dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
V Praze 4  jsou další plochy pro legální graffiti
Graffiti v Praze. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

V Praze 4 jsou další plochy pro legální graffiti

Praha 4 má od tohoto týdne další čtyři plochy pro legální graffiti, na kterých může komunita sprejerů volně tvořit, aniž by se dopouštěla trestného činu. Městská část tak pokračuje v několikaletém boji proti hyzdícím malůvkám a tagům na zdech a domech.

„Nechceme jít pouze cestou represe, ale i spolupráce,“ uvedla radní Lucie Michková (ODS), předsedkyně Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality v Praze 4.

„Legalizujeme plochy pro graffiti, protože chceme dát prostor pro seberealizaci tvůrcům, možná budoucím umělcům. Jejich díla jsou mnohdy opravdu pozoruhodná a my věříme ve férovost – pokud jim prostor poskytneme, fasády domů našich obyvatel nechají čisté,“ dodává.

Nové plochy pro graffiti wall jsou v podchodu v ulici Na Chodovci, na zdi v Podolské ulici a v podchodech „Pobřežní cesta“ a „Přístaviště“. Jsou řádně označeny, aby bylo zřejmé, že to jsou plochy pro legální graffiti. Na takto vyznačených plochách mohou sprejeři svobodně tvořit, a přitom jim za sprejerství nehrozí žádný trest.

Nové plochy pro legální graffiti doplnily již před lety zlegalizované plochy na třech železničních přemostěních – Sulická, Vídeňská a Modřanská, a na dvou přemostěních nad cyklostezkami v Braníku. Zájem o ně potvrdil správnost záměru vedení městské části Praha 4.

Na graffiti pamatuje Praha 4 i v rámci své grantové politiky. Každý rok vypisuje granty na antigraffitové nátěry a odstraňování nelegálních graffiti i z objektů soukromých vlastníků.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru