dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
V Praze 3 přibudou na ulicích a v parcích sochy i umělecké předměty
Matka s dcerou, Bohumil Kozohorský. Osazeno 1971, bronz, Biskupcova, Žižkov, Praha 3. Foto: www.vetrelciavolavky.cz

V Praze 3 přibudou na ulicích a v parcích sochy i umělecké předměty

Praha 3 bude každý rok dávat dvě procenta z kapitálových výdajů svého rozpočtu na pořízení soch a uměleckých předmětů pro veřejný prostor. 

„Novou směrnici, která má zajistit trvalé obohacování veřejných prostor o hodnotná umělecká díla, schválili radní třetí městské části,“ říká zástupce starostky Prahy 3 Matěj Stropnický.

Do rozpočtu odboru kultury Prahy 3 tak půjdou již od příštího roku finance ve výši dvou procent z investic do stálých aktiv, jako jsou budovy či pozemky. Dvě procenta se budou počítat vždy z rozpočtu předchozího roku. Takto vyčleněné finance půjdou na pořízení kulturních předmětů ve veřejném prostoru zejména v souvislosti s právě probíhajícími investičními akcemi.

Pořízení soch a uměleckých předmětů bude možné na základě doporučení kulturní komise a následného schválení Radou městské části Praha 3. Schvalování rady musí předcházet soutěž o návrh, ve které bude kulturní předměty vybírat odborná porota.   


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru