dnes
Sobota - skorojasno
25°C
zítra
Neděle - zatazeno
25°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
27°C
V Praze 3 jsou už téměř tři stovky stojanů se zásobníky na sáčky pro pejskaře
Foto: MČ Praha 3

V Praze 3 jsou už téměř tři stovky stojanů se zásobníky na sáčky pro pejskaře

Aktuálně je na úřadu Prahy 3 přihlášeno 2697 psů, z toho 2578 žije v bytech. Radnice už v polovině loňského roku apelovala na pejskaře a dočasnými nástřiky na chodnících je chtěla motivovat k tomu, aby po svých psech uklízeli. Vznikla tak kampaň s nápisy „Chceme Žižkov ne šiškov?“ nebo „Nezapomněli jste koblížek?“.

Situace se pravidelně zhorší v zimním období, kdy v ulicích napadne sníh a někteří pejskaři si usnadňují život tím, že výkaly z pohodlnosti zahrabou do závěje. O to horší je, když přijde obleva. Chování hrstky nezodpovědných vyvolává nenávist k chovatelům psů obecně i debaty, zda taková zvířata do města vůbec patří.

„Nesmíme ale opominout důležitou společensko-sociální roli, jakou zastávají v životě osamělých seniorů, pro které mohou být často jediným společníkem, nebo jim pomohou zprostředkovat kontakt s ostatními lidmi. Nutnost procházek starší lidi udržuje v kondici a motivuje je vycházet ven. Děti zase přítomnost čtyřnohého tvora v rodině učí zodpovědnosti k živým tvorům nebo pravidelnému plnění povinností. Proto je třeba i v ulicích hledat vzájemný respekt,“ říká starostka a také pejskařka Vladislava Hujová.

Praha 3 se snaží pejskařům zjednodušit úklid rozmístěním stojanů se zásobníky na sáčky, kterých je na území městské části celkem 115. K tomu je v ulicích dalších 179 stojanů, které mají jak zásobník, tak i odpadkový koš na odkládání plných pytlíků s exkrementy. Sáčky se do stojanů doplňují pravidelně v pondělí, středu a pátek, ve čtvrtek a v úterý se obsah košů vyváží.

„Jako pejskař moc dobře vím, že problém není v samotných psech, ale v lidech. Nemůžeme se na naše čtyřnohé mazlíčky zlobit, ale měli bychom po nich uklízet, protože ulice nejsou psími toaletami. Jakmile si tohle, my všichni pejskaři, uvědomíme, problém se vyřeší. Do té doby nezbývá nic jiného, než na problém upozorňovat, důsledně ulice uklízet, snažit se šířit osvětu a jít příkladem. Když už jsme u toho, jestli znáte někoho, kdo po svém psovi neuklízí, prosím řekněte mu to. Třeba se chytne za nos,“ řekl Alexander Bellu (ODS), zástupce starostky.


Pražský magistrát přijal opatření pro implementaci GDPR

Včera v 11:52

S účinností od 25. května vstupuje v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation – GDPR), které v dubnu 2016 schválil Evropský parlament. 

Výročí Pražské defenestrace v roce 1618 si připomněli účastníci panelové diskuze na Staroměstské radnici

24. května 2018 v 15:46

V Brožíkově sále Staroměstské radnice se včera uskutečnila panelová diskuze a následná tematická prohlídka historických prostor radnice u příležitosti 400. výročí Pražské defenestrace 23. května 1618. Panelové diskuze se zúčastnili přední odborníci na dané historické období. Pozvání přijali prof....

Environmentální certifikace budov: Klíč ke kvalitní výstavbě

24. května 2018 v 10:41

Hlavní město Praha ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy dnes uspořádalo seminář pro pracovníky stavebních úřadů a odborů životního prostředí, který jim poskytl souhrnné informace o významu certifikačních systémů pro kvalitu budov a jejich okolí a zejména o přínosech a výhodách...

Město dá na modernizace škol a další aktivity nově 25 milionů korun

24. května 2018 v 08:35

V návaznosti na jednání pražské tripartity, tedy Rady hospodářské a sociální dohody hlavního města Prahy, předložila radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková městské radě návrh na skokové navýšení podpory odbornému vzdělávání. Radní s návrhem vyslovili na včerejším zasedání souhlas. Roční...

Dobrovolní hasiči Prahy 11 převzali od města novou cisternu

23. května 2018 v 19:15

Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 SCANIA včera večer slavnostně převzala jednotka Sboru dobrovolných hasičů Prahy 11. Na půdě hasičské zbrojnice na Chodově nový přírůstek do technického parku předal Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci...

Další články
Nahoru