Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze 4 se včera odpoledne uklízelo
Uklízelo se okolí cyklostezky v sousedství sportovišť a Jižní spojky. Foto: Praha 4

V Praze 4 se včera odpoledne uklízelo

Okolí cyklostezky u branických hřišť dlouhodobě trpí nepořádkem. Proto se spojili místní obyvatelé, středoškoláci a radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka a vyrazili v úterý 27. dubna v pozdním odpoledni uklízet.

Všichni se sešli v Braníku, kde vyfasovali rukavice, dezinfekci, velké plastové pytle a nevábné okolí cyklostezky v sousedství sportovišť a Jižní spojky uklidili.

Studenti z michelské Školy mezinárodních a veřejných vztahů jsou na environmentální projekty zvyklí. Od roku 2019 jeden takový jejich škola koordinuje v rámci programu Erasmus+ a jsou do něj zapojeni také studenti ze Slovinska, Itálie, Rumunska a Turecka.

„Velmi oceňuji přínos místních občanů, kteří na nepořádek upozornili, a studentů a jejich pedagogů, kteří nabídli pomocnou ruku. Díky tomuto příkladu skvělé participace získala jedna lokalita podstatně vlídnější tvář a já jsem přesvědčen, že takto můžeme pokračovat i na dalších místech,“ uvedl radní městské části Praha 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).


Autor: TZ, red

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru