Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 4 proběhl zápis dětí na příští školní rok bez problémů
Krčská ZŠ Poláčkova. Foto: archiv

V Praze 4 proběhl zápis dětí na příští školní rok bez problémů

K zápisu do prvních tříd základních škol v Praze 4 se nedávno dostavilo zhruba 1800 dětí, řada z nich se ucházela o vícero škol. V září nastoupí do prvních tříd přes 1200 školáků, otevřeno bude jako loni pět desítek tříd. „Všechny děti z naší městské části se podařilo umístit,“ sdělila 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO), do jejíž kompetencí patří i školství.

Podle místostarostky je na Praze 4 praxe, že se do prvních tříd jsou přijímány jen děti, které mají trvalý pobyt v městské části. Tímto přístupem se podle ní daří eliminovat takzvanou spádovou turistiku, kdy se rodiče s jiných oblastí přihlašováním dětí k pobytu snaží dostat na školy na „Čtyřce“. To se týká i ukrajinských dětí. Pro ně proběhl zápis v polovině června, ale problémy to nezpůsobilo.

„Podmínka trvalého pobytu se netýká jen sousedních Kunratic, kterým takto po dohodě pomáháme,“ podotkla.

Praha 4 chce nadále postupně rozšiřovat kapacity stávajících základních škol, který má 21. „Například v ZŠ Na Chodovci jsme pro potřeby školy uvolnili jedno patro, které si doposud pronajímal soukromý zdravotnický subjekt,“ sdělila místostarostka.

Další kapacity přibydou díky chystané nové mateřské škole v Hodkovičkách, kterou po dohodě s radnicí postaví developer. V lokalitě totiž realizuje svůj bytový projekt, takže školské zařízení bude potřeba.

Ani u nedávných zápisů do mateřských škol, kterých má Praha 4 jednadvacet, nevznikly problémy. „Všechny naše děti, kterým jsou do konce srpna tři roky, budou umístěny,“ dodala Irena Michalcová


Autor: puc

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru