dnes
Středa - jasno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - jasno
30°C
V Praze 3 jsou už téměř tři stovky stojanů se zásobníky na sáčky pro pejskaře
Foto: MČ Praha 3

V Praze 3 jsou už téměř tři stovky stojanů se zásobníky na sáčky pro pejskaře

Aktuálně je na úřadu Prahy 3 přihlášeno 2697 psů, z toho 2578 žije v bytech. Radnice už v polovině loňského roku apelovala na pejskaře a dočasnými nástřiky na chodnících je chtěla motivovat k tomu, aby po svých psech uklízeli. Vznikla tak kampaň s nápisy „Chceme Žižkov ne šiškov?“ nebo „Nezapomněli jste koblížek?“.

Situace se pravidelně zhorší v zimním období, kdy v ulicích napadne sníh a někteří pejskaři si usnadňují život tím, že výkaly z pohodlnosti zahrabou do závěje. O to horší je, když přijde obleva. Chování hrstky nezodpovědných vyvolává nenávist k chovatelům psů obecně i debaty, zda taková zvířata do města vůbec patří.

„Nesmíme ale opominout důležitou společensko-sociální roli, jakou zastávají v životě osamělých seniorů, pro které mohou být často jediným společníkem, nebo jim pomohou zprostředkovat kontakt s ostatními lidmi. Nutnost procházek starší lidi udržuje v kondici a motivuje je vycházet ven. Děti zase přítomnost čtyřnohého tvora v rodině učí zodpovědnosti k živým tvorům nebo pravidelnému plnění povinností. Proto je třeba i v ulicích hledat vzájemný respekt,“ říká starostka a také pejskařka Vladislava Hujová.

Praha 3 se snaží pejskařům zjednodušit úklid rozmístěním stojanů se zásobníky na sáčky, kterých je na území městské části celkem 115. K tomu je v ulicích dalších 179 stojanů, které mají jak zásobník, tak i odpadkový koš na odkládání plných pytlíků s exkrementy. Sáčky se do stojanů doplňují pravidelně v pondělí, středu a pátek, ve čtvrtek a v úterý se obsah košů vyváží.

„Jako pejskař moc dobře vím, že problém není v samotných psech, ale v lidech. Nemůžeme se na naše čtyřnohé mazlíčky zlobit, ale měli bychom po nich uklízet, protože ulice nejsou psími toaletami. Jakmile si tohle, my všichni pejskaři, uvědomíme, problém se vyřeší. Do té doby nezbývá nic jiného, než na problém upozorňovat, důsledně ulice uklízet, snažit se šířit osvětu a jít příkladem. Když už jsme u toho, jestli znáte někoho, kdo po svém psovi neuklízí, prosím řekněte mu to. Třeba se chytne za nos,“ řekl Alexander Bellu (ODS), zástupce starostky.


Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

Dnes v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

Dnes v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

Dnes v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru