dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - oblacno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům
I Praha 15 řeší nedostatek roušek. Ilustrační foto: P15

V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům

Patnáctá městská část byla magistrátem zařazena do testovací fáze rozvozu potravinových balíčků seniorům a potřebným. Sociální odbor úřadu na základě vlastní komunikace se seniory vytipoval pětadvacet lidí, kterým dobrovolníci dnes, z prostor ZŠ Křimická, zanesou potravinovou pomoc.

Balíčky jsou ve dvou velikostech a obsahují základní potraviny a potřeby. Jedná se o projekt hlavního města, který bude následně vyhodnocen a rozhodne se o jeho dalším osudu.

Vedení Prahy 15 řeší, podobně jako ostatní městské části, nedostatek ochranných prostředků. „Sháníme, kde se dá," řekl starosta Milan Wenzl. Samozřejmě jsou prioritou zařízení pro seniory, ordinace lékařů, úředníci a pracovníci, kteří jsou při výkonu své práce nejvíce ohroženi.

„Prostřednictvím sociálních sítí jsme požádali veřejnost o pomoc s šitím látkových roušek. Patří se tímto poděkovat mnoha švadlenkám za stovky roušek, které nám postupně bezplatně dodávají a následně je rozdělujeme mezi seniory, kteří o ně žádají na Centrální lince pomoci, kterou zřídila pro své občany MČ Praha 15,“ pokračoval starosta Wenzl. V hale radnice v Boloňské ulici je umístěn „rouškovník“, kde si občané tyto roušky také mohou vyzvedávat.

Městská část je ve spojení se spolky a sportovními kluby, které pomáhají se službami pro občany, jako je například rozvoz obědů seniorům a nákupy potravin. Firmy nabízí jak finanční, tak materiální pomoc. Již v průběhu minulého týdne dobrovolníci z Českého červeného kříže roznesli tři tisíce jednorázových roušek obyvatelům Prahy 15 ve věku nad 80 let.

Dezinfekci městská část dostává od magistrátu, ale ne v dostatečném množství. Kupuje ji proto, stejně jako jednorázové roušky, z vlastních prostředků a následně distribuuje potřebným. V současné době je dezinfekční prostředek na ruce rozvážen jednotlivým společenstvím vlastníkům jednotek a bytovým družstvům, která o ně zažádají.

V souvislosti s nedostatkem ochranných prostředků Praha 15 požádala o pomoc nejen magistrát, ale před dvěma týdny dopisem i senátora Ladislava Kose. „Je zvolen za náš obvod a doufám, že nám pomůže,“ uvedl Wenzl.

Co se týče dezinfekce budov, minulý týden Praha 15 zajistila specializovanou firmu, která má v první etapě provést polymerovou dezinfekci Poliklinik Golfová a Tenisová, bytových domů Herbenova, Hostišovská, Štěrboholská, U Továren a budovy ÚMČ Praha 15. Obdobná dezinfekce bude provedena i na dětských hřištích. Účinnost této metody dezinfekce je 21 dní.


V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

Včera v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Další články
Nahoru