Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze 2 je pět nových stanovišť na sběr oleje
Jedno z nových stanovišť na Jiráskově náměstí . Foto: P2

V Praze 2 je pět nových stanovišť na sběr oleje

Nová stanoviště na území Prahy 2 s nádobami na sběr použitých potravinářských olejů a tuků z domácností vznikla v rámci projektu programu Čistá dvojka, který radnice provozuje již několik let v zájmu zkvalitnění životního prostředí.

Sběrná stanoviště mají napomoci snížit zatížení kanalizace oleji a shromážděné potravinářské oleje a tuky odevzdat k dalšímu zpracování. Černé nádoby s hnědým víkem jsou zřetelně označeny polepem s návodem.

Nové nádoby jsou umístěny na Jiráskově náměstí, v Koperníkově ulici 1, v Malé Štěpánské 4, v ulici Na Hrobci 7 a ve Slovenské 19.


Autor: TZ, red

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru