Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - polojasno 6°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 2 se dnes vzpomínalo na padlé hrdiny
Představitelé radnice Prahy 2 v čele se starostkou Janou Černochovou uctili památku padlých hrdinů před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Foto: P2

V Praze 2 se dnes vzpomínalo na padlé hrdiny

Dnes, 18. června dopoledne, se konal pietní akt před pravoslavným chrámem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze 2. Připomněl 78. výročí boje parašutistů s nacisty po útoku na zastupujícího říšského protektora v Čechách a na Moravě Reinharda Heydricha.

Před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici uctili památku sedmi československých vojáků, kteří zde před sedmdesáti osmi lety padli po několikahodinové vyčerpávající bitvě s nacisty, zástupci radnice Prahy 2 starostka Jana Černochová, místostarostové Jaroslav Šolc a Jan Kolář, a radní Michal Zuna.

Nerovný boj hrdinní vojáci nevyhráli, ale svým odvážným činem, který je považován za největší odbojářský čin druhé světové války v Evropě, změnili průběh dějin.

„Hrdinství československých parašutistů a zahraničního odboje mělo smysl a navždy by mělo zůstat v paměti našeho národa,“ řekla starostka Jana Černochová.

Zástupci radnice společně s poslancem Pavlem Žáčkem se poklonili památce padlých hrdinů také ve Václavské ulici, kde jsou pamětní destičky s jejich jmény vsazené do chodníku na místech, kam vyvlekli nacisté jejich mrtvá těla.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

17. ledna 2021 ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru