Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Volby 2022

V Praze 3 vyhrála koalice TOP 09 a STAN

Vítězem voleb v Praze 3 je koalice TOP 09 a STAN s podporou uskupení Žižkov sobě. Do pětatřicetičlenného zastupitelstva se dostalo dalších sedm subjektů. Vyplývá to z výsledků zveřejněných Českým statistickým úřadem.

Vítězná koalice, jejímž členem je končící starosta Jiří Ptáček (ten už starostou být nechce, pozn. red.) získala 11 mandátů. Druhá je Koalice pro Prahu 3 (ODS, KDU-ČSL s podporou Soukromníků, KAN, Koruny České a Konzervativní strany), která má šest mandátů.

„Chtěla bych poděkovat všem, co nás celou dobu podporovali a ve volbách nám dali svůj hlas. Velice si toho vážím já sama i celý můj tým. Zůstali jsme na druhém místě a tedy je fér pogratulovat vítězné koalici,“ reagovala lídryně Koalice pro Prahu 3 Iva Vojtková.

V zastupitelstvu ještě usednou zástupci hnutí ANO (6 mandátů), České pirátské strany (4), Patriotů pro Prahu 3 (2), Trrikolory a hnutí SPD pro Prahu 3 (2), Praha 3 sobě (2) a Zelených (2).


Autor: puc

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru