Dnes Sobota - prehanky-dest 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

V Praze 2 odstartuje projekt Rok Dvojky

Již zítra nás podle numerologů čeká magické datum plné dvojek 22. 02. 2022. Ve spojitosti se symbolikou tohoto magického data spouští radnice Prahy 2 projekt Rok Dvojky – seriál kulturních, společenských a sportovních akcí. Projekt symbolizuje logo dvojité dvojky ve žlutočervených barvách, typických pro druhou městskou část. 

praha-2-rok-dvojky-fb-post Radnice prostřednictvím desítek akcí připomene historii Vinohrad, Nového Města, Nuslí a Vyšehradu, a také poodhalí plány do budoucna. Uživatele internetu čeká nový web, který slibuje, že bude oproti tomu současnému modernější a vizuálně i uživatelsky příjemnější.

„Dvojka symbolizuje spolupráci, ohleduplnost, stabilitu a klid, a tak vnímám i Prahu 2, kde se skvěle žije. Máme za sebou těžké dva roky, které jsme se společně snažili zvládnout co nejlépe. Proto nás nesmírně těší, že se po dvou letech vracíme opět k normálu a společně s rozvolňováním se budeme moct opět potkávat. Letošní rok 2022 bude zkrátka patřit obyvatelům Dvojky a věřím, že si ho užijí. Příležitostí bude spousta od gastronomie, přes koncerty až po sport,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS). 

Rok Dvojky odstartuje 22. 2. 2022. Jako první proběhne na náměstí Míru od 12:22 hod. vernisáž panelové výstavy s názvem Dvojka pro každého. Informační grafický souhrn ukazuje pestrost života na Dvojce. Venkovní expozice bude na náměstí Míru k vidění až do 22. března.

rok-dvojky

 

Další doprovodnou akcí v rámci zahájení Roku Dvojky bude slavnostní ceremoniál k udělení titulů čestným občanům Prahy 2, který proběhne od 16:00 hodin v historických prostorách Novoměstské radnice.

Od 20:00 hod. se pak na nám. Míru na velkoplošné obrazovce uskuteční premiéra dokumentu o životě v Praze 2. Slavnostní den pak vyvrcholí symbolickým vysláním dvou světelných paprsků k nebi a přípitkem symbolickou dvojkou vína na Dvojce.


Autor: red

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

Včera ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

Včera v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 48. týden

24. listopadu 2022 v 10:42

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Jihovýchodní část Prahy je bez dodávek tepla

24. listopadu 2022 v 09:21

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 10 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. ČTK to řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Odstávka by měla...

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Fakulta stavební ČVUT SE představí zájemcům o studium na Dni otevřených dveří

23. listopadu 2022 v 09:02

Den otevřených dveří, který proběhne na Fakultě stavební ČVUT v Praze kontaktně v sobotu 26. listopadu, nabídne zájemcům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. Prostor bude také na dotazy,...

Otevřelo se kluziště v Podviňáku

22. listopadu 2022 ve 12:55

Od 22. listopadu znovu ožívá kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Další články
Nahoru