dnes
Sobota - zatazeno
13°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
V Praze 2 probíhá veřejná sbírka pro psí útulky
Advent v PrazeKomerční sdělení
Starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

V Praze 2 probíhá veřejná sbírka pro psí útulky

Městská část Praha 2 se již druhým rokem připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Ten se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.

Praha 2 byla loni vůbec první městskou částí, která se rozhodla do projektu zapojit a letos činí opět.

Charitativní sbírku zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová již v neděli 1. prosince v rámci Adventního zastavení u Ludmily. „Období adventu je rovněž obdobím, kdy myslíme na naše blízké a na všechny potřebné. Naše městská část se i proto letos rozhodla již podruhé připojit k celosvětovému svátku dárcovství Giving Tuesday charitativní sbírkou pro psí útulky. Věříme, že společnými silami i letos přistavený kontejner naplníme,“ řekla starostka Jana Černochová.

Sběrná nádoba pro účel veřejné sbírky psího krmiva, hraček a dalších potřeb je umístěna hned vedle stánků neziskových organizací v rámci vánočních trhů na náměstí Míru až do poslední adventní neděle 22. prosince.

V ten den bude sbírka ukončena a pracovníci úřadu městské části darované předměty rozvezou přímo do vybraných útulků v Praze Komořanech a Ořechu na Praze-západ. Ty byly tentokrát zvoleny i na základě ankety na sociálních sítích.


Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

23. října 2020 v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Další články
Nahoru