Dnes Pondělí - obcasny-dest 20°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 17°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze 3 začala rekonstrukce panelových domů na Olšanském náměstí
Takto bude vypadat bytový komplex po rekonstrukci. Vizualizace: P3

V Praze 3 začala rekonstrukce panelových domů na Olšanském náměstí

Rekonstrukci panelových domů v Táboritské ulici u Olšanského náměstí zahájila Praha 3. Práce potrvají do druhé poloviny příštího roku, radnice plánuje investovat 266 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části David Šebek.

Rekonstrukce komplexu z konce 80. let zahrne opravu a zateplení fasády a střešního pláště, výměnu oken v nebytových a společných prostorách nebo výměnu zábradlí na lodžiích.

Dále úpravu vstupů do jednotlivých domů a stylové sjednocení výloh provozoven na Olšanském náměstí. Současně dojde k rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice.

„Oprava prodlouží životnost domů, zlepší jejich tepelně izolační vlastnosti a zmodernizuje jejich vzhled,“ uvedl radní Prahy 3 Jan Materna (TOP 09) s tím, že architektonický návrh je velmi citlivý.

Podle starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka je revitalizace důležitá nejen pro lidi, kteří zde bydlí, ale pro všechny, kteří zde nakupují a nasedají na tramvaj.

„Rekonstruované domy v podstatě utváří významný pražský veřejný prostor. Je to jedno z přirozených center městské části Praha 3, kudy každý den proudí tisíce lidí,“ uvedl starosta s tím, že v opravách panelových domů radnice v posledních letech nabrala vysoké tempo, přičemž soubor panelových domů Táboritská je ten největší.

Předloni zastupitelé městské části schválili prodej bytů v panelových domech v Roháčově a Ondříčkově ulici. Jejich nájemníci kritizovali to, že cena se proti předchozím privatizacím zvýšila na základě nových cenových posudků. Podle vedení radnice byla i tak s ohledem na tržní prostředí v metropoli velmi výhodná.

Podle Ivy Vojtkové, kandidátky na starostku za Koalici pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Soukromníci) byl nejvyšší čas k této rekonstrukci přistoupit.

„Chodím kolem téměř denně a stav tohoto komplexu je dlouhodobě tristní. Nová tvář udělá radost a přinese užitek nejen lidem, kteří tam bydlí, ale i všem ostatním. Nové architektonické řešení snad zlepší vizuální návaznost na historickou zástavbu Žižkova,“ uvedla.

„Je třeba ale připomenout, že jsou i další domy, které si zaslouží totéž a stejně naléhavě. Namátkou rozpadající se ,pomník" socialismu, který to potřebuje snad ještě víc. To je ten panelák nad Albertem mezi Ondříčkovou a Kubelíkovou ulicí, kterému říkáme Bezovka,“ dodala.


Autor: puc

Praha 1: Spolkový den v parku Kampa

Včera v 18:10

Spolkový den se koná ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v parku Kampa.

V pítku v parku u Chodovské tvrze neteče voda, hnízdí tady modřinka

Včera v 16:30

Sýkorka modřinka se ke hnízdění vybrala i letos netypické místo, pítko v parku u Chodovské tvrze.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

Včera ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

2. června 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru