Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
V Praze 2 je nové sportovně-kulturní centrum
Každý všední den budou hřiště dopoledne otevřená zdarma. Foto: Praha 2 /2X/

V Praze 2 je nové sportovně-kulturní centrum

Tento týden v pondělí se otevřelo v Riegrových sadech za účasti místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženiji a místostarosty Jaroslava Šolce nové víceúčelové sportovně-kulturní centrum. Pražané mohou znovu vyrazit do míst zaniklého sportoviště u budovy TJ Sokol Královské Vinohrady. Za vznikem centra stojí obecně prospěšná společnost Containall, která se do Riegrových sadů přestěhovala ze svého posledního působiště ve Stromovce. Containall se věnuje revitalizaci nevyužívaných pražských zákoutí už devět let.

Zanedbaná plocha poslední roky sloužila jako parkoviště, místo něj teď vzniklo beachvolejbalové hřiště, dva profesionální stoly na stolní tenis nebo půjčovna her do parku. Na místě bude i občerstvení.

Každý všední den budou hřiště dopoledne otevřená zdarma. K hřišti v nejbližších týdnech přibydou dva profesionální outdoorové stoly na stolní tenis, venkovní posilovna a nové pískoviště pro děti, které by mohlo ulevit exponovanému dětskému hřišti U Draka. Mimo jiné zde vznikne i hřiště na pétanque.

V přestavěném kontejneru, který Pražané znají už ze Stromovky, se pak bude nabízet pití a drobné občerstvení a fungovat v něm bude i půjčovna her vhodných do parku.

Vedle sportovišť je v plánu také kulturní program. S ohledem na rezidenční zástavbu na místě nebude hudební produkce, počítá se ale s výstavami nebo divadelními představeními pro děti. Centrum bude každý den volně k dispozici od 10 hodin pro rodiče s dětmi nebo školy, kterým Containall i ve Stromovce sloužil jako improvizované venkovní třídy nebo tělocvičny. Zavírat se bude ve 22 hodin.

sportovne-kulturni-centrum-1


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru