Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
V Praze 15 vyhrála koalice Patnáctka náš domov, hnutí ANO je druhé
Radnice Prahy 15 sídlí v Boloňské ulici. Foto: archiv

V Praze 15 vyhrála koalice Patnáctka náš domov, hnutí ANO je druhé

V Praze 15 se do jednatřicetičlenného zastupitelstva dostaly jen čtyři subjekty. Zvítězila Patnáctka náš domov, což je koalice KDU-ČSL, Zelených, Pirátů a nezávislých kandidátů s podporou hnutí Naše Obec. Za třetinu získaných hlasů bere koalice 12 zastupitelských křesel.

Na druhém místě se umístilo ANO, které vedlo do voleb současný starosta Milan Wenzl. Zisk 22,7 procenta hlasů stačil na osm mandátů. Oproti roku 2014 si hnutí pohoršilo o jeden mandát.

„Výsledek mě docela překvapil, čekal jsem, že více lidí ocení práci, kterou jsme pro Prahu 15 dělali v uplynulých letech. Ale celkově na tom jsme docela dobře,“ hodnotil volební výsledky Wenzl. Hnutí ANO podle něj bude jednat se všemi zvolenými subjekty a hledat programovou shodu.

Na třetím místě skončila ODS. Zisk 18,15 procenta jí stačil na sedm mandátů, což je o dva více, než v roce 2014. Čtvrtým zvoleným subjektem ke koalice TOP a Naše 15 s podporou STAN, která má za 11,98 procenta hlasů čtyři mandáty.

Jednání o budoucí koalici se rozběhnou v na začátku nadcházejícího týdne. „S Patnáctkou náš domov se budou programové průniky hledat hůře, k TOP 09 a ODS máme programově blíže,“ dodal Milan Wenzl.


Autor: red

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru