Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
V Praze 14 přibydou sportovní hřiště
Ilustrační foto: archiv

V Praze 14 přibydou sportovní hřiště

Do oprav, úklidů a další údržby herních ploch, které má ve správě Praha 14, ročně „putuje“ zhruba milion korun. Loni to bylo ještě o 550 tisíc víc. Radnice má v plánu nová hřiště.

„Větší investice byla třeba v případě oploceného sportoviště v ulici U Hostavického potoka na Jahodnici, kde jsme nechali kompletně opravit povrch. Nyní může veřejnost hřiště opět bez omezení využívat,“ uvedl radní Prahy 14 Karel Med (ANO), do jehož gesce spadá oblast životního prostředí a částečně i údržba veřejného prostoru. Během jarních měsíců podle něj došlo k tradiční výměně písku v pískovištích.

Letošní novinkou je hřiště jižně od ulice Sicherova. Vzniklo v rámci participativního rozpočtu na dříve zanedbané ploše. „Během letošního roku, pravděpodobně do konce letních prázdnin, na tomto hřišti přibude ještě dřevěný altán pro posezení ve stínu, zapuštěná trampolína, lanová pyramida a workoutová konstrukce s gymnastickými prvky, řekla 1. místostarostka Prahy 14 Mária Ševčíková (ANO), která má v městské části na starosti investice, přípravu rozpočtu a získávání dotačních prostředků.

Městská část by v Sicherově ráda navázala ještě vlastním záměrem v podobě multifunkčního hřiště. V letošním roce se předpokládá příprava projektové dokumentace, nejpozději v roce 2025 jeho realizace.

Ulice Sicherova není jediným místem, kde v návaznosti na 3. ročník participativního rozpočtu přibyly nové herní a sportovní prvky. V loňském roce městská část dokončila fit park s posilovacími stroji u kruhového objezdu při ústí huťských ulic Vlkovická, Dvořišťská a Bošilecká. Lesní hřiště na křížení ulic Hostavická a Kyjská pak „získalo“ novou herní soustavu se skluzavkou, malou lezeckou stěnou a prvky na šplhání.

Dalším z odhlasovaných návrhů 4. ročníku participativního rozpočtu, díky kterému přibude v městské části nová sportovní plocha, je projekt na instalaci šesti posilovacích strojů vedle stávající psí loučky v ulici Kukelská na Lehovci.

„Realizaci předpokládáme do konce letních prázdnin. Kromě samotných prvků zde umístíme i informační tabuli s návodem, jak jednotlivé stroje správně používat,“ doplnila místostarostka Ševčíková.

V uplynulých měsících doznaly výrazné proměny i plochy pro sport a volný čas v ulici Vybíralova – konkrétně areál tamní základní školy a zahrada Mateřské školy Jahoda. „V ZŠ Vybíralova jsme nechali opravit povrchy obou hřišť – fotbalového a multifunkčního, určeného pro více druhů sportů. V zahradě školky jsme díky finanční podpoře z evropských fondů mohli vybudovat venkovní učebnu, která místním dětem pomůže s přípravou na povinnou školní docházku,“ dodala. Toto dětské hřiště není určené širší veřejnosti.


Autor: red

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

Včera v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

Včera v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Další články
Nahoru