Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

V Praze 2 odstartuje projekt Rok Dvojky

Již zítra nás podle numerologů čeká magické datum plné dvojek 22. 02. 2022. Ve spojitosti se symbolikou tohoto magického data spouští radnice Prahy 2 projekt Rok Dvojky – seriál kulturních, společenských a sportovních akcí. Projekt symbolizuje logo dvojité dvojky ve žlutočervených barvách, typických pro druhou městskou část. 

praha-2-rok-dvojky-fb-post Radnice prostřednictvím desítek akcí připomene historii Vinohrad, Nového Města, Nuslí a Vyšehradu, a také poodhalí plány do budoucna. Uživatele internetu čeká nový web, který slibuje, že bude oproti tomu současnému modernější a vizuálně i uživatelsky příjemnější.

„Dvojka symbolizuje spolupráci, ohleduplnost, stabilitu a klid, a tak vnímám i Prahu 2, kde se skvěle žije. Máme za sebou těžké dva roky, které jsme se společně snažili zvládnout co nejlépe. Proto nás nesmírně těší, že se po dvou letech vracíme opět k normálu a společně s rozvolňováním se budeme moct opět potkávat. Letošní rok 2022 bude zkrátka patřit obyvatelům Dvojky a věřím, že si ho užijí. Příležitostí bude spousta od gastronomie, přes koncerty až po sport,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS). 

Rok Dvojky odstartuje 22. 2. 2022. Jako první proběhne na náměstí Míru od 12:22 hod. vernisáž panelové výstavy s názvem Dvojka pro každého. Informační grafický souhrn ukazuje pestrost života na Dvojce. Venkovní expozice bude na náměstí Míru k vidění až do 22. března.

rok-dvojky

 

Další doprovodnou akcí v rámci zahájení Roku Dvojky bude slavnostní ceremoniál k udělení titulů čestným občanům Prahy 2, který proběhne od 16:00 hodin v historických prostorách Novoměstské radnice.

Od 20:00 hod. se pak na nám. Míru na velkoplošné obrazovce uskuteční premiéra dokumentu o životě v Praze 2. Slavnostní den pak vyvrcholí symbolickým vysláním dvou světelných paprsků k nebi a přípitkem symbolickou dvojkou vína na Dvojce.


Autor: red

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

Včera ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Včera ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

Včera v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

Včera v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Festival sportu pro Dvojku nabídne řadu sportovních disciplín

22. června 2022 v 17:33

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 23. června od 10 do 17 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

V Praze 13 testovali paměť

22. června 2022 v 15:30

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádala měření paměti obyvatel třináctky starší 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskutečnilo ve dvou dnech přímo v budově radnice.

Praha 11: Zahradní slavnost

22. června 2022 v 07:54

Zahradní slavnost v ZŠ Ke Kateřinkám se koná v úterý 28. června od 17 hodin.

Praha děkuje dobrovolníkům

21. června 2022 v 10:43

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odehraje mimořádný koncert s kapelou Hradišťan. V komponovaném programu k 100. výročí básníka Jana Skácela zazní zcela nová kantáta Jiřího Pavlici A znovu láska. 

Benefiční koncert plný muzikálových hvězd rozezní Divadlo na Fidlovačce

21. června 2022 v 07:49

Již podruhé se projekt Otevřenými dveřmi, který v době pandemie přinášel online přenosy hudebních akcí, spojil s Nadačním fondem Sudička. Společně uspořádají benefiční koncert ve stylu letní party, který proběhne ve čtvrtek 23. června 2022 od 19 hodin v Divadle na...

Další články
Nahoru