dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
11°C
pozítří
Úterý - zatazeno
15°C
V Praze 3 znovu ožilo 10 škol a 18 školek
První den po karanténě ve školce Libická. Foto: P3

V Praze 3 znovu ožilo 10 škol a 18 školek

Po dvou a půl měsících se dnes vrátili do lavic školáci prvního stupně a děti do mateřinek. V třetí městské části začalo znovu fungovat 10 škol a 18 školek. Školka Libická přivítala třetinu dětiček, na první stupeň ZŠ na náměstí Jiřího z Lobkovic dorazilo avizovaných 70 procent studentů. Žáci s teplotou budou posíláni domů.

Ve všech zařízeních se na nový režim pečlivě připravili. Učitelé čekají na žáky před školou a odvádějí si postupně skupinky do tříd, cestou všechny čeká dezinfekce rukou. Před třídou se děti předávají učitelům.

„Každá skupina má svého učitele, ve skupinkách s delším provozem se pedagogové v poledne vystřídají,” uvedla Naděžda Hrebíková, ředitelka ze Základní a mateřské školy na náměstí Jiřího z Lobkovic. V každé učebně jsou podle ní označená místa pro děti v lavicích v potřebné vzdálenosti, nachystány jsou i náhradní roušky, dezinfekce a papírovou ubrousky.

Pro přibližně 70 procent dětí prvního stupně probíhá vzdělávání běžných způsobem jen v menších kolektivech o 15 dětech. Odpolední aktivity budou končit nejpozději v 15 hodin, ostatní žáci dále studují distančně. Dle ředitelky bylo jednou z nejnáročnějších aktivit vymyslet systém střídání skupin při stravování ve školní jídelně. I to je připraveno tak, aby se děti z různých skupin potkávaly co nejméně.

„Všechny naše školy zatím hlásí dostatek učitelů, režim teď pro ně bude náročný, musí pokračovat v distanční výuce pro žáky, kteří jsou doma a zároveň už mají ve škole většinu prvního stupně,” uvedl radní pro školství Štěpán Štrébl (Piráti).

Nejinak jsou na tom mateřské školy, u vchodu dohlíží personál na dodržování rozestupů. „Dnes jsme vrátili dvě děti, kterým jsme změřili teplotu 37,3 stupně domů,” sdělila ředitelka školky Libická Jaroslava Tomášová.

„Fungujeme ve zkráceném režimu, běžně máme otevřeno 6:30 až 17:30 hodin, kvůli nárokům na hygienu však budeme zavírat už v 16 hodin. Hlavně to ráno jsme chtěli udržet, máme tu mnoho rodičů, kteří pracují na směny v blízké nemocnici Vinohrady,” dodala.


Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

Včera v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

Včera v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Praha 5 ruší Pohádkový les

Včera v 07:55

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a v návaznosti na plnění nařízení Ministerstva zdravotnictví a Hygienické stanice hl. m. Prahy se neuskuteční plánovaná akce Pohádkový les, která se měla konat 3. října 2020 v Zahradě Kinských.

Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Lesní školka Bobulka

23. září 2020 v 16:34

Praha 7 otevřela první obecní lesní školku v Praze. Školka Bobulka má své zázemí kousek od Stromovky. Ve dvou maringotkách nebo pod pergolou zde však tráví 20 dětí jen minimum času. Většina jejich aktivit se celoročně odehrává v přírodě. 

Další články
Nahoru