Dnes Sobota - oblacno 8°C
Zítra Neděle - skorojasno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 2 se dnes vzpomínalo na padlé hrdiny
Představitelé radnice Prahy 2 v čele se starostkou Janou Černochovou uctili památku padlých hrdinů před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Foto: P2

V Praze 2 se dnes vzpomínalo na padlé hrdiny

Dnes, 18. června dopoledne, se konal pietní akt před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2. Připomněl 78. výročí boje parašutistů s nacisty po útoku na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha.

Před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici uctili památku sedmi československých vojáků, kteří zde před sedmdesáti osmi lety padli po několikahodinové vyčerpávající bitvě s nacisty, zástupci radnice Prahy 2 starostka Jana Černochová, místostarostové Jaroslav Šolc a Jan Kolář, a radní Michal Zuna.

Nerovný boj hrdinní vojáci nevyhráli, ale svým odvážným činem, který je považován za největší odbojářský čin druhé světové války v Evropě, změnili průběh dějin.

„Hrdinství československých parašutistů a zahraničního odboje mělo smysl a navždy by mělo zůstat v paměti našeho národa,“ řekla starostka Jana Černochová.

Zástupci radnice společně s poslancem Pavlem Žáčkem se poklonili památce padlých hrdinů také ve Václavské ulici, kde jsou pamětní destičky s jejich jmény vsazené do chodníku na místech, kam vyvlekli nacisté jejich mrtvá těla.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Dnes v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru