dnes
Pondělí - polojasno
20°C
zítra
Úterý - oblacno
23°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
Pražský život

V Praze 15 se seče tráva

Tento týden bude probíhat první seč pozemků ve správě patnácté městské části v katastru Horních Měcholup i Hostivaře. Vzhledem k minulým suchým rokům první seč proběhne na výšku přibližně 8 až 10 cm.

Jarní seč je v sídlištní zeleni nezbytné provést, aby se zamezilo kvetení trav, tím omezily alergické reakce na jejich pyl a podporu růstu trávy, tak aby byly plochy zeleně, co nejlépe využitelné k běžnému pobytu. Seč trávě prospěje, místo vysilování se tvorbou květu, je posíleno odnožování a tím zahuštění trávníků. Stejně jako v předcházejících letech bude Praha 15 termíny sečí, výšku seče i provedení přizpůsobovat klimatickým podmínkám v souladu s metodickým doporučením Magistrátu hl. m. Prahy.

 


U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Další články
Nahoru