Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 4 se dočasně kvůli vedrům přestala sekat tráva
V Praze 4 už pár let nesekají trávu v kruzích kolem stromů. Foto: Tomáš Hrdinka

V Praze 4 se dočasně kvůli vedrům přestala sekat tráva

Z důvodu probíhající vlny veder je v Praze 4 pozastaveno sekání trávy a stříhání keřů. Na sociálních sítích o tom informovala starostka městské části Irena Michalcová (ANO). 

„Úprava veřejné zeleně nebude probíhat až do konce současné vlny vysokých teplot. Jedná se bezmála o dva miliony metrů čtverečních veřejné zeleně, kterou má naše městská část na starosti," napsala Michalcová (ANO).

„Sekání při déle trvajících teplotách nad 30 stupňů Celsia neprospívá travnímu porostu, zvyšuje prašnost a výrazně přispívá k prosychání půdy. Je to standardní opatření, které v takových případech automaticky aktivujeme. Sekačky se znovu rozjedou, až vlna veder odezní. Během té doby budeme udržovat pouze travnaté plochy vybavené závlahovým systémem, nebo tam kde to bude nezbytně nutné, například ve vnitřním prostoru dětských hřišť,“ dodal radní pro životní prostředí Tomáš Hrdinka (ANO).


Autor: Alo

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Dnes v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Včera v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

Včera v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

12. července 2024 v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

12. července 2024 v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další články
Nahoru