Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům
I Praha 15 řeší nedostatek roušek. Ilustrační foto: P15

V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům

Patnáctá městská část byla magistrátem zařazena do testovací fáze rozvozu potravinových balíčků seniorům a potřebným. Sociální odbor úřadu na základě vlastní komunikace se seniory vytipoval pětadvacet lidí, kterým dobrovolníci dnes, z prostor ZŠ Křimická, zanesou potravinovou pomoc.

Balíčky jsou ve dvou velikostech a obsahují základní potraviny a potřeby. Jedná se o projekt hlavního města, který bude následně vyhodnocen a rozhodne se o jeho dalším osudu.

Vedení Prahy 15 řeší, podobně jako ostatní městské části, nedostatek ochranných prostředků. „Sháníme, kde se dá," řekl starosta Milan Wenzl. Samozřejmě jsou prioritou zařízení pro seniory, ordinace lékařů, úředníci a pracovníci, kteří jsou při výkonu své práce nejvíce ohroženi.

„Prostřednictvím sociálních sítí jsme požádali veřejnost o pomoc s šitím látkových roušek. Patří se tímto poděkovat mnoha švadlenkám za stovky roušek, které nám postupně bezplatně dodávají a následně je rozdělujeme mezi seniory, kteří o ně žádají na Centrální lince pomoci, kterou zřídila pro své občany MČ Praha 15,“ pokračoval starosta Wenzl. V hale radnice v Boloňské ulici je umístěn „rouškovník“, kde si občané tyto roušky také mohou vyzvedávat.

Městská část je ve spojení se spolky a sportovními kluby, které pomáhají se službami pro občany, jako je například rozvoz obědů seniorům a nákupy potravin. Firmy nabízí jak finanční, tak materiální pomoc. Již v průběhu minulého týdne dobrovolníci z Českého červeného kříže roznesli tři tisíce jednorázových roušek obyvatelům Prahy 15 ve věku nad 80 let.

Dezinfekci městská část dostává od magistrátu, ale ne v dostatečném množství. Kupuje ji proto, stejně jako jednorázové roušky, z vlastních prostředků a následně distribuuje potřebným. V současné době je dezinfekční prostředek na ruce rozvážen jednotlivým společenstvím vlastníkům jednotek a bytovým družstvům, která o ně zažádají.

V souvislosti s nedostatkem ochranných prostředků Praha 15 požádala o pomoc nejen magistrát, ale před dvěma týdny dopisem i senátora Ladislava Kose. „Je zvolen za náš obvod a doufám, že nám pomůže,“ uvedl Wenzl.

Co se týče dezinfekce budov, minulý týden Praha 15 zajistila specializovanou firmu, která má v první etapě provést polymerovou dezinfekci Poliklinik Golfová a Tenisová, bytových domů Herbenova, Hostišovská, Štěrboholská, U Továren a budovy ÚMČ Praha 15. Obdobná dezinfekce bude provedena i na dětských hřištích. Účinnost této metody dezinfekce je 21 dní.


Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Dnes ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Dnes ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Dnes ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Dnes v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru