Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 15 skončilo hlasování v participativním rozpočtu, realizováno bude několik projektů
Nejvíce hlasů získal projekt Doplnění koše a lajnování hřiště – ul. Boloňská. Foto: obcanezapojse.cz

V Praze 15 skončilo hlasování v participativním rozpočtu, realizováno bude několik projektů

V Praze 15 bylo ukončeno hlasování v pátém ročníku participativního rozpočtu a došlo k vyhlášení vítězných projektů. Do hlasování se zapojilo o polovinu víc lidí než loni.  

Rok 2023 přinesl opět možnost zapojit se do participativního rozpočtu a rozhodnout o projektech, které budou realizovány v rámci patnácté městské části.

V letošním ročníku se zapojilo 414 občanů. Nakonec jich 403 dokončilo hlasování, což bylo o polovinu více než v loňském roce. Vítězné projekty byly vybrány na základě celkového počtu hlasů, který byl stanoven jako počet kladných hlasů minus počet záporných hlasů. Pravidla soutěže nadále platila, a tak projekty s více než 25 procenty záporných bodů nebyly hodnoceny.

Projekt „Doplnění koše a lajnování hřiště – ul. Boloňská” se umístil na prvním místě se 182 kladnými hlasy a 33 zápornými hlasy, což ho celkově posunulo na první místo se 149 hlasy.

Na druhém místě se umístil návrh „Domeček a tabule na malování křídami” se 195 kladnými a 58 zápornými hlasy, což mu celkově přineslo 137 hlasů.

Projekt „Prostor pro tenisové nadšence: Rekonstrukce a oplocení kurtů” získal 181 kladných a 58 záporných hlasů, celkem tedy 123 hlasů, a obsadil třetí místo s 24,27 procenty záporných hlasů.

Naopak projekt „Přístřešek s edukativní tabulí Za Drahou” kvůli překročení hranice záporných hlasů nebyl hodnocen.

Rada městské části Praha 15 ještě musí schválit výsledky hlasování, aby mohla začít realizace vítězných projektů. Projekty budou realizovány do konce příštího roku.

Podrobnosti o participativním rozpočtu Prahy 15 jsou na obcanezapojse.cz.  

„Po těch letech vidíme, že lidem záleží na svém okolí a říkají si, co ve veřejném prostoru chtějí. A to je prima. Jsem rád, že jsme navýšili rozpočet na participaci. Projekt se osvědčil a budeme v něm pokračovat,“ uvedl starosta Prahy 15 Michal Fischer (ODS).


Autor: puc

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

Včera v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

Včera v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

Včera v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

Včera v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Třicet let Prahy 15: Výstava končí příští týden

12. června 2024 v 19:26

Už jen do 20. června je k vidění výstava v parku v Holoubkovské ulici k 30. výročí patnácté městské části.

PesFest 2024 v parku Na Pankráci

12. června 2024 v 11:22

Jedenáctý ročník festivalu pro psa a jeho rodinu PesFest v neděli 16. června v parku Na Pankráci v Praze 4

ZŠ Křimická přijme zaměstnance

12. června 2024 v 09:24

Základní škola Křimická v Horních Měcholupech nabízí místo paní učitelce nebo panu učiteli 1. stupně. Nabízí možnost ubytování a třídnický příplatek 3 000 korun. Informovala o tom Praha 15 na svém facebookovém profilu. „Těšíme se také na asistenty/ky pedagoga,“ uvedla. Více informací lze získat na...

Cyklojízda s průvodcem Prahy 10: Záběhlice

12. června 2024 v 08:17

V úterý 18. června od 18 hodin objedete zajímavá místa Zahradního města a přilehlého okolí Vršovic. Na trase je 10 zastavení s krátkým výkladem. Maximální délka trasy 10 km, dle domluvy s účastníky akce.

Další články
Nahoru