Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
V Praze 18 se koná řada akcí, Letňany nejen dětem budou letos už pošestnácté
Letňany nejen dětem každoročně přilákají řadu lidí. Zdroj foto: MČ Praha 18

V Praze 18 se koná řada akcí, Letňany nejen dětem budou letos už pošestnácté

V Praze 18 se každoročně koná řada kulturních a společenských akcí. Letos se konaly například Letňanský benefiční ples, Masopust nebo Pálení čarodějnic. Již tento pátek a sobotu se uskuteční šestnáctý ročník projektu Letňany nejen dětem.

Koná se opět v Letňanské lesoparku, návštěvnost se každý rok pohybuje až okolo 5000 lidí. Jsou tam jak pohádky pro děti, vystoupení kapel, ale také spousta soutěží, kdy děti plní úkoly na stanovištích a na konci dle získaných bodů dostávají ceny.

„Zde role rozhodčích zastávají naše nejstarší děti základních škol, je hezké pozorovat, jak nám odrůstají. Ještě nedávno sami soutěžili a dnes dohlížejí na správnost plnění úkolů. Na Letňany nejen dětem najdete třeba i Kolo štěstí, Pohádkový kvíz, kde se losuje přes šedesát výherců, nebo již zmíněná dobročinná tombola či soutěže s letňanskými neziskovými organizacemi,“ uvedla místostarostka Prahy 18 Iveta Lojková (TOP 09), do jejíž gescí patří i kultura a volnočasové aktivity. Na programu a soutěžích se podílí také dobrovolní hasiči Letňany a jejich kroužek mladých hasičů.

A další letošní akce v Letňanech? Například v září Letňany rozzáří akce Vinobraní a Pivobraní. Podzim a zimu Drakiáda, Mikulášská besídka, rozsvícení vánočního stromu a v neposlední řadě rozdávání vánoční polévky s malým programem.

„Kultura je jednoznačně mou srdeční záležitostí. Mám ji v gesci již tři, po sobě jdoucí, volební období. Na kulturní dění máme v letošním roce vyčleněny tři miliony korun,“ pokračovala místostarostka.

Akce jsou podle ní letňanskými občany hojně navštěvovány, a proto se daří získávat i nemalé prostředky ze sponzorských darů. „Jsem ráda, že mnoho společností i sponzoruje konání našich dobročinných tombol, kde je výherní každý lístek a výtěžek směřuje do Humanitárního fondu naší městské části, jenž pomáhá potřebným. Jeho založení jsem před lety iniciovala, proto mě upřímně těší, že skrze něj můžeme naplnit žádosti o pomoc s placením obědů dětem, jejich kroužků, škol a školek v přírodě, a nyní nově i příspěvky na nájemné či energie,“ dodala místostarostka.

Co se týče dotačních titulů, každoročně vypisuje Praha 18 tři oblasti a do kultury jde 700 000 korun. Podporují se jak malé kulturní akce místních spolků, tak například příměstské tábory, či různé kroužky. Zkušenosti s těmito organizacemi jsou podle místostarostky výborné a některé vypomáhají na akcích, které pořádá městská část.

Letňany se také účastní soutěže Obec přátelská rodině, které vypisuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. V roce 2021 obsadila osmnáctá městská část 2. místo a získala na kulturu 400 000 korun. V roce 2022 dokonce byla první a do kultury tak putovalo 1,5 milionu korun. Na vyhodnocení letošního roku se stále ještě čeká.


Autor: puc

Velká výstava bezobratlých

27. května 2023 v 06:15

Výstava v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zahrnuje tři okruhy: fotografické panely s obrázky bezobratlých, pobytové stopy a trvalé preparáty (požerky, hálky, hnízda, sušené exempláře) a především expozice velkého počtu živých...

Hard Rock Cafe oslaví 52. narozeniny

26. května 2023 v 18:22

První Hard Rock Cafe bylo otevřeno 14. června 1971 na adrese 150 Old Park Lane, Hyde Park v Londýně a jeho majiteli byli dva Američané, Isaac Tigrett a Peter Morton. Uskutečnili tím svůj sen spojit poctivé americké jídlo, skvělou muziku a memorabilia hudebních hvězd. Značka se za dobu své...

Do konce května nepoteče voda v těchto ulicích

26. května 2023 v 10:32

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 9: Noc kostelů na Proseku

26. května 2023 v 10:27

V pátek 2. června se v rámci akce Noc kostelů můžete podívat do kostela sv. Václava na Proseku. Připraveny jsou přednášky, koncerty a na farní zahradě program pro rodiny.

Praha 4 ocenila emeritní zaměstnance ve školství

26. května 2023 v 09:28

V první polovině května se sešli nominovaní zaměstnanci školských zařízení zřizovaných Prahou 4, aby slavnostně převzali ocenění za svoji celoživotní práci a přínos v oblasti školství a vzdělávání. Oceněné doprovázely zvuky harfy a odnášeli si jak pamětní list, tak...

Červnové letní kino v Kasárnách Karlín

26. května 2023 v 08:51

Letní kino se znovu vrací do Kasáren Karlín. Startuje už ve čtvrtek 1. června projekcí populárního českého filmu Obecná škola. Červnový program láká celkem na sedm projekcí, od prověřených filmových klasik až po aktuální hity.

Knihex 13: Setkání malých nakladatelů a čtenářů

26. května 2023 v 07:45

Letošní Knihex se uskuteční v sobotu 10. června od 10 do 20 hodin v Kasárnách Karlín. Představí malá a menší nakladatelství a jejich produkci. 

Festival Praha žije hudbou společně s buskery rozehraje Prahu

26. května 2023 v 07:10

Ulice, náměstí, parky a další veřejná prostranství v centru Prahy i přilehlých městských částech ovládne opět po roce kvalitní pouliční umění. Osmý ročník akce Praha žije hudbou nabídne 23. a 24. června stovky vystoupení pouličních umělců – buskerů, ale také domácích hvězd rapu, jazzu, folku,...

Žižkovské pivobraní se představí 33 minipivovarů

26. května 2023 v 06:25

Velkou pivní slavnost zažije 2. a 3. června park Parukářka. Uskuteční se zde desátý ročník Žižkovského pivobraní, na němž návštěvníci budou moci ochutnat produkci celkem 33 minipivovarů. Vedle toho na akci vystoupí řada kapel a součástí programu bude i mistrovství Žižkova v otáčení...

Žižkovská ulice patřila na jeden den jen dětem

25. května 2023 v 18:17

Praha 3 společně s dalšími čtyřmi organizacemi uspořádala první ročník sousedské akce UŽIJ SI ULICI! Konala se ve středu 24. května odpoledne zejména přímo na ulici U Zásobní zahrady, jako i v přilehlých zahradách organizací IC Zahrada, MŠ U Zásobní zahrady, MŠ Paleček a Základní škola...

Festival kreativní byrokracie 2023

25. května 2023 v 10:20

Festival kreativní byrokracie propojuje úředníky s politiky, akademiemi, byznysem a neziskovým sektorem, aby společně pracovali na řešeních pro lepší fungování našich institucí a veřejné správy. Na programu jsou inspirativní přednášky, workshopy a debaty – ale také filmy, živá hudba i temná...

Další články
Nahoru