Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 18 se koná řada akcí, Letňany nejen dětem budou letos už pošestnácté
Letňany nejen dětem každoročně přilákají řadu lidí. Zdroj foto: MČ Praha 18

V Praze 18 se koná řada akcí, Letňany nejen dětem budou letos už pošestnácté

V Praze 18 se každoročně koná řada kulturních a společenských akcí. Letos se konaly například Letňanský benefiční ples, Masopust nebo Pálení čarodějnic. Již tento pátek a sobotu se uskuteční šestnáctý ročník projektu Letňany nejen dětem.

Koná se opět v Letňanské lesoparku, návštěvnost se každý rok pohybuje až okolo 5000 lidí. Jsou tam jak pohádky pro děti, vystoupení kapel, ale také spousta soutěží, kdy děti plní úkoly na stanovištích a na konci dle získaných bodů dostávají ceny.

„Zde role rozhodčích zastávají naše nejstarší děti základních škol, je hezké pozorovat, jak nám odrůstají. Ještě nedávno sami soutěžili a dnes dohlížejí na správnost plnění úkolů. Na Letňany nejen dětem najdete třeba i Kolo štěstí, Pohádkový kvíz, kde se losuje přes šedesát výherců, nebo již zmíněná dobročinná tombola či soutěže s letňanskými neziskovými organizacemi,“ uvedla místostarostka Prahy 18 Iveta Lojková (TOP 09), do jejíž gescí patří i kultura a volnočasové aktivity. Na programu a soutěžích se podílí také dobrovolní hasiči Letňany a jejich kroužek mladých hasičů.

A další letošní akce v Letňanech? Například v září Letňany rozzáří akce Vinobraní a Pivobraní. Podzim a zimu Drakiáda, Mikulášská besídka, rozsvícení vánočního stromu a v neposlední řadě rozdávání vánoční polévky s malým programem.

„Kultura je jednoznačně mou srdeční záležitostí. Mám ji v gesci již tři, po sobě jdoucí, volební období. Na kulturní dění máme v letošním roce vyčleněny tři miliony korun,“ pokračovala místostarostka.

Akce jsou podle ní letňanskými občany hojně navštěvovány, a proto se daří získávat i nemalé prostředky ze sponzorských darů. „Jsem ráda, že mnoho společností i sponzoruje konání našich dobročinných tombol, kde je výherní každý lístek a výtěžek směřuje do Humanitárního fondu naší městské části, jenž pomáhá potřebným. Jeho založení jsem před lety iniciovala, proto mě upřímně těší, že skrze něj můžeme naplnit žádosti o pomoc s placením obědů dětem, jejich kroužků, škol a školek v přírodě, a nyní nově i příspěvky na nájemné či energie,“ dodala místostarostka.

Co se týče dotačních titulů, každoročně vypisuje Praha 18 tři oblasti a do kultury jde 700 000 korun. Podporují se jak malé kulturní akce místních spolků, tak například příměstské tábory, či různé kroužky. Zkušenosti s těmito organizacemi jsou podle místostarostky výborné a některé vypomáhají na akcích, které pořádá městská část.

Letňany se také účastní soutěže Obec přátelská rodině, které vypisuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. V roce 2021 obsadila osmnáctá městská část 2. místo a získala na kulturu 400 000 korun. V roce 2022 dokonce byla první a do kultury tak putovalo 1,5 milionu korun. Na vyhodnocení letošního roku se stále ještě čeká.


Autor: puc

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Dnes v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Dnes v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Dnes v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Dnes v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Hostivařský session v Karolíně

Dnes v 08:24

Hostivařský session v Karolíně se koná ve čtvrtek 18. dubna.

Přileťte na koštěti do Žlutých lázní a oslavte Čarodějnice

Dnes v 08:13

V úterý 3????.dubna se od ???????? hodin otevře areál Žlutých lázní a promění se v místo plné zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na čarodějnické dobroty z grilu, opékání špekáčků, pouťové atrakce pro malé i velké i pálení čarodějnic a zpívání...

Praha 6 vyhlásila výběrová řízení na obsazení pracovních pozic

Včera ve 22:47

Praha 6 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení různých pracovních pozic na úřadu městské části. Aktuálně se obsazuje pozice přestupkářů, referenta registrace vozidel nebo referenta dopravních prostředků.

Dubnová vycházka s Prahou 6

Včera ve 21:06

Dubnová vycházka Středem Hanspaulky se koná 22. dubna od 16 hodin, sraz je proti zastávce tramvaje Na Pískách na nároží ulic Evropská a Na Pískách.

Praha 9 i letos ocení své občany

Včera ve 12:01

Už od roku 2010 oceňuje Praha 9 ty své občany, kteří svůj život, působení a dílo spojili s městskou částí, s konkrétní oblastí jejího rozvoje, s jejími proměnami nebo přispěli k jejímu zviditelnění a pozitivní prezentaci. Toho, kdo by měl čestnou cenu dostat, navrhují sami obyvatelé deváté městské...

E-zápis do mateřinek v Praze 4

Včera v 11:48

Zápis dětí do mateřských škol (MŠ) probíhá letos elektronickou formou na https://zapisdoms-praha4.praha.eu. V aplikaci rodiče najdou seznam MŠ zřizovaných MČ Praha 4, popis a možnosti generování přihlášek a další dokumenty. Generování přihlášek je možné od poloviny dubna. Více informací na...

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

Včera v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Včera v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Včera v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Další články
Nahoru