Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 3 začala fungovat síť veřejných toalet Nouzovka, lidé si mohou odskočit zdarma
Lidé si mohou odskočit třeba v budově radnice Prahy 3 na Havlíčkově náměstí. Foto: archiv

V Praze 3 začala fungovat síť veřejných toalet Nouzovka, lidé si mohou odskočit zdarma

V Praze 3 byla spuštěna síť veřejných toalet Nouzovka. V ní jsou zahrnuté jak klasické veřejné toalety, tak ty v restauracích, kavárnách, kulturních zařízeních, na radnici nebo na dětských hřištích. 

nouzovka Místa, kde se mohou lidé zdarma odskočit, jsou viditelně označená žlutou nálepkou s červeným panáčkem a panenkou a nápisem klidně si odskočte…

„Chceme dát lidem možnost si ve městě důstojně odskočit, protože to považujeme za základní lidské právo,“ uvedl místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení). Projekt je podle něj zaměřený hlavně na rodiče s dětmi, seniory, těhotné ženy nebo lidi s nejrůznějšími onemocněními. Podle potřeby ho ale může využít každý.   

Cílem Nouzovky je vytvoření sítě veřejných toalet na území Prahy 3. K projektu se již připojilo dvanáct soukromých zařízení a šestnáct objektů ve vlastnictví městské části. Jejich společný přehled je zakreslen v mapě.  

Radnice věří, že síť Nouzovka se bude postupně rozšiřovat. „Všechna místa, která se budou chtít zapojit, od nás dostanou žlutou samolepku. Tu lze snadno nalepit na vchodové dveře. Tím pádem budou lidé na první pohled vidět, že si zde mohou odskočit, aniž by se museli potupně někoho ptát.“ uvedl předseda výboru pro územní rozvoj Praha 3 Matěj Michalk Žaloudek (Zelení).


Autor: puc

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru