Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze 2 přibydou záhony ve vnitroblocích i zahrádky pro děti, radní schválili podporu projektů
Zahrádka v mateřské škole. Ilustrační foto: Záhony pro školky, z. s.

V Praze 2 přibydou záhony ve vnitroblocích i zahrádky pro děti, radní schválili podporu projektů

Praha 2 poskytne veřejnou finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023 formou účelové dotace v celkové výši 250 tisíc korun. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém dnešním jednání.

„Pravidelně vypisované granty v oblasti životního prostředí se těší velkému zájmu veřejnosti. I letos bylo z čeho vybírat. Mezi přihlášenými projekty nechyběly ani návrhy na založení zahrad ve vnitroblocích nebo zřízení zahrádek pro děti,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Radnice podpořila celkem devět projektů se zaměřením na obnovu a úpravu vnitrobloků, vznik a rozvoj komunitních zahrad apod. Díky tomu vznikne například i zeleninová a bylinková zahrádka pro děti z mateřských škol ve Slovenské a Římské ulici a proběhne i revitalizace zahrádky mateřské školy v Bruselské ulici.

Některé z projektů podle starostky podporuje radnice už opakovaně, patří mezi ně například i revitalizace jednoho z vnitrobloků na Vinohradské. Již první etapa proměny dvorku byla velmi povedená a z původně nevzhledného dvora se stalo oblíbené odpočinkové místo.

Podobnou proměnou by díky grantům měly projít i vnitrobloky v ulicích Sekaninova, Bruselská, Mánesova, Balbínova nebo Myslíkova.

„Jsme centrální městskou částí, která je extrémně zatížena dopravou a čelí následkům v podobě zhoršeného životního prostředí. Děláme proto maximum, abychom tyto neblahé dopady zmírnili. Revitalizujeme parky a veřejné prostranství, budujeme nové vodní prvky, zlepšujeme hospodaření s vodou v přírodě. Každoroční zájem veřejnosti o dotace v oblasti životního prostředí nás jen utvrzuje v tom, že se jedná o smysluplně vynaložené prostředky,“ dodal místostarosta Prahy 2 pro oblast životního prostředí a územního rozvoje Václav Vondrášek (ODS).


Autor: puc

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru