Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
V Praze 15 se hlasuje o návrzích druhého ročníku participativního rozpočtu
Hlasovat o návrzích mohou občané nebo podnikatelé Prahy 15 do 30. června. Foto: P15

V Praze 15 se hlasuje o návrzích druhého ročníku participativního rozpočtu

Druhý ročník participativního rozpočtu je v plném proudu. Obyvatelé Prahy 15 přicházeli v průběhu dubna s nápady, jak podpořit komunitní život, oživit veřejný prostor, zlepšit životní prostředí nebo rozšířit nabídku volnočasových aktivit v patnácté městské části. Do soutěže přihlásili celkem deset návrhů, některé z nich ale musely být vyřazeny.  

Tři návrhy navazují na vítězný projekt prvního ročníku participativního rozpočtu – hřiště pro rozvoj zručnosti v jízdě na kole – neboli skillpark v ulici R. A. Dvorského. Autor prvního návrhu se uchází o podporu s projektem na doplnění prvků do skillparku.

Druhým návrhem je smysluplně využít blízkou asfaltovou plochu – doplnit zeleň a namalovat na asfalt překážky pro rozvoj cyklistických dovedností.

Třetí návrh se rovněž týká využití asfaltové plochy, a to formou vytvoření „Balančního Slackline“.

Další dva návrhy jsou umístěny do vnitřního prostoru mezi panelovými domy při ulicích Milánská a Livornská. Předkladatelé návrhů se zapojili již do prvního ročníku participativního rozpočtu. Jejich návrhy ale nebyly umístěny na pozemcích svěřených městské části. Pozměněné návrhy pro druhý ročník již tuto podmínku splňují.

První návrh spočívá v odstranění starých a nevyužívaných sušáků na prádlo a vytvoření oddechové zóny s lavičkami.

Druhým návrhem je odstranit zchátralé oplocení kolem asfaltové plochy, využít tuto plochu jako hřiště na volejbal a nohejbal a instalovat v jejím sousedství pingpongový stůl.

Poslední návrh zařazený do hlasování je umístění lavičky a odpovídajícího koše na pozemek mezi ulicemi Švehlova a Hornoměcholupská a také lavičky do Kozinovy ulice u Botiče. Pokud návrh v hlasování uspěje, budou umístěny ve zmiňovaných lokalitách.

Se všemi návrhy se již můžete podrobněji seznámit na webu https://participace.mobilnirozhlas.cz/praha15. Hlasovat je možné do 30. června.

Některé návrhy z různých důvodů nebylo možné zařadit do hlasování. Návrh na umístění menhiru nebo kamenného labyrintu do prostoru někdejšího keltského hradiště v lesoparku, protože se nejedná o pozemek svěřený městské části.

Také další vyřazený návrh, vytvořit řádnou zpevněnou cestu v místě, kudy si lidé krátí cestu na zastávku MHD Obchodní centrum Hostivař, aby byla lépe schůdná pro rodiče s kočárky nebo starší občany. Městská část usiluje o vyřešení majetkových vztahů a revitalizaci celého území. Pokud by snaha městské části nevedla ke kýžené dohodě, bude možné tento návrh po revizi rozpočtu zařadit do dalšího ročníku.
Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru