Dnes Sobota - jasno 26°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 4 zahradničí už i děti ze školek
Radní Tomáš Hrdinka navštívil děti v mateřských školách. Foto: Praha 4

V Praze 4 zahradničí už i děti ze školek

Začátek nového školního roku byl v některých mateřských školách obohacen už tradičním zahradnickým workshopem organizovaným v rámci místní Agendy 21 městskou částí Praha 4 ve spolupráci se spolkem Záhony pro školky.

„Jedná se o vzdělávací program podporující vztah dětí k přírodě i prohlubující jejich znalosti o půdě, pěstování květin, bylinek či zeleniny,“ popsal radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Ten spolu s lektorkami spolku Záhony pro školky navštívil děti v mateřských školách Kaplická a Táborská a v Montessori klubu Elipsa při Základní škole Školní, které mají zásluhou projektu založené dřevěné záhony, vyvýšené tak, aby se dětem s rostlinkami dobře pracovalo. Předškoláci si navíc za pomoci paní učitelek vedou Sešity malého zahradníka.

V první části workshopu si děti povídaly o ročních obdobích, půdě a přínosu žížal a opylovačů a významu živin pro růst rostlin. Pohádková hra jim pak přiblížila růst rostlin ze semínek, a nakonec přišla na řadu napjatě očekávaná péče o záhonky, na kterých stále ještě bylo dost bylinek, jahod, keříčkových rajčat, dýní, paprik anebo třeba kvetoucích slunečnic. A závěrečný výsev semínek, tentokrát špenátu a řeřichy, se postaral o to, že i na podzim se malí zahradníci budou mít o co starat.

„Vše je naplánováno tak, aby na záhonkách po většinu roku stále něco rostlo, a tak naši předškoláci díky tomuto projektu vědí, jak se pěstují jahody, cibuloviny, saláty, dýně, rajčata nebo třeba ředkvičky a co předchází tomu, než se ocitnou na pultech obchodů,“ zdůraznil Tomáš Hrdinka.


Autor: TZ, red

Dny Prahy 11 pro děti

Včera v 09:55

První den oslav, čtvrtek 8. září, přinese velkou zábavu těm nejmenším. Svou práci i techniku přiblíží hlavní složky integrovaného záchranného systému.

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Praha 11: Přípravy na letošní slavnosti jsou v plném proudu

5. srpna 2022 v 08:26

Radnice připravuje letošní Dny Prahy 11. Oblíbený festival v okolí Chodovské tvrze se koná ve dnech 8.-10. září, a i letos nabídne kromě skvělé muziky a jídla také bohatý program pro děti.

Zábavný den s Městskou policií

4. srpna 2022 ve 12:20

Praha 2 společně s Městskou policií pořádá v úterý 9. srpna pro děti zábavný den. Sportovně laděné odpoledne bude plné her a soutěží.

Rády se vaše děti prohání na koloběžce? Vezměte je na závody

2. srpna 2022 v 09:13

Závody připravila Praha 14 na 7. září, v 16 hodin na pěší promenádě nad tubusem metra.

Pohádky Na Dvorečku v Praze 9 celý srpen

30. července 2022 v 11:18

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná i v srpnu v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Devatenácté VyšeHrátky v září opět na Vyšehradě

29. července 2022 ve 21:34

Festival pro děti a jejich rodiče VyšeHrátky se opět vrací na pražský Vyšehrad. Devatenáctý ročník proběhne v termínu od 1. do 4. září.

Roboti a herna Merkur na radnici i v srpnu

28. července 2022 ve 22:09

V atriu radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete i v srpnu unikátní výstavu Roboti a Robotika. Uvidíte řadu menších i rozměrnějších modelů. Součástí výstavy je herna Merkur.

Praha 2: Zábavný den s Městskou policií v srpnu

28. července 2022 ve 13:46

Praha 2 společně s Městskou policií pořádají především pro děti v srpnu hned dva Zábavné dny s Městskou policií.

Pouť na Fidlovačce

22. července 2022 v 10:08

Tradiční zábava pro děti a dospělé, ukázky dobových řemesel, lidové pochoutky, světské atrakce, divadlo, hudba a tanec v sobotu a v neděli 27. a 28. srpna.

Na Hradčanech odstartoval 11. ročník příměstského tábora dobrovolných hasičů

20. července 2022 v 07:49

Následujících čtrnáct dní se v areálu u Loretánského náměstí vystřídají dva týdenní turnusy dětí na oblíbeném příměstském táboře Sboru dobrovolných hasičů Praha 1. I tentokrát mladí táborníci zcela naplnili kapacitu. Slavnostního zahájení se v pondělí zúčastnil starosta Petr Hejma (STAN)...

Praha 14 pro děti: O třech neposlušných kůzlátkách

19. července 2022 v 11:50

Divadlo Pruhované panenky zahraje v neděli 24. července loutkohereckou pohádku vycházející z klasické pohádky O třech neposlušných kůzlátkách. Těšit se můžete na roztomilé loutky kůzlátek vyrobených z ovčího rouna i veselé písničky za zvuku flétny a kytary.

Další články
Nahoru