dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
30°C
V Praze 2 probíhá veřejná sbírka pro psí útulky
Advent v PrazeKomerční sdělení
Starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

V Praze 2 probíhá veřejná sbírka pro psí útulky

Městská část Praha 2 se již druhým rokem připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Ten se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.

Praha 2 byla loni vůbec první městskou částí, která se rozhodla do projektu zapojit a letos činí opět.

Charitativní sbírku zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová již v neděli 1. prosince v rámci Adventního zastavení u Ludmily. „Období adventu je rovněž obdobím, kdy myslíme na naše blízké a na všechny potřebné. Naše městská část se i proto letos rozhodla již podruhé připojit k celosvětovému svátku dárcovství Giving Tuesday charitativní sbírkou pro psí útulky. Věříme, že společnými silami i letos přistavený kontejner naplníme,“ řekla starostka Jana Černochová.

Sběrná nádoba pro účel veřejné sbírky psího krmiva, hraček a dalších potřeb je umístěna hned vedle stánků neziskových organizací v rámci vánočních trhů na náměstí Míru až do poslední adventní neděle 22. prosince.

V ten den bude sbírka ukončena a pracovníci úřadu městské části darované předměty rozvezou přímo do vybraných útulků v Praze Komořanech a Ořechu na Praze-západ. Ty byly tentokrát zvoleny i na základě ankety na sociálních sítích.


Praha 4: Rybí polévka se bude rozdávat na Pankráci

23. prosince 2019 v 15:58

Tradiční vánoční rybí polévka se letos bude rozdávat i v Praze 4, a to na Štědrý den od 10:30 hodin před obchodním centrem Arkády Pankrác, kam na polévku, vánočku a svařené víno zve starostka Irena Michalcová.

Dnes: Poslední z Adventních koncertů Prahy 5

22. prosince 2019 v 09:52

Od 17 hodin se v obřadní síni Prahy 5 ve Stroupežnického ulici koná čtvrtý z koncetrů radnice páté městské části.

Praha 5: Adventní koncert Pražákova kvarteta

22. prosince 2019 v 07:46

Dnes, 22. prosince, se v kostele sv. Václava na Smíchově koná Adventní koncert. Začíná v 16 hodin a je zdarma.

Dnes: Zastupitelé budou zpívat před kostelem

22. prosince 2019 v 07:28

Pravidelně se o adventní neděli na schodech kostela sv. Ludmily v Praze 2 scházejí zastupitelé druhé městské části a spolu s návštěvníky vánočních trhů na náměstí Míru si zazpívají koledy.

Další články
Nahoru