dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům
I Praha 15 řeší nedostatek roušek. Ilustrační foto: P15

V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům

Patnáctá městská část byla magistrátem zařazena do testovací fáze rozvozu potravinových balíčků seniorům a potřebným. Sociální odbor úřadu na základě vlastní komunikace se seniory vytipoval pětadvacet lidí, kterým dobrovolníci dnes, z prostor ZŠ Křimická, zanesou potravinovou pomoc.

Balíčky jsou ve dvou velikostech a obsahují základní potraviny a potřeby. Jedná se o projekt hlavního města, který bude následně vyhodnocen a rozhodne se o jeho dalším osudu.

Vedení Prahy 15 řeší, podobně jako ostatní městské části, nedostatek ochranných prostředků. „Sháníme, kde se dá," řekl starosta Milan Wenzl. Samozřejmě jsou prioritou zařízení pro seniory, ordinace lékařů, úředníci a pracovníci, kteří jsou při výkonu své práce nejvíce ohroženi.

„Prostřednictvím sociálních sítí jsme požádali veřejnost o pomoc s šitím látkových roušek. Patří se tímto poděkovat mnoha švadlenkám za stovky roušek, které nám postupně bezplatně dodávají a následně je rozdělujeme mezi seniory, kteří o ně žádají na Centrální lince pomoci, kterou zřídila pro své občany MČ Praha 15,“ pokračoval starosta Wenzl. V hale radnice v Boloňské ulici je umístěn „rouškovník“, kde si občané tyto roušky také mohou vyzvedávat.

Městská část je ve spojení se spolky a sportovními kluby, které pomáhají se službami pro občany, jako je například rozvoz obědů seniorům a nákupy potravin. Firmy nabízí jak finanční, tak materiální pomoc. Již v průběhu minulého týdne dobrovolníci z Českého červeného kříže roznesli tři tisíce jednorázových roušek obyvatelům Prahy 15 ve věku nad 80 let.

Dezinfekci městská část dostává od magistrátu, ale ne v dostatečném množství. Kupuje ji proto, stejně jako jednorázové roušky, z vlastních prostředků a následně distribuuje potřebným. V současné době je dezinfekční prostředek na ruce rozvážen jednotlivým společenstvím vlastníkům jednotek a bytovým družstvům, která o ně zažádají.

V souvislosti s nedostatkem ochranných prostředků Praha 15 požádala o pomoc nejen magistrát, ale před dvěma týdny dopisem i senátora Ladislava Kose. „Je zvolen za náš obvod a doufám, že nám pomůže,“ uvedl Wenzl.

Co se týče dezinfekce budov, minulý týden Praha 15 zajistila specializovanou firmu, která má v první etapě provést polymerovou dezinfekci Poliklinik Golfová a Tenisová, bytových domů Herbenova, Hostišovská, Štěrboholská, U Továren a budovy ÚMČ Praha 15. Obdobná dezinfekce bude provedena i na dětských hřištích. Účinnost této metody dezinfekce je 21 dní.


Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

Včera v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další úlevy pro živnostníky připravuje Praha 1

23. září 2020 v 19:29

Radnice Prahy 1 připravuje zejména pro drobné živnostníky další finanční úlevu. Týkat se bude těch, kteří podnikají v nebytových prostorech ve správě městské části.

Praha 6 dezinfikuje veřejná prostranství

23. září 2020 v 19:23

Praha 6 přistoupila k dezinfikování veřejných prostranství. Postupně a dle vytíženosti jednotlivých lokalit jsou dezinfikovány veřejné lavičky, dětská hřiště a také vestibuly metra a stanice MHD. Krizový štáb městské části Praha 6 rovněž rozhodl o zakoupení čtyř kusů nových výkonných dezinfekčních...

V Thomayerově nemocnici je hospitalizováno třicet covid+ pacientů

23. září 2020 v 08:53

V Thomayerově nemocnici (TN) je v současné době hospitalizováno celkem 30 pacientů s onemocněním Covid-19 (stav k 22. 9.). Od vypuknutí koronavirové pandemie bylo v TN dosud léčeno více než 160 lidí s uvedenou virovou infekcí. 

Praha 10 svolala svou Bezpečnostní radu

23. září 2020 v 08:49

Praha 10 reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci, včera odpoledne proběhlo první distanční jednání její Bezpečnostní rady, kterého se zúčastnili i zástupci složek Integrovaného záchranného systému (IZS) působících na území Desítky. Skupina se bude scházet pravidelně každý...

Další články
Nahoru