Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Zúčastnil se jí i radní Prahy 2 Michal Zuna, který má problematiku bezpečnosti ve své gesci.

Zájemci z řad široké veřejnosti měli ojedinělou příležitost nahlédnout pod pokličku trestního řízení a řízení u soudu. Díky přednášce soudkyně MS v Praze se posluchači zbavili mnoha předsudků a obav z průběhu soudního projednávání. Seznámili se také s celou škálou ochranných opatření svědka i oběti trestného činu a dozvěděli se i to, kam se mohou oběti obrátit se žádostí o pomoc a podporu.

Ojedinělý projekt Praha 2 – městská část vlídná k obětem, který v důsledku loňských protiepidemických opatření musel být přerušen, tak v těchto týdnech opět běží naplno. Vedle série osvětových přednášek a besed pro veřejnost i pomáhající profesionály mohou lidé až do konce září navštívit ve výstavních prostorách radnice Prahy 2 výstavu mapující třicetileté působení Bílého kruhu bezpečí.

Na konci září pak proběhne v prostorách Novoměstské radnice v Praze 2 odborná konference pro sociální pracovníky, strážníky, policisty a odbornou veřejnost na téma domácí násilí. Její účastníci si tam rozšíří své znalosti i dovednosti k dané problematice, seznámí se s aktuální legislativou i s celou škálou podpůrných opatření.


Autor: TZ, red

Praha 15 pomůže podnikatelům a živnostníkům

Dnes v 09:56

Praha 15 prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce ve svém měsíčníku Hlasatel podporuje firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Požár v ZEVO Malešice prodlouží chystané opravy kotle

25. října 2021 ve 23:27

Požár, který vypukl v minulém týdnu v malešické spalovně, způsobí zpoždění plánované rekonstrukce třetího ze čtyř kotlů v řádu měsíců. Linky číslo tři a čtyři jsou nyní odstaveny. Po vypuknutí požáru nefungovaly všechny čtyři linky, provoz první z nich byl obnoven v pátek dopoledne a druhé v noci...

Alzheimerova choroba: Praha 2 uspořádala ve spolupráci s VFN odborný seminář

25. října 2021 ve 21:46

Alzheimerovou chorobou v Česku trpí zhruba 160 tisíc pacientů. V budoucnu jich bude podle odhadu vědců prudce přibývat. Je nezbytné se na tuto situaci připravit a budovat další domovy pro lidi s touto nemocí. Kapacita těch stávajících je nedostatečná. Jednou z možností, jak tento trend ovlivnit,...

Hlavní město spolu s pražskou záchrankou zajistí pacientům mobilní paliativní péči

24. října 2021 v 16:36

Pražská záchranka (ZZS HMP) bude nově zajišťovat pacientům v metropoli mobilní paliativní péči. Ta bude spočívat ve zřízení speciálního týmu, který by v případě komplikací u lidí, kteří jsou v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, zajišťoval primárně akutní péči přímo v místě bydliště a...

V soutěži Stavba roku 2021 uspělo několik projektů z Prahy

24. října 2021 v 16:31

Ocenění Stavba roku 2021 získalo celkem deset nominovaných, z toho čtyři na území hlavního města. V kategorii Cena primátora hlavního města byla oceněna stavba moderní Trojské lávky, která přes Vltavu spojuje Císařský ostrov s Trojou. 

Další články
Nahoru