Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Volby 2022

V Praze 15 dominovala ve volbách Patnáctka náš domov

Lokální uskupení straníků a nezávislých Patnáctka náš domov vyhrála letošní volby s velkým náskokem před ostatními. Zisk 37,32 procenta hlasů znamená v jednatřicetičlenném zastupitelstvu 12 mandátů. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.

Patnáctka náš domov vyhrála i volby před čtyřmi lety, ale nakonec skončila v opozici. Nyní má postavení o dost lepší, protože se do zastupitelstva dostali i její potenciální partneři. Piráti a občané Prahy 15 mají tři mandáty, Nezávislí dva mandáty. 

Strany dosavadní koalice mají jen dvanáct mandátů. Z toho Společně pro Prahu 15 sedm a hnutí ANO vedené současným starostou Milanem Wenzlem pět. Do zastupitelstva se ještě dostalo uskupení SPD a nezávislí pro Prahu 15.


Autor: puc

Tématy nových výstav v Pragovka Gallery jsou rituály, intimita i čas

1. října 2023 ve 20:33

Ve čtvrtek 5. října zahájí Pragovka Gallery v 18 hodin čtyři nové výstavy. Skupinová výstava Deep Time Walk, jejíž kurátorkou je Lenka Dolanová, zve návštěvníky k prožívání hloubky historie v pohybu prostřednictvím tvorby Michala Kindernaye, Jimeny Mendozy, Kataríny Poliačikové a Jana Pražana....

Další články
Nahoru