplánováno tak, aby na záhonkách po většinu roku stále něco rostlo, a tak naši předškoláci díky tomuto projektu vědí, jak se pěstují jahody, cibuloviny, saláty, dýně, rajčata nebo třeba ředkvičky a co předchází tomu, než se ocitnou na pultech obchodů,“ zdůraznil Tomáš Hrdinka.


Autor: TZ, red

Podzimní Folimanka pro děti: Výroba draků

Včera v 09:36

Klub dvojka pro děti a rodiče zve ve čtvrtek 21. října na kreativní dílnu.

Soutěž Finanční gramotnost začala

Včera v 09:03

Školáci se každý rok utkávají v Soutěži finanční gramotnost. Nejnovější ročník odstartoval a hlásit se do něj mohou děti prostřednictvím svých škol až do poloviny prosince.

Dětské pořady FOK zahájí program o Mozartu a Haydnovi

Včera v 08:09

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK startuje programy pro rodiny s dětmi. Oblíbený cyklus Orchestr na dotek přiblíží dětem významné skladatele pod vedením dirigenta Jana Kučery. 

Trenéři do škol Prahy 15

14. října 2021 v 19:23

Minulý týden začal na základních školách Prahy 15 program Trenéři do škol, který má za cíl zkvalitnit výuku tělesné výchovy a rozvoj pohybových dovedností dětí. Program je zaměřen na nejmenší školáky ve spolupráci s pedagogy jednotlivých škol. Bude probíhat na všech základních školách...

Přání do školních lavic můžete plnit do konce října

14. října 2021 ve 12:33

Akce radnice Prahy 5, určená primárně rodičům samoživitelům, kteří mají děti navštěvující základní nebo mateřskou školu, ale nejen jim. Cílem charitativní akce je pomoci rodinám s finančně náročným průběhem školního roku, ale zároveň se chovat ekologicky, recyklovat a využívat spotřební zboží na...

Světští opět přijeli do Letňan

8. října 2021 v 08:15

V proluce mezi obchodním centrem a zastávkou autobusů Fryčovická u frekventované ulice Tupolevova v Praze 18 se v uplynulých letech opakovaně na krátký čas usadil cirkus či zábavný lunapark.

Výstava obrázků z výtvarné soutěže dětí

7. října 2021 v 08:42

Od 5. do 31. října můžete na radnici Prahy 11 vidět výstavu obrázků dětí z výtvarné soutěže Obrázek pro radost. Vstupné je zdarma.

Putování s dětmi Prahou 15. Nová knížka pro děti a rodiče

6. října 2021 ve 12:36

Kniha Toulání s dětmi Prahou 15 má volné pokračování. Pohádkové příběhy a básničky Putování s dětmi Prahou 15 jsou určeny dětem od 3 do 11 let.

Další články
Nahoru