dnes
Pondělí - zatazeno
12°C
zítra
Úterý - polojasno
9°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
6°C
V Praze 3 se propadla podlaha půdy, hasiči evakuovali obyvatele domu
Po propadu části půdy se na schodišti objevily sutiny. Foto: Milan Pacík / HZS Praha

V Praze 3 se propadla podlaha půdy, hasiči evakuovali obyvatele domu

Včera před půlnocí byl na operační středisko hasičů ohlášen propad půdy bytového domu v ulici Krásova na Žižkově.

Na místo po 23:18, kdy byl propad ohlášen, postupně vyjely jednotky hasičů z centrální, holešovické, strašnické a smíchovské stanice se speciálním vyprošťovacím kontejnerem vybaveným stabilizačním vybavením. Na místo dorazila i chemická služba z Petřin.

Společně s policisty zahájili hasiči evakuaci celého domu, jednalo se o 14 lidí včetně jednoho dítěte. Došlo k odpojení přívodu plynu a byl vyžádán evakuační autobus, který poskytla jednotka dobrovolných hasičů z Řeporyjí.

„Po evakuaci osob byl proveden průzkum střechy pomocí výškové techniky a sklepa za asistence pracovníka plynárenské pohotovosti,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Prvotní informace o výbuchu plynového kotle se nepotvrdila, propad byl způsoben přetížením konstrukce stropu. Nikdo nebyl zraněn, ale někteří evakuovaní obyvatelé potřebovali psychologickou pomoc.

„Po konzultaci se statikem byla odlehčena a odstraněna část stropní konstrukce a odklizeny sutiny,“ dodal mluvčí hasičů Kavka. Pětačtyřicet minut po půlnoci statik vyhodnotil, že nebezpečí zřícení nehrozí. Poté byl obyvatelům umožněn vstup zpět do domu, nejdříve nájemníkům v dolních patrech.


Praha 15: Změna ve vyplácení dávek sociální péče

Včera ve 21:22

Praha 15 informuje, že Úřad práce je z ÚMČ Praha 15, Boloňská ulice 478/1 přestěhován na Úřad práce Praha 10, Vršovická 1429/68, Praha 10 Vršovice.

Praha 5: Setkání školní veřejnosti s vedením školy a zřizovatelem

13. února 2020 v 18:17

V úterý 3. března proběhne ve školní jídelně ZŠ Kořenského setkání, na které jsou zváni zájemci z řad rodičů, žáci – zástupci Školního parlamentu a další přátelé školy.

Další články
Nahoru