Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V Praze 3 začala rekonstrukce panelových domů na Olšanském náměstí
Takto bude vypadat bytový komplex po rekonstrukci. Vizualizace: P3

V Praze 3 začala rekonstrukce panelových domů na Olšanském náměstí

Rekonstrukci panelových domů v Táboritské ulici u Olšanského náměstí zahájila Praha 3. Práce potrvají do druhé poloviny příštího roku, radnice plánuje investovat 266 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části David Šebek.

Rekonstrukce komplexu z konce 80. let zahrne opravu a zateplení fasády a střešního pláště, výměnu oken v nebytových a společných prostorách nebo výměnu zábradlí na lodžiích.

Dále úpravu vstupů do jednotlivých domů a stylové sjednocení výloh provozoven na Olšanském náměstí. Současně dojde k rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice.

„Oprava prodlouží životnost domů, zlepší jejich tepelně izolační vlastnosti a zmodernizuje jejich vzhled,“ uvedl radní Prahy 3 Jan Materna (TOP 09) s tím, že architektonický návrh je velmi citlivý.

Podle starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka je revitalizace důležitá nejen pro lidi, kteří zde bydlí, ale pro všechny, kteří zde nakupují a nasedají na tramvaj.

„Rekonstruované domy v podstatě utváří významný pražský veřejný prostor. Je to jedno z přirozených center městské části Praha 3, kudy každý den proudí tisíce lidí,“ uvedl starosta s tím, že v opravách panelových domů radnice v posledních letech nabrala vysoké tempo, přičemž soubor panelových domů Táboritská je ten největší.

Předloni zastupitelé městské části schválili prodej bytů v panelových domech v Roháčově a Ondříčkově ulici. Jejich nájemníci kritizovali to, že cena se proti předchozím privatizacím zvýšila na základě nových cenových posudků. Podle vedení radnice byla i tak s ohledem na tržní prostředí v metropoli velmi výhodná.

Podle Ivy Vojtkové, kandidátky na starostku za Koalici pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Soukromníci) byl nejvyšší čas k této rekonstrukci přistoupit.

„Chodím kolem téměř denně a stav tohoto komplexu je dlouhodobě tristní. Nová tvář udělá radost a přinese užitek nejen lidem, kteří tam bydlí, ale i všem ostatním. Nové architektonické řešení snad zlepší vizuální návaznost na historickou zástavbu Žižkova,“ uvedla.

„Je třeba ale připomenout, že jsou i další domy, které si zaslouží totéž a stejně naléhavě. Namátkou rozpadající se ,pomník" socialismu, který to potřebuje snad ještě víc. To je ten panelák nad Albertem mezi Ondříčkovou a Kubelíkovou ulicí, kterému říkáme Bezovka,“ dodala.


Autor: puc

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

Dnes v 11:11

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Další články
Nahoru