Dnes Středa - oblacno 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze 3 začala fungovat síť veřejných toalet Nouzovka, lidé si mohou odskočit zdarma
Lidé si mohou odskočit třeba v budově radnice Prahy 3 na Havlíčkově náměstí. Foto: archiv

V Praze 3 začala fungovat síť veřejných toalet Nouzovka, lidé si mohou odskočit zdarma

V Praze 3 byla spuštěna síť veřejných toalet Nouzovka. V ní jsou zahrnuté jak klasické veřejné toalety, tak ty v restauracích, kavárnách, kulturních zařízeních, na radnici nebo na dětských hřištích. 

nouzovka Místa, kde se mohou lidé zdarma odskočit, jsou viditelně označená žlutou nálepkou s červeným panáčkem a panenkou a nápisem klidně si odskočte…

„Chceme dát lidem možnost si ve městě důstojně odskočit, protože to považujeme za základní lidské právo,“ uvedl místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení). Projekt je podle něj zaměřený hlavně na rodiče s dětmi, seniory, těhotné ženy nebo lidi s nejrůznějšími onemocněními. Podle potřeby ho ale může využít každý.   

Cílem Nouzovky je vytvoření sítě veřejných toalet na území Prahy 3. K projektu se již připojilo dvanáct soukromých zařízení a šestnáct objektů ve vlastnictví městské části. Jejich společný přehled je zakreslen v mapě.  

Radnice věří, že síť Nouzovka se bude postupně rozšiřovat. „Všechna místa, která se budou chtít zapojit, od nás dostanou žlutou samolepku. Tu lze snadno nalepit na vchodové dveře. Tím pádem budou lidé na první pohled vidět, že si zde mohou odskočit, aniž by se museli potupně někoho ptát.“ uvedl předseda výboru pro územní rozvoj Praha 3 Matěj Michalk Žaloudek (Zelení).


Autor: puc

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Včera v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Včera v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru