Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům
I Praha 15 řeší nedostatek roušek. Ilustrační foto: P15

V Praze 15 se testuje rozvoz balíčků seniorům

Patnáctá městská část byla magistrátem zařazena do testovací fáze rozvozu potravinových balíčků seniorům a potřebným. Sociální odbor úřadu na základě vlastní komunikace se seniory vytipoval pětadvacet lidí, kterým dobrovolníci dnes, z prostor ZŠ Křimická, zanesou potravinovou pomoc.

Balíčky jsou ve dvou velikostech a obsahují základní potraviny a potřeby. Jedná se o projekt hlavního města, který bude následně vyhodnocen a rozhodne se o jeho dalším osudu.

Vedení Prahy 15 řeší, podobně jako ostatní městské části, nedostatek ochranných prostředků. „Sháníme, kde se dá," řekl starosta Milan Wenzl. Samozřejmě jsou prioritou zařízení pro seniory, ordinace lékařů, úředníci a pracovníci, kteří jsou při výkonu své práce nejvíce ohroženi.

„Prostřednictvím sociálních sítí jsme požádali veřejnost o pomoc s šitím látkových roušek. Patří se tímto poděkovat mnoha švadlenkám za stovky roušek, které nám postupně bezplatně dodávají a následně je rozdělujeme mezi seniory, kteří o ně žádají na Centrální lince pomoci, kterou zřídila pro své občany MČ Praha 15,“ pokračoval starosta Wenzl. V hale radnice v Boloňské ulici je umístěn „rouškovník“, kde si občané tyto roušky také mohou vyzvedávat.

Městská část je ve spojení se spolky a sportovními kluby, které pomáhají se službami pro občany, jako je například rozvoz obědů seniorům a nákupy potravin. Firmy nabízí jak finanční, tak materiální pomoc. Již v průběhu minulého týdne dobrovolníci z Českého červeného kříže roznesli tři tisíce jednorázových roušek obyvatelům Prahy 15 ve věku nad 80 let.

Dezinfekci městská část dostává od magistrátu, ale ne v dostatečném množství. Kupuje ji proto, stejně jako jednorázové roušky, z vlastních prostředků a následně distribuuje potřebným. V současné době je dezinfekční prostředek na ruce rozvážen jednotlivým společenstvím vlastníkům jednotek a bytovým družstvům, která o ně zažádají.

V souvislosti s nedostatkem ochranných prostředků Praha 15 požádala o pomoc nejen magistrát, ale před dvěma týdny dopisem i senátora Ladislava Kose. „Je zvolen za náš obvod a doufám, že nám pomůže,“ uvedl Wenzl.

Co se týče dezinfekce budov, minulý týden Praha 15 zajistila specializovanou firmu, která má v první etapě provést polymerovou dezinfekci Poliklinik Golfová a Tenisová, bytových domů Herbenova, Hostišovská, Štěrboholská, U Továren a budovy ÚMČ Praha 15. Obdobná dezinfekce bude provedena i na dětských hřištích. Účinnost této metody dezinfekce je 21 dní.


Pondělních 1441 nakažených v metropoli je o 180 víc než před týdnem

Včera v 11:54

Laboratoře v Praze prokázaly v pondělí 1441 nových případů nemoci covid-19, což je přibližně o 180 více než před týdnem. Aktuálně nakažených je 18 619 Pražanů. Počet úmrtí s touto nemocí nemocí v hlavním městě dosáhl 1850. Vyplývá to z informací na webu ministerstva...

Na pražskou linku k očkování v pondělí volalo 1514 lidí

Včera v 11:48

Na novou telefonní linku 800 160 166 k očkování seniorů, kterou spolu s organizací Život 90 provozuje hlavní město, se včera dovolalo 1514 lidí. Většině z nich pomohli operátoři s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému, sdělila ČTK hlavní koordinátorka linky Terezie Šmídová...

Praha 2: Zájem o očkování trvá

Včera v 11:21

Na infolince Prahy 2 pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců...

Dětská hřiště a sportoviště Prahy 13 jsou uzavřena

1. března 2021 v 19:44

V návaznosti na důrazné doporučení vlády jsou ve třinácté městské části od 1. března uzavřena všechna dětská a sportovní hřiště.

Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

1. března 2021 v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Očkovací centrum v O2 universum se otevře 11. dubna

1. března 2021 v 16:32

Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 universum začne fungovat 11. dubna, o dva dny dříve projde testem. Po dnešním jednaní s šéfy krajských nemocnic to uvedl na sociálních sítích premiér Andrej Babiš (ANO).

Další články
Nahoru