Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 15 se otevřela nová mateřská škola
Nová školka v Hostivaři. Foto: P15

V Praze 15 se otevřela nová mateřská škola

V pondělí 4. září se otevřely brány u nové školky v areálu základní školy v Hostivaři. Mateřská škola je detašovaným pracovištěm MŠ Trhanovské náměstí a přivítala 56 dětí ve dvou třídách. Informovala o tom 1. místostarostka Prahy 15 Jitka Kolářová (ANO).

„Jsem nesmírně šťastná, že vše klaplo. Samozřejmě se nyní budou během provozu vychytávat drobnosti, které bude potřeba upravit. Své si jistě vyžádá i organizace celého chodu. V rámci dokončovacích prací se plánuje dodání markýz na terasu, úprava herního prostoru před terasou a svůj čas chce i příroda kolem,“ sdělila Kolářová. 

V pondělí 4. září byla slavnostně přestřižena páska k příležitosti dokončení stavby zbrusu nové mateřské školy na Praze 10 v Bajkalské ulici. Ta poskytne od 11. září zázemí až pro 168 dětí.

Školka má tři pavilony a děti budou rozděleny do šesti tříd. Stavební práce na mateřské škole byly zahájeny počátkem září 2021, o dva roky později je hotovo. Celkový rozpočet stavby činil 145 milionů korun. 


Autor: red

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru