Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 2 se chystají opravy několika ulic, radnice bude investovat do chodníků
Rekonstrukce se dočká Jaromírova ulice. Foto: VitVit / Wikimedia Commosn - CC BY-SA 4.0

V Praze 2 se chystají opravy několika ulic, radnice bude investovat do chodníků

Během letošního roku se na území druhé městské části bude rekonstruovat několik ulic. Server Pražský patriot o tom informoval radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (TOP 09). Praha 2 se chystá investovat nemalé prostředky do chodníků. 

Mezi větší akce jarního období patří například oprava vozovky na Nuselském mostě ve směru z Prahy 4 do centra, která bude probíhat do 28. dubna. Nejzásadnější akce letošního roku z hlediska dopravy však čekají městskou část Praha 2 v oblasti Nuslí. 

„Na nedávnou revitalizaci Ostrčilova náměstí naváže rekonstrukce ulice Jaromírova a doufám, že brzy přijdou změny i silničního uspořádání v ulici Sekaninova, které po magistrátu požadujeme už dlouho,“ řekl Halva. 

Městská část nemůže provádět úpravy silnic, protože není jejich vlastníkem. Může však jednotlivé úpravy navrhovat nebo připomínkovat, a také tak podle radního činí. V rámci již zmíněné plánované rekonstrukce ulice Jaromírova a také změny uspořádání v ulici Sekaninova Praha 2 navrhla zúžení jízdního pruhu, které povede ke zklidnění dopravy a také zvýšení parkovací kapacity. 

Součástí opatření by mělo být také osvětlení přechodů pro chodce a instalace kontroly rychlosti. Snížení rychlosti projíždějících vozidel a zkrácení přechodových vzdáleností zároveň zajistí větší bezpečnost oblíbené lokality. Další etapou by pak měla být celková rekonstrukce Sekaninovy ulice. 

„Dále se připravuje rekonstrukce ulice Na Kleovce, kde dojde k výměně inženýrských sítí, rozšíření chodníku a po ul. Perucká bude tato komunikace jednosměrná,“ informoval Halva. 

Bude městská část provádět z vlastních prostředků opravy chodníků? „Ano, na opravy chodníků je v rozpočtu městské části vyčleněno 16 milionů korun,“ sdělil radní. 

Praha 2 plánuje i úpravy přechodů. „V souvislosti s úpravami ulic Jaromírova a Sekaninova by mělo dojít k osazení přechodu pro chodce v ulici Na Slupi světelným signalizačním zařízením,“ řekl radní. 

Další významnou úpravou by mělo projít prostranství před ZŠ a MŠ Na Smetance. Zde by mělo dojít k rekonstrukci celého prostranství a zvýšení vozovky na úroveň chodníku, které by tak umožňovalo zřízení režimu obytné zóny. Ta by následně mohla navazovat na připravovanou „Zónu 30“.

 


Autor: Jan Puci

Národní technické muzeum spouští v expozici Doprava mobilního průvodce TourStories

17. května 2024 ve 14:12

Přijďte oslavit Mezinárodní den muzeí do Národního technického muzea. Do všech poboček NTM bude v sobotu 18. května snížené vstupné. V Praze se muzeum připojuje k festivalu Máme otevřeno a pro návštěvníky připravilo zdarma program: poprvé si mohou vyzkoušet v Dopravní hale průvodce v aplikaci...

Stržená trolej zastavila provoz tramvají na Výtoni

16. května 2024 v 09:16

Provoz tramvají na Výtoni zastavila dnes ráno krátce před půl sedmou stržená trolej. Na svědomí to měl řidič nákladního auta, které projíždělo frekventovanou křižovatkou. K obdobným událostem dochází v místě opakovaně. Jak uvedl dopravní podnik na svém webu, ke stržení troleje a přerušení provozu...

Praha 6 slaví 45 let linky 180

16. května 2024 v 08:17

Třikrát byla zavedená, dvakrát zrušená. Od 28. května 1979 jezdí linka 180 v trase, která z velké části vede Prahou 6. Ve čtvrtek 30. května od 18 hodin můžete oslavit 45 let linky 180 na šestce jízdou muzejním autobusem jak v historické, tak současné trase.

Nové zóny placeného stání na Hradčanech a ve Vokovicích

15. května 2024 ve 14:25

Na základě požadavku Prahy 6 došlo k rozšíření zón placeného stání v oblasti Hradčan a Vokovic.

Kvůli závadě nejezdilo na soupravě nejezdilo metro na části linky B

15. května 2024 v 09:37

Technická závada na jedné ze souprav přerušila ve středu od 6:45 na půl hodiny provoz metra na lince B v úseku mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most. Cestující mohli v době omezení využít autobusové a tramvajové linky, dopravní podnik jejich trasy prodloužil.

Setkání veřejnosti k plánovaným změnám křižovatky Táborská a Sezimova

13. května 2024 v 08:03

Praha 4 zve obyvatele na veřejné setkání k plánovaným změnám na křižovatce ulic Táborská a Sezimova. Dlouholetým problémem je zde přechod u základní školy, místo je nepřehledné a rizikové.

Další články
Nahoru