dnes
Úterý - polojasno
21°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
22°C
V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům
I Praha 15 řeší nedostatek roušek. Ilustrační foto: P15

V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům

Patnáctá městská část byla magistrátem zařazena do testovací fáze rozvozu potravinových balíčků seniorům a potřebným. Sociální odbor úřadu na základě vlastní komunikace se seniory vytipoval pětadvacet lidí, kterým dobrovolníci dnes, z prostor ZŠ Křimická, zanesou potravinovou pomoc.

Balíčky jsou ve dvou velikostech a obsahují základní potraviny a potřeby. Jedná se o projekt hlavního města, který bude následně vyhodnocen a rozhodne se o jeho dalším osudu.

Vedení Prahy 15 řeší, podobně jako ostatní městské části, nedostatek ochranných prostředků. „Sháníme, kde se dá," řekl starosta Milan Wenzl. Samozřejmě jsou prioritou zařízení pro seniory, ordinace lékařů, úředníci a pracovníci, kteří jsou při výkonu své práce nejvíce ohroženi.

„Prostřednictvím sociálních sítí jsme požádali veřejnost o pomoc s šitím látkových roušek. Patří se tímto poděkovat mnoha švadlenkám za stovky roušek, které nám postupně bezplatně dodávají a následně je rozdělujeme mezi seniory, kteří o ně žádají na Centrální lince pomoci, kterou zřídila pro své občany MČ Praha 15,“ pokračoval starosta Wenzl. V hale radnice v Boloňské ulici je umístěn „rouškovník“, kde si občané tyto roušky také mohou vyzvedávat.

Městská část je ve spojení se spolky a sportovními kluby, které pomáhají se službami pro občany, jako je například rozvoz obědů seniorům a nákupy potravin. Firmy nabízí jak finanční, tak materiální pomoc. Již v průběhu minulého týdne dobrovolníci z Českého červeného kříže roznesli tři tisíce jednorázových roušek obyvatelům Prahy 15 ve věku nad 80 let.

Dezinfekci městská část dostává od magistrátu, ale ne v dostatečném množství. Kupuje ji proto, stejně jako jednorázové roušky, z vlastních prostředků a následně distribuuje potřebným. V současné době je dezinfekční prostředek na ruce rozvážen jednotlivým společenstvím vlastníkům jednotek a bytovým družstvům, která o ně zažádají.

V souvislosti s nedostatkem ochranných prostředků Praha 15 požádala o pomoc nejen magistrát, ale před dvěma týdny dopisem i senátora Ladislava Kose. „Je zvolen za náš obvod a doufám, že nám pomůže,“ uvedl Wenzl.

Co se týče dezinfekce budov, minulý týden Praha 15 zajistila specializovanou firmu, která má v první etapě provést polymerovou dezinfekci Poliklinik Golfová a Tenisová, bytových domů Herbenova, Hostišovská, Štěrboholská, U Továren a budovy ÚMČ Praha 15. Obdobná dezinfekce bude provedena i na dětských hřištích. Účinnost této metody dezinfekce je 21 dní.


Praha 11: Ve třídě Pomněnek je karanténa, učitel je pozitivní na covid

Dnes v 19:19

Na základě pokynu hygienické stanice Praha z důvodu pozitivního výsledku u pedagoga ze třídy Pomněnky MŠ Markušova je tato třída od dnešního dne od 13 hodin v karanténě. Uzavřena bude do 12. 6. Hygienická stanice bude všechny rodiče docházejících dětí do Pomněnek...

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

Dnes v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

Dnes v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 6: Odběrový kontejner na testování protilátek ukončil provoz

Dnes v 06:48

Včera ukončilo provoz odběrové místo na Vítězném náměstí. Dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví musí praktičtí lékaři nově ukončovat karanténu již jen PCR testem (test z výtěru z nosohltanu), nikoliv rapidtesty.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

Včera v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

31. května 2020 v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

31. května 2020 ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Další články
Nahoru