Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Zúčastnil se jí i radní Prahy 2 Michal Zuna, který má problematiku bezpečnosti ve své gesci.

Zájemci z řad široké veřejnosti měli ojedinělou příležitost nahlédnout pod pokličku trestního řízení a řízení u soudu. Díky přednášce soudkyně MS v Praze se posluchači zbavili mnoha předsudků a obav z průběhu soudního projednávání. Seznámili se také s celou škálou ochranných opatření svědka i oběti trestného činu a dozvěděli se i to, kam se mohou oběti obrátit se žádostí o pomoc a podporu.

Ojedinělý projekt Praha 2 – městská část vlídná k obětem, který v důsledku loňských protiepidemických opatření musel být přerušen, tak v těchto týdnech opět běží naplno. Vedle série osvětových přednášek a besed pro veřejnost i pomáhající profesionály mohou lidé až do konce září navštívit ve výstavních prostorách radnice Prahy 2 výstavu mapující třicetileté působení Bílého kruhu bezpečí.

Na konci září pak proběhne v prostorách Novoměstské radnice v Praze 2 odborná konference pro sociální pracovníky, strážníky, policisty a odbornou veřejnost na téma domácí násilí. Její účastníci si tam rozšíří své znalosti i dovednosti k dané problematice, seznámí se s aktuální legislativou i s celou škálou podpůrných opatření.


Autor: TZ, red
Další články
Nahoru