Dnes Pondělí - zatazeno 12°C
Zítra Úterý - oblacno 15°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 3 znovu ožilo 10 škol a 18 školek
První den po karanténě ve školce Libická. Foto: P3

V Praze 3 znovu ožilo 10 škol a 18 školek

Po dvou a půl měsících se dnes vrátili do lavic školáci prvního stupně a děti do mateřinek. V třetí městské části začalo znovu fungovat 10 škol a 18 školek. Školka Libická přivítala třetinu dětiček, na první stupeň ZŠ na náměstí Jiřího z Lobkovic dorazilo avizovaných 70 procent studentů. Žáci s teplotou budou posíláni domů.

Ve všech zařízeních se na nový režim pečlivě připravili. Učitelé čekají na žáky před školou a odvádějí si postupně skupinky do tříd, cestou všechny čeká dezinfekce rukou. Před třídou se děti předávají učitelům.

„Každá skupina má svého učitele, ve skupinkách s delším provozem se pedagogové v poledne vystřídají,” uvedla Naděžda Hrebíková, ředitelka ze Základní a mateřské školy na náměstí Jiřího z Lobkovic. V každé učebně jsou podle ní označená místa pro děti v lavicích v potřebné vzdálenosti, nachystány jsou i náhradní roušky, dezinfekce a papírovou ubrousky.

Pro přibližně 70 procent dětí prvního stupně probíhá vzdělávání běžných způsobem jen v menších kolektivech o 15 dětech. Odpolední aktivity budou končit nejpozději v 15 hodin, ostatní žáci dále studují distančně. Dle ředitelky bylo jednou z nejnáročnějších aktivit vymyslet systém střídání skupin při stravování ve školní jídelně. I to je připraveno tak, aby se děti z různých skupin potkávaly co nejméně.

„Všechny naše školy zatím hlásí dostatek učitelů, režim teď pro ně bude náročný, musí pokračovat v distanční výuce pro žáky, kteří jsou doma a zároveň už mají ve škole většinu prvního stupně,” uvedl radní pro školství Štěpán Štrébl (Piráti).

Nejinak jsou na tom mateřské školy, u vchodu dohlíží personál na dodržování rozestupů. „Dnes jsme vrátili dvě děti, kterým jsme změřili teplotu 37,3 stupně domů,” sdělila ředitelka školky Libická Jaroslava Tomášová.

„Fungujeme ve zkráceném režimu, běžně máme otevřeno 6:30 až 17:30 hodin, kvůli nárokům na hygienu však budeme zavírat už v 16 hodin. Hlavně to ráno jsme chtěli udržet, máme tu mnoho rodičů, kteří pracují na směny v blízké nemocnici Vinohrady,” dodala.


V neděli se v Praze 9 testovali žáci a učitelé, nikdo nebyl pozitivní

Dnes v 07:35

Všichni negativní, hlásí ZŠ Novoborská z Prahy 9 po nedělním testování PCR testy. 245 žáků a 40 pedagogů Základní školy Novoborská, jejímž zřizovatelem je městská část Praha 9, podstoupilo v neděli 18. dubna dopoledne PCR testy ze slin.

Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

Včera v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru