Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 4 se včera odpoledne uklízelo
Uklízelo se okolí cyklostezky v sousedství sportovišť a Jižní spojky. Foto: Praha 4

V Praze 4 se včera odpoledne uklízelo

Okolí cyklostezky u branických hřišť dlouhodobě trpí nepořádkem. Proto se spojili místní obyvatelé, středoškoláci a radní čtvrté městské části Tomáš Hrdinka a vyrazili v úterý 27. dubna v pozdním odpoledni uklízet.

Všichni se sešli v Braníku, kde vyfasovali rukavice, dezinfekci, velké plastové pytle a nevábné okolí cyklostezky v sousedství sportovišť a Jižní spojky uklidili.

Studenti z michelské Školy mezinárodních a veřejných vztahů jsou na environmentální projekty zvyklí. Od roku 2019 jeden takový jejich škola koordinuje v rámci programu Erasmus+ a jsou do něj zapojeni také studenti ze Slovinska, Itálie, Rumunska a Turecka.

„Velmi oceňuji přínos místních občanů, kteří na nepořádek upozornili, a studentů a jejich pedagogů, kteří nabídli pomocnou ruku. Díky tomuto příkladu skvělé participace získala jedna lokalita podstatně vlídnější tvář a já jsem přesvědčen, že takto můžeme pokračovat i na dalších místech,“ uvedl radní městské části Praha 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).


Autor: TZ, red

PVK: Začátkem června nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 17:21

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.  

Setkání kultur 2022

Včera v 07:29

V Praze 14 se koná další ročník festivalu Setkání kultur. Během června budou moci lidé využít nadstandardní možnosti výpůjček v městské knihovně v ulici Gen. Janouška 2, nebo navštívit cestopisnou besedu v KC Kardašovská. Setkání kultur začíná 1. června, poslední akce se uskuteční...

Open Air koncert České filharmonie na Hradčanském náměstí

Včera v 07:23

Tradiční Open Air koncert se vrací po dvou letech na Hradčanské náměstí a letošní program, který má jako obvykle odlehčenou formou uzavřít koncertní sezonu České filharmonie, připravil britský dirigent Wayne Marshall v duchu jazzových, filmových a muzikálových inspirací.

Slavíci v zahradě - festival chlapeckých sborů

27. května 2022 v 19:54

Hry s hudbou pro kolemjdoucí v sobotu 28. května v Praze 1.

Zábavný rodinný běh ve víru barev

27. května 2022 v 18:31

Barvám neutečeš – den s přáteli a rodinou v Centrálním parku Prahy 13 . V sobotu 4. června můžete vyrazit na trasu dlouhou 5km během či chůzí a nechat se při tom v pěti barevných zónách zasypat barvami.

Hokej: Obrazovky se v centru objeví jen v případě, že Česko bude hrát finále

27. května 2022 v 18:21

Pražský magistrát se nechystá, že by na sobotní semifinálové utkání hokejového šampionátu mezi Českou republikou a Kanadou nechal v centru města vybudovat velkoplošné obrazovky. Obrazovky se na náměstí objeví pouze v případě, že by se Češi dostali do finále. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí...

Den dětí na pražských náplavkách

26. května 2022 ve 12:15

Na Den dětí budou náplavky patřit hlavně dětem. Plno zábavy najdou na obou březích Vltavy, v Praze 2 a Praze 5.

Dětský den s Protěží

25. května 2022 v 11:28

Nezisková organizace Protěž připravila na neděli 29. května zábavné odpoledne pro celou rodinu, které proběhne v parku Grébovka od 13 hodin. Vstupné je zdarma

Další články
Nahoru