Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.

V Praze 2 odhalí kameny zmizelých

Mateřská škola KIDS Company, Základní škola Kladská a Pražský literární dům připravili na pátek 21. června slavnostní odhalení kamenů zmizelých (Stolpersteine) jako vzpomínku na manžele Martu a Lea Ultmanovy, kteří byli nacisty zavražděni v Osvětimi v roce 1943.

Ultmanovi se do Prahy přistěhovali z Brna a v letech 1938 – 1942 bydleli v budově dnešní mateřské školy (Hradešínská 58, Praha 10). Neúspěšně se snažili z Protektorátu vystěhovat. Dne 30. ledna 1942 museli nastoupit do transportu V, č. 264 z Prahy do Terezína. Po téměř roce strádání v terezínském ghettu byli manželé zařazeni do osvětimského transportu Cq, č. 56, který do Polska odjel 20. ledna 1943.

Děti a učitelky z mateřské školky se o osudu Ultmannových dozvěděly při pátrání po historii domu, v němž jejich škola sídlí. Do historického pátrání se zapojili i žáci ze Základní školy Kladská, kteří se budou tomuto projektu a tématu holokaustu intenzivně věnovat i v dalším školním roce.

K čemu má toto hledání vést? Podle organizátorů ani nejde o dohledání všech dostupných dobových dokladů, ale nalezení cesty, která děti učí toleranci.


Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Praha 6: Červnová vycházka

Včera v 17:09

Do zahrady Černínského paláce se můžete vydat 17. června s průvodkyní Hedvikou Čenkovou. Sraz je v 18 hodin na tramvajové zastávce Sibeliova.

Modří andělé. Zábavný den s IZS

Včera ve 12:38

Akce na podporu Nadace policistů a hasičů v Praze 15 začíná v 15 hodin. Moderuje Pepa Melen.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

Včera v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

Včera v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Barevná party v Butky Parku

Včera v 07:39

V sobotu 22. června v 10 hodin začne Barevná party. Vystoupí zpěvačka BibiBum se svými naučnými a veselými písničkami pro děti, následovat bude Silent disco, které ocení jak menší děti, tak dospívající a zatančit si mohou i rodiče.

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

Včera v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

Den dětí v parku Zahrádky

Včera v 05:56

V parku Zahrádky se koná oslava ke Dni dětí. Od 10 hodin je tu připraven bohatý program, plný tvoření, sportovních aktivit, workshopů a nebudou chybět ani oslavenci s Rugby Praga Praha.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

Turnaj základních škol Prahy 10 „O pohár Františka Pláničky“

14. června 2024 ve 22:29

Fotbalový turnaj pro žáky druhého stupně základních škol Prahy 10 se koná 26. června od 9 do 15 hodin. Žáci budou ve čtyřech skupinách bojovat o putovní pohár Františka Pláničky.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

14. června 2024 v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

14. června 2024 v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Circus Brothers vystoupí v Praze 15

14. června 2024 v 17:01

Jako každý rok se mohou zájemci těšit na hudební večery na zahradě pivovaru Hostivar H2. Již nyní je známa první hudební hvězda – kapela Circus Brothers.

Další krátké zprávy
Nahoru