Dnes Čtvrtek - jasno 31°C
Zítra Pátek - skorojasno 31°C
Čtvrtek 17. 6. 2021
Svátek má Adolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 2 je nové sportovně-kulturní centrum
Každý všední den budou hřiště dopoledne otevřená zdarma. Foto: Praha 2 /2X/

V Praze 2 je nové sportovně-kulturní centrum

Tento týden v pondělí se otevřelo v Riegrových sadech za účasti místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženiji a místostarosty Jaroslava Šolce nové víceúčelové sportovně-kulturní centrum. Pražané mohou znovu vyrazit do míst zaniklého sportoviště u budovy TJ Sokol Královské Vinohrady. Za vznikem centra stojí obecně prospěšná společnost Containall, která se do Riegrových sadů přestěhovala ze svého posledního působiště ve Stromovce. Containall se věnuje revitalizaci nevyužívaných pražských zákoutí už devět let.

Zanedbaná plocha poslední roky sloužila jako parkoviště, místo něj teď vzniklo beachvolejbalové hřiště, dva profesionální stoly na stolní tenis nebo půjčovna her do parku. Na místě bude i občerstvení.

Každý všední den budou hřiště dopoledne otevřená zdarma. K hřišti v nejbližších týdnech přibydou dva profesionální outdoorové stoly na stolní tenis, venkovní posilovna a nové pískoviště pro děti, které by mohlo ulevit exponovanému dětskému hřišti U Draka. Mimo jiné zde vznikne i hřiště na pétanque.

V přestavěném kontejneru, který Pražané znají už ze Stromovky, se pak bude nabízet pití a drobné občerstvení a fungovat v něm bude i půjčovna her vhodných do parku.

Vedle sportovišť je v plánu také kulturní program. S ohledem na rezidenční zástavbu na místě nebude hudební produkce, počítá se ale s výstavami nebo divadelními představeními pro děti. Centrum bude každý den volně k dispozici od 10 hodin pro rodiče s dětmi nebo školy, kterým Containall i ve Stromovce sloužil jako improvizované venkovní třídy nebo tělocvičny. Zavírat se bude ve 22 hodin.

sportovne-kulturni-centrum-1


Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

Včera v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

Včera v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Na Petříně se dnes otevírá nové informační centrum pro turisty

15. června 2021 v 09:30

Jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek – Petřínská rozhledna dnes otevírá nové informační centrum. Návštěvníci zde získají všechny potřebné turistické informace nebo se dozví řadu zajímavostí, které s rozhlednou a petřínským vrchem souvisí. 

Kampaň s tématem Voda je život ve středu na Vyšehradě

15. června 2021 v 09:22

Ve středu 16. června se uskuteční od 9 do 18 hodin na pražském Vyšehradě na ploše před Starým purkrabstvím zábavně-vzdělávací kampaň pro školy a širokou veřejnost s názvem Voda je život. Akci pořádá hlavní město Praha pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka. Jedná se...

Chybí někde na ulici koš? Dejte vědět radnici

14. června 2021 v 07:55

Během června zahájilo oddělení životního prostředí Prahy 1 optimalizaci v počtu a rozmístění košů na psí exkrementy – zelené plastové koše, které jsou umístěny u zásobníků na sáčky.

Pražské věže s Prahou 5

12. června 2021 v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Komentovaná procházka Prahy 6 Libockými usedlostmi

9. června 2021 v 11:13

Hlavním tématem komentované procházky s průvodkyní Hedvikou Čenkovou bude historie a místa zaniklých usedlostí a statků v Dolní Liboci.

Další články
Nahoru