Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
V Praze 15 skončilo hlasování v participativním rozpočtu, realizováno bude několik projektů
Nejvíce hlasů získal projekt Doplnění koše a lajnování hřiště – ul. Boloňská. Foto: obcanezapojse.cz

V Praze 15 skončilo hlasování v participativním rozpočtu, realizováno bude několik projektů

V Praze 15 bylo ukončeno hlasování v pátém ročníku participativního rozpočtu a došlo k vyhlášení vítězných projektů. Do hlasování se zapojilo o polovinu víc lidí než loni.  

Rok 2023 přinesl opět možnost zapojit se do participativního rozpočtu a rozhodnout o projektech, které budou realizovány v rámci patnácté městské části.

V letošním ročníku se zapojilo 414 občanů. Nakonec jich 403 dokončilo hlasování, což bylo o polovinu více než v loňském roce. Vítězné projekty byly vybrány na základě celkového počtu hlasů, který byl stanoven jako počet kladných hlasů minus počet záporných hlasů. Pravidla soutěže nadále platila, a tak projekty s více než 25 procenty záporných bodů nebyly hodnoceny.

Projekt „Doplnění koše a lajnování hřiště – ul. Boloňská” se umístil na prvním místě se 182 kladnými hlasy a 33 zápornými hlasy, což ho celkově posunulo na první místo se 149 hlasy.

Na druhém místě se umístil návrh „Domeček a tabule na malování křídami” se 195 kladnými a 58 zápornými hlasy, což mu celkově přineslo 137 hlasů.

Projekt „Prostor pro tenisové nadšence: Rekonstrukce a oplocení kurtů” získal 181 kladných a 58 záporných hlasů, celkem tedy 123 hlasů, a obsadil třetí místo s 24,27 procenty záporných hlasů.

Naopak projekt „Přístřešek s edukativní tabulí Za Drahou” kvůli překročení hranice záporných hlasů nebyl hodnocen.

Rada městské části Praha 15 ještě musí schválit výsledky hlasování, aby mohla začít realizace vítězných projektů. Projekty budou realizovány do konce příštího roku.

Podrobnosti o participativním rozpočtu Prahy 15 jsou na obcanezapojse.cz.  

„Po těch letech vidíme, že lidem záleží na svém okolí a říkají si, co ve veřejném prostoru chtějí. A to je prima. Jsem rád, že jsme navýšili rozpočet na participaci. Projekt se osvědčil a budeme v něm pokračovat,“ uvedl starosta Prahy 15 Michal Fischer (ODS).


Autor: puc

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Další články
Nahoru