Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 3 začala rekonstrukce panelových domů na Olšanském náměstí
Takto bude vypadat bytový komplex po rekonstrukci. Vizualizace: P3

V Praze 3 začala rekonstrukce panelových domů na Olšanském náměstí

Rekonstrukci panelových domů v Táboritské ulici u Olšanského náměstí zahájila Praha 3. Práce potrvají do druhé poloviny příštího roku, radnice plánuje investovat 266 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části David Šebek.

Rekonstrukce komplexu z konce 80. let zahrne opravu a zateplení fasády a střešního pláště, výměnu oken v nebytových a společných prostorách nebo výměnu zábradlí na lodžiích.

Dále úpravu vstupů do jednotlivých domů a stylové sjednocení výloh provozoven na Olšanském náměstí. Současně dojde k rozšíření průchodů do Sudoměřské a Baranovy ulice.

„Oprava prodlouží životnost domů, zlepší jejich tepelně izolační vlastnosti a zmodernizuje jejich vzhled,“ uvedl radní Prahy 3 Jan Materna (TOP 09) s tím, že architektonický návrh je velmi citlivý.

Podle starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka je revitalizace důležitá nejen pro lidi, kteří zde bydlí, ale pro všechny, kteří zde nakupují a nasedají na tramvaj.

„Rekonstruované domy v podstatě utváří významný pražský veřejný prostor. Je to jedno z přirozených center městské části Praha 3, kudy každý den proudí tisíce lidí,“ uvedl starosta s tím, že v opravách panelových domů radnice v posledních letech nabrala vysoké tempo, přičemž soubor panelových domů Táboritská je ten největší.

Předloni zastupitelé městské části schválili prodej bytů v panelových domech v Roháčově a Ondříčkově ulici. Jejich nájemníci kritizovali to, že cena se proti předchozím privatizacím zvýšila na základě nových cenových posudků. Podle vedení radnice byla i tak s ohledem na tržní prostředí v metropoli velmi výhodná.

Podle Ivy Vojtkové, kandidátky na starostku za Koalici pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL, Soukromníci) byl nejvyšší čas k této rekonstrukci přistoupit.

„Chodím kolem téměř denně a stav tohoto komplexu je dlouhodobě tristní. Nová tvář udělá radost a přinese užitek nejen lidem, kteří tam bydlí, ale i všem ostatním. Nové architektonické řešení snad zlepší vizuální návaznost na historickou zástavbu Žižkova,“ uvedla.

„Je třeba ale připomenout, že jsou i další domy, které si zaslouží totéž a stejně naléhavě. Namátkou rozpadající se ,pomník" socialismu, který to potřebuje snad ještě víc. To je ten panelák nad Albertem mezi Ondříčkovou a Kubelíkovou ulicí, kterému říkáme Bezovka,“ dodala.


Autor: puc

Poznejte plodiny Nového světa v botanické zahradě v Troji

Dnes v 09:26

Od léta do pozdního podzimu patří k nejatraktivnějším expozicím Botanické zahrady hl. m. Prahy sekce, která se věnuje plodinám z oblasti Nového světa. Návštěvníci zde mohou objevovat tradiční i netradiční užitkové rostliny Jižní, Střední i Severní Ameriky. Expozice Plodin Nového světa se...

Den architektury se zaměří na rekonstrukce a vzdá poctu Josipu Plečnikovi i Aleně Šrámkové

Dnes v 08:46

Praha bude na přelomu září a října opět žít architekturou. Od 30. září až do 6. října se stane hlavním dějištěm festivalu Den architektury, který nabízí na tři sta zdarma přístupných akcí ve stovce měst a obcí po celé České republice i na Slovensku. Bohatý program, který se v Praze odehraje...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Další články
Nahoru