dnes
Úterý - zatazeno
16°C
zítra
Středa - jasno
23°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
V Praze 2 se dnes vzpomínalo na padlé hrdiny
Představitelé radnice Prahy 2 v čele se starostkou Janou Černochovou uctili památku padlých hrdinů před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Foto: P2

V Praze 2 se dnes vzpomínalo na padlé hrdiny

Dnes, 18. června dopoledne, se konal pietní akt před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2. Připomněl 78. výročí boje parašutistů s nacisty po útoku na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha.

Před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici uctili památku sedmi československých vojáků, kteří zde před sedmdesáti osmi lety padli po několikahodinové vyčerpávající bitvě s nacisty, zástupci radnice Prahy 2 starostka Jana Černochová, místostarostové Jaroslav Šolc a Jan Kolář, a radní Michal Zuna.

Nerovný boj hrdinní vojáci nevyhráli, ale svým odvážným činem, který je považován za největší odbojářský čin druhé světové války v Evropě, změnili průběh dějin.

„Hrdinství československých parašutistů a zahraničního odboje mělo smysl a navždy by mělo zůstat v paměti našeho národa,“ řekla starostka Jana Černochová.

Zástupci radnice společně s poslancem Pavlem Žáčkem se poklonili památce padlých hrdinů také ve Václavské ulici, kde jsou pamětní destičky s jejich jmény vsazené do chodníku na místech, kam vyvlekli nacisté jejich mrtvá těla.


Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru