dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
V Praze 4 se budou prodávat bytové domy. Nájemníci dostanou nabídku od radnice
Sídlo Úřadu MČ Praha 4 na Budějovické. Foto: archiv

V Praze 4 se budou prodávat bytové domy. Nájemníci dostanou nabídku od radnice

Praha 4 prodá 11 bytových domů. Vyhověla tak zájmu nájemců obecních bytů, kteří v loňském roce projevili přání si „svůj“ byt koupit. Domy budou prodávány po jednotkách se spoluvlastnickým podílem na společných částech domu a na zastavěném a případně funkčně souvisejícím pozemku. Zároveň zastupitelé schválili pravidla jejich prodeje.

„Není možné vyhovět každému žadateli o koupi bytu a odprodat celý bytový fond, zejména ze sociálních důvodů, proto jsme vybrali k prodeji na základě transparentních kritérií jedenáct bytových domů,“ uvedl starosta Pavel Caldr.

Jde o bytové jednotky v bytových domech ve vlastnictví hlavního města Prahy, svěřených do správy městské části Praha 4.

Podle schválených pravidel může byt koupit jeho nájemce, který má s městskou částí Praha 4 uzavřenou platnou nájemní smlouvu (popřípadě je nájemcem z jiného platného rozhodnutí, například na základě dekretu na byt), a který nemá ke dni doručení nabídky ke koupi bytu žádné nevypořádané závazky vůči městské části vztahující se k nájmu bytu a není s ním vedeno soudní či exekuční řízení.

Za nájemce se považují v případě prodeje také společní nájemci, kterým bude byt prodán do podílového spoluvlastnictví, případně do společného jmění manželů.

Kupní cena každé prodávané bytové jednotky, včetně odpovídajícího spoluvlastnického podílu na společných částech domu a zastavěném pozemku, bude stanovena na základě nabídky uvedené ve společné žádosti nájemců, minimálně však ve výši ceny stanovené znaleckým posudkem.

Úřad městské části Praha 4 zašle nájemcům v 11 vybraných domech konkrétní nabídku. Kdo ji přijme, bude s ním uzavřena kupní smlouva. Kdo nabídku nepřijme, zůstane dále nájemcem.

Seznam domů vybraných k prodeji po bytových jednotkách:

adresa:      Na Dolinách 599/14
                  5. května 1330/8
                  Bystřická 516/10
                  Marie Cibulkové 788/1
                  V Horkách 1407/19
                  Sládkovičova 1237/13
                  Marie Cibulkové 428/12
                  Antala Staška 1009/31
                  Podolská 322/21
                  Kapitulská 408/10
                  Adamovská 727/5


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru