Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 24°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 2 je Kavárna života
Slavnostní otevření kavárny. Foto: P2

V Praze 2 je Kavárna života

V prostorách hematologického oddělení 1. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze 2– VFN zahájila provoz Kavárna života. Její vznik inicioval Nadační fond Pavla Novotného. Vzniklo tak místo, kde si budou moci ambulantní pacienti a jejich rodinní příslušníci zpříjemnit čas při čekání na lékaře kávou nebo čajem zdarma.

Kavárna, jejíhož otevření se v nemocnici na Karlově náměstí zúčastnila také starostka Dvojky Alexandra Udženija, bude otevřena každý všední den od 9 do 11 hodin a její provoz budou zajišťovat dobrovolníci.

Pomáhat můžete i vy
Nadační fond rád přivítá do týmu každého, kdo by byl ochotný věnovat svůj čas pro pomoc druhým. Stačí se jen obrátit na koordinátora dobrovolnické činnosti Martina Visnara: martin.visnar@nfpavlanovotneho.cz, telefon: 792 300 547.

„Pavel Novotný je hrdina. Před třinácti lety mu objevili zhoubný nádor. Od té doby prodělal 26 operací. Dnes se snaží pomáhat podobně nemocným onkologickým pacientům,“ řekla při otevření starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

2022-kavarna-zdarma-nemocnice-statostka
Autor: Hla

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru