Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

V minulých etapách proběhla rekonstrukce dětského a sportovního hřiště, v rámci poslední etapy bude kompletně zrekonstruována cestní síť v západní části vnitrobloku, která je v téměř havarijním stavu.

Součástí rekonstrukce budou také terénní a parkové úpravy včetně výsadby dřevin a trvalek. Přívětivější tvář získá i prostranství před základní školou, kde bude zmodernizována zpevněná plocha, dojde k odstranění kruhových záhonů v havarijním stavu a barevně bude plocha ladit s budovou školy.

vnitroblok-fingerova_1 Před sochou „Kamenožrouta" je počítáno s novým, velkým kruhovým záhonem, okolo kterého budou lavičky. Zůstane zde zachován živičný povrch, který hojně využívaly děti pro nácvik svých dovedností na in-linech.

Nově koncipovány budou také oválné, vyvýšené záhony. Ty budou srovnány s terénem a před školou tak vznikne další odpočinková zóna s lavičkami a odpadkovými koši.

Obnova cestní sítě se v první fázi neobejde bez rozsáhlých bouracích prací, které budou prováděny postupně tak, aby mohl být zachován částečný průchod vnitroblokem a přístup ke škole.

Staveniště bude vždy ohraničeno oplocením a ve vnitrobloku budou rozmístěny informační cedule s upozorněním na nutné uzavírky. Termín dokončení stavby je stanoven na podzim letošního roku, ale pro případ nepříznivých klimatických podmínek je nutné počítat s určitou rezervou.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Dnes v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Dnes v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

Včera ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

Včera ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Provoz radnice Prahy 2 bez omezení

Včera v 10:53

Od úterý 20. dubna se Úřad městské části Praha 2 vrací do obvyklého provozu.

Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

18. dubna 2021 v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Další články
Nahoru