dnes
Čtvrtek - zatazeno
8°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
12°C
V Praze 2 se dnes vzpomínalo na padlé hrdiny
Představitelé radnice Prahy 2 v čele se starostkou Janou Černochovou uctili památku padlých hrdinů před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Foto: P2

V Praze 2 se dnes vzpomínalo na padlé hrdiny

Dnes, 18. června dopoledne, se konal pietní akt před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2. Připomněl 78. výročí boje parašutistů s nacisty po útoku na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha.

Před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici uctili památku sedmi československých vojáků, kteří zde před sedmdesáti osmi lety padli po několikahodinové vyčerpávající bitvě s nacisty, zástupci radnice Prahy 2 starostka Jana Černochová, místostarostové Jaroslav Šolc a Jan Kolář, a radní Michal Zuna.

Nerovný boj hrdinní vojáci nevyhráli, ale svým odvážným činem, který je považován za největší odbojářský čin druhé světové války v Evropě, změnili průběh dějin.

„Hrdinství československých parašutistů a zahraničního odboje mělo smysl a navždy by mělo zůstat v paměti našeho národa,“ řekla starostka Jana Černochová.

Zástupci radnice společně s poslancem Pavlem Žáčkem se poklonili památce padlých hrdinů také ve Václavské ulici, kde jsou pamětní destičky s jejich jmény vsazené do chodníku na místech, kam vyvlekli nacisté jejich mrtvá těla.


Praha 5 využije prvky městského mobiliáře

Dnes ve 12:39

Rada městské části Praha 5 schválila možnost využívat prvky pražského mobiliáře. Od dohody s Magistrátem hl. m. Prahy si slibuje především úsporu finančních prostředků, kterou jednotný systém uličního vybavení nabízí. Dále také nový design, který má do budoucna za cíl nahradit různorodou směs...

Na několika místech v centru se demonstrovalo proti vládním opatřením

Včera v 19:12

Odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sešli zhruba na hodinu a půl trvajícím protestu na náměstí Republiky. Policie po příchodu první stovky demonstrantů prostor před pódiem ohradila, protože opatření proti epidemii covidu-19 umožňují konat demonstrace maximálně se...

Praha podpoří přepravu seniorů a lidí se zdravotním znevýhodněním

Včera v 17:54

Rada hlavního města Prahy schválila poskytnutí finančních prostředků na specializovanou přepravu seniorů a Pražanů se zdravotním znevýhodněním, kterou poskytuje spolek HEWER. Necelý jeden milion korun poslouží k nákupu pohonných hmot, na platy řidičů nebo na zajištění zázemí...

Magistrát zajistil extra vakcíny proti chřipce

Včera v 17:49

Hlavní město zajistilo pět tisíc vakcín proti sezónní chřipce navíc, nyní je ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha distribuuje.

Praha 8 si dnes připomene založení samostatného československého státu

Včera v 08:07

Výročí založení samostatného československého státu si vedení Prahy 8 dnes připomene pietou u Památníku protifašistického odboje na Kobyliské střelnici. Byla místem popravy 539 vlastenců převážně během roku 1942.

Další články
Nahoru