dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
V Praze 15 vyhrála koalice Patnáctka náš domov, hnutí ANO je druhé
Radnice Prahy 15 sídlí v Boloňské ulici. Foto: archiv

V Praze 15 vyhrála koalice Patnáctka náš domov, hnutí ANO je druhé

V Praze 15 se do jednatřicetičlenného zastupitelstva dostaly jen čtyři subjekty. Zvítězila Patnáctka náš domov, což je koalice KDU-ČSL, Zelených, Pirátů a nezávislých kandidátů s podporou hnutí Naše Obec. Za třetinu získaných hlasů bere koalice 12 zastupitelských křesel.

Na druhém místě se umístilo ANO, které vedlo do voleb současný starosta Milan Wenzl. Zisk 22,7 procenta hlasů stačil na osm mandátů. Oproti roku 2014 si hnutí pohoršilo o jeden mandát.

„Výsledek mě docela překvapil, čekal jsem, že více lidí ocení práci, kterou jsme pro Prahu 15 dělali v uplynulých letech. Ale celkově na tom jsme docela dobře,“ hodnotil volební výsledky Wenzl. Hnutí ANO podle něj bude jednat se všemi zvolenými subjekty a hledat programovou shodu.

Na třetím místě skončila ODS. Zisk 18,15 procenta jí stačil na sedm mandátů, což je o dva více, než v roce 2014. Čtvrtým zvoleným subjektem ke koalice TOP a Naše 15 s podporou STAN, která má za 11,98 procenta hlasů čtyři mandáty.

Jednání o budoucí koalici se rozběhnou v na začátku nadcházejícího týdne. „S Patnáctkou náš domov se budou programové průniky hledat hůře, k TOP 09 a ODS máme programově blíže,“ dodal Milan Wenzl.


V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru