Dnes Úterý - zatazeno 9°C
Zítra Středa - oblacno 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 3 začala rekonstrukce panelových domů na Olšanském náměstí
Takto bude vypadat bytový komplex po rekonstrukci. Vizualizace: P3

V Praze 3 začala rekonstrukce panelových domů na Olšanském náměstí

Rekonstrukci panelových domů v Táboritské ulici u Olšanského náměstí zahájila Praha 3. Práce potrvají do druhé poloviny příštího roku, radnice plánuje investovat 266 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části David Šebek.

Rekonstrukce komplexu z konce 80. let zahrne opravu a zateplení fasády a střešního pláště, výměnu oken v nebytových a společných prostorách nebo výměnu zábradlí na lodžiích.

Dále úpravu vstupů do jednotlivých domů a stylové sjednocení výloh provozoven na Olšanském náměstí. Současně dojde k rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice.

„Oprava prodlouží životnost domů, zlepší jejich tepelně izolační vlastnosti a zmodernizuje jejich vzhled,“ uvedl radní Prahy 3 Jan Materna (TOP 09) s tím, že architektonický návrh je velmi citlivý.

Podle starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka je revitalizace důležitá nejen pro lidi, kteří zde bydlí, ale pro všechny, kteří zde nakupují a nasedají na tramvaj.

„Rekonstruované domy v podstatě utváří významný pražský veřejný prostor. Je to jedno z přirozených center městské části Praha 3, kudy každý den proudí tisíce lidí,“ uvedl starosta s tím, že v opravách panelových domů radnice v posledních letech nabrala vysoké tempo, přičemž soubor panelových domů Táboritská je ten největší.

Předloni zastupitelé městské části schválili prodej bytů v panelových domech v Roháčově a Ondříčkově ulici. Jejich nájemníci kritizovali to, že cena se proti předchozím privatizacím zvýšila na základě nových cenových posudků. Podle vedení radnice byla i tak s ohledem na tržní prostředí v metropoli velmi výhodná.

Podle Ivy Vojtkové, kandidátky na starostku za Koalici pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Soukromníci) byl nejvyšší čas k této rekonstrukci přistoupit.

„Chodím kolem téměř denně a stav tohoto komplexu je dlouhodobě tristní. Nová tvář udělá radost a přinese užitek nejen lidem, kteří tam bydlí, ale i všem ostatním. Nové architektonické řešení snad zlepší vizuální návaznost na historickou zástavbu Žižkova,“ uvedla.

„Je třeba ale připomenout, že jsou i další domy, které si zaslouží totéž a stejně naléhavě. Namátkou rozpadající se ,pomník" socialismu, který to potřebuje snad ještě víc. To je ten panelák nad Albertem mezi Ondříčkovou a Kubelíkovou ulicí, kterému říkáme Bezovka,“ dodala.


Autor: puc

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Dnes v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Dnes v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Dnes v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

Včera v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Další články
Nahoru