Dnes Středa - prehanky-dest 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 5°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
V Praze 2 budou v zářijových volbách kandidovat společně ODS a TOP 09
Alexandra Udženija a Michal Zuna svými podpisy stvrdili vznik volební koalice SPOLEČNĚ pro Prahu 2. Foto: ODS

V Praze 2 budou v zářijových volbách kandidovat společně ODS a TOP 09

V podzimních volbách v Praze 2 budou kandidovat společně ODS a TOP 09, a to pod názvem Společně pro Prahu 2. Důvodem je programová blízkost stran. Informovala o tom mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová. Obě strany spolupracují ve vedení vinohradské radnice a starostkou je Alexandra Udženija (ODS), která letos vystřídala Janu Černochovou. Ta se totiž stala ministryní obrany. Občanští demokraté a TOP 09 spolu budou kandidovat rovněž na magistrát a v některých dalších městských částech.

„Velmi vítám, že se ODS a TOP 09 shodly již na předvolební spolupráci, a že jdeme do komunálních voleb společně. ODS a TOP 09 jsou si programově velice blízké a přesto, že má každá ze stran své vlastní priority, vždy jsme se uměli dohodnout a najít společnou cestu. Ve vedení radnice jsme partneři již třetí volební období a jsme koalice, která se nehádá a nepolitikaří, ale plní své sliby a pracuje pro občany Prahy 2,“ říká starostka druhé městské části Alexandra Udženija a lídr kandidátní listiny SPOLEČNĚ pro Prahu 2 za ODS.

„Společně deklarujeme snahu zachovat stabilitu a kontinuitu a nabízíme obyvatelům Dvojky zkušené a profesionální vedení městské části. Jako tým máme vizi, a proto jsem velmi rád, že jsme uzavřeli koalici s ODS. Pokud znovu získáme důvěru voličů, budeme i nadále pokračovat v naší společné práci,“ uvedl Michal Zuna, radní pro bezpečnost a kandidát koalice SPOLEČNĚ pro Prahu 2 za TOP 09.

Volby v Praze 2 vyhrála v roce 2018 ODS se ziskem 32,34 procenta hlasů, na druhém místě skončili Piráti, třetí sdružení Dvojka sobě, za ním byla TOP 09 a páté skončilo ANO. Do zastupitelstva se dostali také dva představitelé STAN a dva za hnutí Občané za spokojené bydlení.


Autor: puc
Další články
Nahoru