Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 3 začala fungovat síť veřejných toalet Nouzovka, lidé si mohou odskočit zdarma
Lidé si mohou odskočit třeba v budově radnice Prahy 3 na Havlíčkově náměstí. Foto: archiv

V Praze 3 začala fungovat síť veřejných toalet Nouzovka, lidé si mohou odskočit zdarma

V Praze 3 byla spuštěna síť veřejných toalet Nouzovka. V ní jsou zahrnuté jak klasické veřejné toalety, tak ty v restauracích, kavárnách, kulturních zařízeních, na radnici nebo na dětských hřištích. 

nouzovka Místa, kde se mohou lidé zdarma odskočit, jsou viditelně označená žlutou nálepkou s červeným panáčkem a panenkou a nápisem klidně si odskočte…

„Chceme dát lidem možnost si ve městě důstojně odskočit, protože to považujeme za základní lidské právo,“ uvedl místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení). Projekt je podle něj zaměřený hlavně na rodiče s dětmi, seniory, těhotné ženy nebo lidi s nejrůznějšími onemocněními. Podle potřeby ho ale může využít každý.   

Cílem Nouzovky je vytvoření sítě veřejných toalet na území Prahy 3. K projektu se již připojilo dvanáct soukromých zařízení a šestnáct objektů ve vlastnictví městské části. Jejich společný přehled je zakreslen v mapě.  

Radnice věří, že síť Nouzovka se bude postupně rozšiřovat. „Všechna místa, která se budou chtít zapojit, od nás dostanou žlutou samolepku. Tu lze snadno nalepit na vchodové dveře. Tím pádem budou lidé na první pohled vidět, že si zde mohou odskočit, aniž by se museli potupně někoho ptát.“ uvedl předseda výboru pro územní rozvoj Praha 3 Matěj Michalk Žaloudek (Zelení).


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru