Dnes Sobota - obcasny-dest 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 3 znovu ožilo 10 škol a 18 školek
První den po karanténě ve školce Libická. Foto: P3

V Praze 3 znovu ožilo 10 škol a 18 školek

Po dvou a půl měsících se dnes vrátili do lavic školáci prvního stupně a děti do mateřinek. V třetí městské části začalo znovu fungovat 10 škol a 18 školek. Školka Libická přivítala třetinu dětiček, na první stupeň ZŠ na náměstí Jiřího z Lobkovic dorazilo avizovaných 70 procent studentů. Žáci s teplotou budou posíláni domů.

Ve všech zařízeních se na nový režim pečlivě připravili. Učitelé čekají na žáky před školou a odvádějí si postupně skupinky do tříd, cestou všechny čeká dezinfekce rukou. Před třídou se děti předávají učitelům.

„Každá skupina má svého učitele, ve skupinkách s delším provozem se pedagogové v poledne vystřídají,” uvedla Naděžda Hrebíková, ředitelka ze Základní a mateřské školy na náměstí Jiřího z Lobkovic. V každé učebně jsou podle ní označená místa pro děti v lavicích v potřebné vzdálenosti, nachystány jsou i náhradní roušky, dezinfekce a papírovou ubrousky.

Pro přibližně 70 procent dětí prvního stupně probíhá vzdělávání běžných způsobem jen v menších kolektivech o 15 dětech. Odpolední aktivity budou končit nejpozději v 15 hodin, ostatní žáci dále studují distančně. Dle ředitelky bylo jednou z nejnáročnějších aktivit vymyslet systém střídání skupin při stravování ve školní jídelně. I to je připraveno tak, aby se děti z různých skupin potkávaly co nejméně.

„Všechny naše školy zatím hlásí dostatek učitelů, režim teď pro ně bude náročný, musí pokračovat v distanční výuce pro žáky, kteří jsou doma a zároveň už mají ve škole většinu prvního stupně,” uvedl radní pro školství Štěpán Štrébl (Piráti).

Nejinak jsou na tom mateřské školy, u vchodu dohlíží personál na dodržování rozestupů. „Dnes jsme vrátili dvě děti, kterým jsme změřili teplotu 37,3 stupně domů,” sdělila ředitelka školky Libická Jaroslava Tomášová.

„Fungujeme ve zkráceném režimu, běžně máme otevřeno 6:30 až 17:30 hodin, kvůli nárokům na hygienu však budeme zavírat už v 16 hodin. Hlavně to ráno jsme chtěli udržet, máme tu mnoho rodičů, kteří pracují na směny v blízké nemocnici Vinohrady,” dodala.


Hořel částečně devastovaný byt

Včera ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru