dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
V Praze 4 možná přibudou hlídaná parkoviště
Parkování v Praze 4. Foto: archiv

V Praze 4 možná přibudou hlídaná parkoviště

Městská část Praha 4 připravuje projekt centralizovaného provozování hlídaných parkovacích ploch. Jeho cílem je vytipovat možnosti pro zlepšení nabídky parkovacích kapacit pro tamní obyvatele.

„V současné době je v Praze 4 provozováno několik hlídaných parkovacích ploch. Tím, že jsou provozována samostatně různými subjekty, nevytvářejí ucelenou nabídku pro obyvatele Prahy 4 a v některých případech pro ně není přijatelné požadované měsíční parkovné. To bychom chtěli změnit,“uvedl 1. zástupce starosty Jiří Bodenlos.

Pokud by se podařilo soustředit více hlídaných parkovací ploch pod městskou část Praha 4, mohlo by dojít ke zkvalitnění nabídky pro občany a případně k vytvoření nových parkovacích kapacit, které se budou vyznačovat jednak vysokou mírou bezpečnosti odstavených vozidel a jednak garancí volného parkovacího místa pro uživatele systému.

Posuzování více než 80 různých parkovacích ploch

„Projekt je rozdělen do dvou etap a my jsme nyní na začátku první etapy ověřovací studie, která musí zmapovat veškeré parkovací plochy na území Prahy 4 a provést vyhodnocení nakolik jsou tyto plochy integrovatelné do záměru centralizovaného provozování,“ řekl dále Jiří Bodenlos.

Vyhodnocení bude probíhat na základě několika kritérií, přičemž kromě technických aspektů budou posuzovány vlastnické vztahy a ekonomická náročnost realizace pro jednotlivé parkovací plochy. Podle aktuálních informací od zhotovitele projektu je do první etapy zahrnuto posuzování více než 80 různých parkovacích ploch.

Druhá etapa pak již by měla pracovat pouze s těmi parkovišti, která budou vyhovovat vstupním podmínkám. Pro každé parkoviště budou definovány potřebné technické či stavební úpravy, potřebná technologická vybavenost a případná další opatření. Na základě těchto informací vznikne harmonogram postupné realizace celého projektu a definice podmínek pro centralizované provozování.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru