Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - zatazeno 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 2 probíhá veřejná sbírka pro psí útulky
Advent v PrazeKomerční sdělení
Starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

V Praze 2 probíhá veřejná sbírka pro psí útulky

Městská část Praha 2 se již druhým rokem připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Ten se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.

Praha 2 byla loni vůbec první městskou částí, která se rozhodla do projektu zapojit a letos činí opět.

Charitativní sbírku zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová již v neděli 1. prosince v rámci Adventního zastavení u Ludmily. „Období adventu je rovněž obdobím, kdy myslíme na naše blízké a na všechny potřebné. Naše městská část se i proto letos rozhodla již podruhé připojit k celosvětovému svátku dárcovství Giving Tuesday charitativní sbírkou pro psí útulky. Věříme, že společnými silami i letos přistavený kontejner naplníme,“ řekla starostka Jana Černochová.

Sběrná nádoba pro účel veřejné sbírky psího krmiva, hraček a dalších potřeb je umístěna hned vedle stánků neziskových organizací v rámci vánočních trhů na náměstí Míru až do poslední adventní neděle 22. prosince.

V ten den bude sbírka ukončena a pracovníci úřadu městské části darované předměty rozvezou přímo do vybraných útulků v Praze Komořanech a Ořechu na Praze-západ. Ty byly tentokrát zvoleny i na základě ankety na sociálních sítích.


V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Vánoce na dálku připravila Praha 9

18. prosince 2020 v 07:23

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong on-line vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude možné všechny programy sledovat online.

Praha 1: Ivan Hlas trio poslední den v roce

17. prosince 2020 v 06:43

Online stream poslední den roku 2020 bude patřit legendě. Těšit se můžete na Ivan Hlas trio.

Vánoce na faře: Louskáček

16. prosince 2020 ve 12:54

Promítání záznamu baletu P. I. Čajkovského Louskáček z Marinského divadla v Petrohradu v sobotu 26. prosince.

Libeňská vánoční hra

15. prosince 2020 v 19:37

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně...

Praha 8: Srdce Osmičky plní přání

15. prosince 2020 ve 12:45

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Další články
Nahoru