Dnes Středa - polojasno 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 3 se propadla podlaha půdy, hasiči evakuovali obyvatele domu
Po propadu části půdy se na schodišti objevily sutiny. Foto: Milan Pacík / HZS Praha

V Praze 3 se propadla podlaha půdy, hasiči evakuovali obyvatele domu

Včera před půlnocí byl na operační středisko hasičů ohlášen propad půdy bytového domu v ulici Krásova na Žižkově.

Na místo po 23:18, kdy byl propad ohlášen, postupně vyjely jednotky hasičů z centrální, holešovické, strašnické a smíchovské stanice se speciálním vyprošťovacím kontejnerem vybaveným stabilizačním vybavením. Na místo dorazila i chemická služba z Petřin.

Společně s policisty zahájili hasiči evakuaci celého domu, jednalo se o 14 lidí včetně jednoho dítěte. Došlo k odpojení přívodu plynu a byl vyžádán evakuační autobus, který poskytla jednotka dobrovolných hasičů z Řeporyjí.

„Po evakuaci osob byl proveden průzkum střechy pomocí výškové techniky a sklepa za asistence pracovníka plynárenské pohotovosti,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Prvotní informace o výbuchu plynového kotle se nepotvrdila, propad byl způsoben přetížením konstrukce stropu. Nikdo nebyl zraněn, ale někteří evakuovaní obyvatelé potřebovali psychologickou pomoc.

„Po konzultaci se statikem byla odlehčena a odstraněna část stropní konstrukce a odklizeny sutiny,“ dodal mluvčí hasičů Kavka. Pětačtyřicet minut po půlnoci statik vyhodnotil, že nebezpečí zřícení nehrozí. Poté byl obyvatelům umožněn vstup zpět do domu, nejdříve nájemníkům v dolních patrech.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru