Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 3 bude vládnout koalice TOP 09 a STAN, Pirátů, Prahy 3 Sobě a Zelených
Michal Vronský má důvod k radosti, stane se starostou Prahy 3. Foto: TOP 09

V Praze 3 bude vládnout koalice TOP 09 a STAN, Pirátů, Prahy 3 Sobě a Zelených

V Praze 3 se na koalici dohodli TOP 09 a STAN, Piráti, Praha 3 Sobě a Zelení, v 35členném zastupitelstvu budou mít většinu 19 hlasů. ČTK to dnes sdělil volební lídr koalice TOP 09 a STAN Michal Vronský (TOP 09), který se podle dohody stane starostou. Koaliční smlouvu by měly strany podepsat v úterý před pokračováním ustavujícího zastupitelstva, které dříve zastupitelé kvůli absenci dohody dvakrát přerušili. 

Komunální volby v Praze 3, která má 74 300 obyvatel a zahrnuje Žižkov a menší části Vinohrad, Strašnic a Vysočan, vyhrála koalice TOP 09 a STAN se ziskem 11 mandátů. Druhá skončila Koalice pro P3 (ODS, KDU-ČSL) se šesti mandáty, třetí ANO rovněž se šesti a čtvrtí Piráti se čtyřmi zastupiteli. Do zastupitelstva se dostali ještě Zelení, Praha 3 Sobě, koalice Trikolory a SPD a Patrioti pro Prahu 3, každé ze čtyř uskupení má po dvou zastupitelích.

V devítičlenné radě městské části budou mít podle Vronského TOP 09 a STAN pět míst včetně starosty, dvě místa připadnou Pirátům a po jednom Praze 3 Sobě a Zeleným.

Vítězná koalice TOP 09 se STAN od voleb jednala s Piráty, Zelenými a Prahou 3 Sobě, Vronský nicméně před časem na facebooku uvedl, že by před koalicí s 19 hlasy preferoval stabilnější uspořádání se silnějším mandátem. Piráti, Zelení a Praha 3 Sobě ale odmítli spolupráci s ODS.

Dosud v Praze 3 vládla koalice TOP 09 a STAN, Pirátů a Zelených pod vedením starosty Jiřího Ptáčka (TOP 09). Ten ve volbách funkci neobhajoval, v čele letošní kandidátky TOP 09 a STAN ho nahradil jeho stranický kolega Vronský. Praha 3 je spolu s Prahou 11 poslední větší pražskou městskou částí, kde zastupitelé zatím nezvolili nové vedení.


Autor: ČTK

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

Včera ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

30. května 2024 v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

29. května 2024 v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další články
Nahoru