Dnes Sobota - prehanky-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 2 je nové sportovně-kulturní centrum
Každý všední den budou hřiště dopoledne otevřená zdarma. Foto: Praha 2 /2X/

V Praze 2 je nové sportovně-kulturní centrum

Tento týden v pondělí se otevřelo v Riegrových sadech za účasti místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženiji a místostarosty Jaroslava Šolce nové víceúčelové sportovně-kulturní centrum. Pražané mohou znovu vyrazit do míst zaniklého sportoviště u budovy TJ Sokol Královské Vinohrady. Za vznikem centra stojí obecně prospěšná společnost Containall, která se do Riegrových sadů přestěhovala ze svého posledního působiště ve Stromovce. Containall se věnuje revitalizaci nevyužívaných pražských zákoutí už devět let.

Zanedbaná plocha poslední roky sloužila jako parkoviště, místo něj teď vzniklo beachvolejbalové hřiště, dva profesionální stoly na stolní tenis nebo půjčovna her do parku. Na místě bude i občerstvení.

Každý všední den budou hřiště dopoledne otevřená zdarma. K hřišti v nejbližších týdnech přibydou dva profesionální outdoorové stoly na stolní tenis, venkovní posilovna a nové pískoviště pro děti, které by mohlo ulevit exponovanému dětskému hřišti U Draka. Mimo jiné zde vznikne i hřiště na pétanque.

V přestavěném kontejneru, který Pražané znají už ze Stromovky, se pak bude nabízet pití a drobné občerstvení a fungovat v něm bude i půjčovna her vhodných do parku.

Vedle sportovišť je v plánu také kulturní program. S ohledem na rezidenční zástavbu na místě nebude hudební produkce, počítá se ale s výstavami nebo divadelními představeními pro děti. Centrum bude každý den volně k dispozici od 10 hodin pro rodiče s dětmi nebo školy, kterým Containall i ve Stromovce sloužil jako improvizované venkovní třídy nebo tělocvičny. Zavírat se bude ve 22 hodin.

sportovne-kulturni-centrum-1


Autor: TZ, red

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

Včera v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

24. června 2022 ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

24. června 2022 ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

24. června 2022 v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

24. června 2022 v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Praha 4 zavlažuje trávníky

22. června 2022 ve 20:03

Radnice Prahy 4 pořídila v loňském roce závlahy travních porostů do pěti svých revitalizovaných parků. Jedná se o parky na Zeleném pruhu, zahrada Jeremenkova, parku Halasova, na Roztylské náměstí a do parku před ZŠ Jižní na Spořilově.

Festival sportu pro Dvojku nabídne řadu sportovních disciplín

22. června 2022 v 17:33

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 23. června od 10 do 17 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

V Praze 13 testovali paměť

22. června 2022 v 15:30

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádala měření paměti obyvatel třináctky starší 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskutečnilo ve dvou dnech přímo v budově radnice.

Praha 11: Zahradní slavnost

22. června 2022 v 07:54

Zahradní slavnost v ZŠ Ke Kateřinkám se koná v úterý 28. června od 17 hodin.

Další články
Nahoru