Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

V minulých etapách proběhla rekonstrukce dětského a sportovního hřiště, v rámci poslední etapy bude kompletně zrekonstruována cestní síť v západní části vnitrobloku, která je v téměř havarijním stavu.

Součástí rekonstrukce budou také terénní a parkové úpravy včetně výsadby dřevin a trvalek. Přívětivější tvář získá i prostranství před základní školou, kde bude zmodernizována zpevněná plocha, dojde k odstranění kruhových záhonů v havarijním stavu a barevně bude plocha ladit s budovou školy.

vnitroblok-fingerova_1 Před sochou „Kamenožrouta" je počítáno s novým, velkým kruhovým záhonem, okolo kterého budou lavičky. Zůstane zde zachován živičný povrch, který hojně využívaly děti pro nácvik svých dovedností na in-linech.

Nově koncipovány budou také oválné, vyvýšené záhony. Ty budou srovnány s terénem a před školou tak vznikne další odpočinková zóna s lavičkami a odpadkovými koši.

Obnova cestní sítě se v první fázi neobejde bez rozsáhlých bouracích prací, které budou prováděny postupně tak, aby mohl být zachován částečný průchod vnitroblokem a přístup ke škole.

Staveniště bude vždy ohraničeno oplocením a ve vnitrobloku budou rozmístěny informační cedule s upozorněním na nutné uzavírky. Termín dokončení stavby je stanoven na podzim letošního roku, ale pro případ nepříznivých klimatických podmínek je nutné počítat s určitou rezervou.

Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Další články
Nahoru