Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

V Praze 2 odstartuje projekt Rok Dvojky

Již zítra nás podle numerologů čeká magické datum plné dvojek 22. 02. 2022. Ve spojitosti se symbolikou tohoto magického data spouští radnice Prahy 2 projekt Rok Dvojky – seriál kulturních, společenských a sportovních akcí. Projekt symbolizuje logo dvojité dvojky ve žlutočervených barvách, typických pro druhou městskou část. 

praha-2-rok-dvojky-fb-post Radnice prostřednictvím desítek akcí připomene historii Vinohrad, Nového Města, Nuslí a Vyšehradu, a také poodhalí plány do budoucna. Uživatele internetu čeká nový web, který slibuje, že bude oproti tomu současnému modernější a vizuálně i uživatelsky příjemnější.

„Dvojka symbolizuje spolupráci, ohleduplnost, stabilitu a klid, a tak vnímám i Prahu 2, kde se skvěle žije. Máme za sebou těžké dva roky, které jsme se společně snažili zvládnout co nejlépe. Proto nás nesmírně těší, že se po dvou letech vracíme opět k normálu a společně s rozvolňováním se budeme moct opět potkávat. Letošní rok 2022 bude zkrátka patřit obyvatelům Dvojky a věřím, že si ho užijí. Příležitostí bude spousta od gastronomie, přes koncerty až po sport,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS). 

Rok Dvojky odstartuje 22. 2. 2022. Jako první proběhne na náměstí Míru od 12:22 hod. vernisáž panelové výstavy s názvem Dvojka pro každého. Informační grafický souhrn ukazuje pestrost života na Dvojce. Venkovní expozice bude na náměstí Míru k vidění až do 22. března.

rok-dvojky

 

Další doprovodnou akcí v rámci zahájení Roku Dvojky bude slavnostní ceremoniál k udělení titulů čestným občanům Prahy 2, který proběhne od 16:00 hodin v historických prostorách Novoměstské radnice.

Od 20:00 hod. se pak na nám. Míru na velkoplošné obrazovce uskuteční premiéra dokumentu o životě v Praze 2. Slavnostní den pak vyvrcholí symbolickým vysláním dvou světelných paprsků k nebi a přípitkem symbolickou dvojkou vína na Dvojce.


Autor: red

Den s Policií ČR Praha

Včera v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

Včera v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Den dětí v Praze 10

Včera v 08:08

Divadélko, zábavné dílny, workshopy, provazochodectví, žonglování nebo chůdy. V sobotu 3. června bude Park Malinová – Chrpová patřit dětem.

Historická procházka Prahou 6

1. června 2023 ve 13:34

Procházka do minulosti, věnovanou zajímavým místům v Břevnově spojeným s koncerty a dalšími aktivitami československé undergroundové komunity a speciálně skupiny The Plastic People of the Universe se koná v úterý 6. června. Průvodcem bude pamětník i dokumentátor těchto událostí, badatel František...

Sportujte s Desítkou. Den jógy v Malešickém parku

31. května 2023 v 17:40

V sobotu 10. června se bude v Malešickém parku cvičit jóga. Den jógy začne ve 14 hodin, potrvá do 18 hodin.

PVK: Nová desková hra ukáže výrobu, distribuci a úpravu pitné vody

31. května 2023 ve 12:48

Pražské vodovody a kanalizace v rámci inovačního maratonu Nakopni Prahu 2023 vyhlásily extra výzvu: Zdravá a čistá voda pro Prahu.

Deset kapitol z historie Viktorie Žižkov ukáže výstava

31. května 2023 v 11:30

Deset výstavních ploch, deset kapitol z historie Viktorie Žižkov nabízí výstava „Cesta do hlubin fotbalový duše“, na náměstí Radost v Praze 3.

Včely zblízka poznáte v botanické zahradě v Troji

31. května 2023 v 10:52

Botanická zahrada hl. m. Prahy zahajuje panelovou výstavu, která návštěvníkům ukáže včelu medonosnou tak, jak ji neznají. Fotografie, které vznikly využitím mikrofotografické techniky skenovací elektronové mikroskopie, představí pomocí až 4000násobně zvětšených fotografií detaily ze života tohoto...

Praha 6: Bavíme se o Šáreckém údolí

31. května 2023 v 05:18

Praha 6 pokračuje v setkání zástupců radnice s obyvateli. Polslední květnový den to bude Šárecké údolí a následovat bude červnové setkání ve Střešovicích.

Praha 6: Červen v Letním kině

30. května 2023 ve 13:13

Letní kino neKONEČNÁ Vypich začíná ve čtvrtek promítat.  V červnové nabídce najdete šest fimů, začíná se ve 21 hodin.

Další články
Nahoru